Facebook skupinaNaši partneři

Albi Altar
Angličtina hry
Billard Centrum Blackfire
Bonaparte Czech Board Games
Černý rytíř DinoToys
Ditipo Fantasyobchod
Granna Hasbro
Hras Jirasgames
Mattel MindOK
Pexi Piatnik
REXHry Stragoo
Tomovy hry MWE
Trefl
LocWorks Minion Games
Alderac Entertainment Group AEG Fireside Games
Game Salute Game Works
IELLO Knight Works
Looney Labs Murmel Verlag
Scribabs Sierra Madre Games
Victory Point Games VPGGalerie fotek Deskových her

Foto: Recenze: Coyote - indiánské čtení myšlenek
 
Foto: Recenze: Nothing Personal - vítejte mezi gangstery
 
Foto: Recenze: Mage Wars - duel dvou mágů vás očaruje
 
Foto: Recenze: Dungeon Venture - bojovníci světla
 
Foto: Review: Sunrise City - a city, where the sun truly rises
 


Odkazy
RSS Deskové hry


Doporučujeme:
Claustrophobia
Takenoko
Automaty a deskové hry
Záchranáři
Vládce Tokia


Dárky na Vánoce - deskové hry pro děti

Sdílet: 
    Pridat.eu


Přemýšlíte co koupit rodině, kamarádům nebo blízkým za dárek k Vánocům? A co takhle deskovou hru? Že nevíte jakou? Právě pro vás je určený náš předvánoční seriál, který vám přiblíží široké možnosti pro každého člena rodiny od dítěte po babičku.
Dětem na začátku školní docházky, tedy řekněme mezi šestým a desátým rokem věku, udělají největší radost hry, které mají nějaké pěkné téma a obrázky a nebo je nějakým originálním způsobem zaujmou. Vybrali jsme poměrně velké množství takových her, které by mohly být vhodným adeptem na dárek pro malého školáka.

Začneme nejdříve hrami, které kromě zábavy děti naučí také logicky uvažovat a strategicky přemýšlet nad svými tahy. Vždy je toto přemýšlení podáno nenásilně a někdy je opravdu pečlivě skryto pod pozlátkem krásných obrázků a figurek. Děti se tak budou ke hrám rády vracet.

Hej! To je moje ryba!Děti zde už na první pohled zaujmou krásné postavičky tučňáků. S těmi pak budou hopsat po rozestavěných ledových krách ve snaze ulovit co nejvíce dobrých rybiček. Legrace je schovaná v tom, že každá kra se potopí, jakmile z ní tučňák skočí jinam. Je tedy důležité pečlivě plánovat každý svůj krok a nehnat se slepě za krami, na kterých leží tři úlovky.

Odkaz na recenzi: http://www.deskovehry.com/s-pribehem/14/recenze-hej-to-je-moje-ryba

Vlci a ovceVlci a ovce svým principem vzdáleně připomínají domino, protože i zde přikládáte kartičky tak, aby spolu správně sousedily. Nejdůležitější jsou zde však ovečky, které musíte uzavřít do co největší ohrádky. Jen vlastník největšího stáda vyhrává. Vše znepříjemňují vlci, kteří mohou z lesa ovečky strašit.

Odkaz na recenzi: http://www.deskovehry.com/s-pribehem/44/recenze-vlci-a-ovce-stante-se-bacou

Hop!Žabí rodinku někdo vyrušil z klidného odpočinku, a tak jí nezbývá, než se přestěhovat jinam. Nejvhodnější hnízdo je hned naproti, stačí jen přeskákat rybník plný leknínů. Ale není to tak snadné, protože malé žabky potřebují lávky, po kterých přejdou. Ale lávky toho moc nevydrží a mizí ve vodách rybníku. Která rodinka dorazí do cíle jako první?

Odkaz na recenzi: http://www.deskovehry.com/s-pribehem/160/recenze-hop-zahopsejte-si-po-lekninech

Černá ovcePod nenápadným názvem se skrývá velmi originální a zábavná karetní hra. Děti budou obdivovat nejen krásné figurky zvířátek, které budou muset sbírat za pomoci správného dokládání karet. Hra si bere základní principy z oblíbeného texaského pokeru, ale děti naučí především logickému uvažování, ačkoliv výsledek je tak trochu i otázkou štěstí.

Odkaz na recenzi: http://www.deskovehry.com/s-pribehem/202/recenze-cerna-ovce-rodinna-verze-pokeru-se-zviratky

Superfarmář DeLuxeChcete své dítě naučit dobře počítat? Pořiďte mu Superfarmáře! Základem hry jsou dvě velké kostky, pomocí kterých hráči sbírají jednotlivé druhy domácích zvířat, které se jim množí vždy po párech a lze je mezi sebou směňovat za předem daný poměr. Děti si zde výborně potrénují malou násobilku i dělení, autorem této hry je totiž polský matematik.

Odkaz na recenzi: http://www.deskovehry.com/s-pribehem/118/recenze-superfarmar-deluxe-kralik-krava-nebo-kun

RummikubA ještě jedny počty do počtu. Rummikub totiž je takový karetní žolík, ale s čísly a plastovými destičkami. Hráči musí sestavovat postupky nebo stejná čísla, které vykládají, mohou dokládat a různě přeskupovat. Rummikub učí logickému a kombinačnímu uvažování a je to skvělá zábava pro celou rodinu.

Odkaz na recenzi: http://www.deskovehry.com/s-pribehem/121/recenze-rummikub-nabizi-nekonecnou-zabavu-s-cisly

Kiumbové aneb Tajuplný balík z AfrikyKiumbové jsou zvláštní stvoření z Afriky, jejichž posláním je přinést zábavu a hry do života malých dětí. Výborně provedená hra, která podněcuje dětskou fantazii pohádkovou brožurkou, krásnými pálenými figurkami i samotnou krabicí ve formě balíčku z Afriky. Hra je v podstatě takový bonus a přitom je opravdu zábavná, jednoduchá a naučí děti držet tajemství. A ještě koupí hry přispějete na dobrou věc.

Odkaz na recenzi: http://www.deskovehry.com/s-pribehem/135/kiumbove-tajuplny-balik-z-afriky-aneb-hra-pro-dobrou-vec

Byl jednou jeden životZnáte Hema, Globin a Maestra? Figurky z oblíbeného seriálu se mohou prohánět po vašem stole a pouze vy a vaše znalosti budete stát mezi vyléčením malé Psí od zákeřných bacilů chřipky. Stačí jen odpovídat správně na otázky o lidském těle i o seriálu a roznést kyslík do všech končetin. Krásně zpracovaná hra určitě zaslouží pozornost všech rodičů.

Odkaz na recenzi: http://www.deskovehry.com/s-pribehem/34/recenze-byl-jednou-jeden-zivot

***


Po velké sérii strategických her jsme se přehoupli do druhé poloviny dnešního článku. Slovních her určených vyloženě pro děti moc není, ale my jsme našli hned dvě, které zaujmou i tyto malé školáky.

BlábolUž z názvu je jasné, že tahle hra nebude o spisovném jazyce. Naopak jejím čistým smyslem je vytvářet bláznivé a legrační věty, které pobaví všechny děti. Ovšem i tak musí pamatovat na správnou gramatickou stavbu věty, čímž je zároveň i něčemu naučí.

Odkaz na recenzi: http://www.deskovehry.com/s-pribehem/22/recenze-blabol-cestina-podle-ivana-mladka

Tik Tak Bum!Už jste někdy drželi v ruce tikající bombu? Že ne? Pak nyní máte jedinečnou příležitost a navíc nemusíte mít strach, že by vybuchla. Tedy ona vybuchne, ale pouze se zvukem prásk. Vy při tom tikání budete muset vymyslet ve stresu ještě slova začínající nebo končící na zadaná písmena. A je to opravdu bláznivě zábavné.

Odkaz na recenzi: http://www.deskovehry.com/s-pribehem/68/recenze-tik-tak-bum-vybusna-hra

***


Kromě slovní zásoby a strategického myšlení jsou důležité i motorické schopnosti, postřeh a reakce. Akční hry jsou přesně tím, co může v jejich budování pomoci.

PicturekaHledání obrázků trénuje dětem postřeh i trpělivost. V Picturece se mohou stát dokonce šampiony v hledání, pokud porazí všechny své dětské soupeře. Hra zaujme originální grafikou a výborně zpracovanými deskami, které se neomrzí ani po mnoha hrách.

Odkaz na recenzi: http://www.deskovehry.com/s-pribehem/49/recenze-objevis-vsechny-tajuplne-predmety-ve-svete-pictureky

Faraonova kletbaPohádky od Disneyho nezestárnou. Nechte děti prozkoumat tajemnou pyramidu vystavěnou v krásném 3D zpracování. Po cestě potkají mnoho nástrah a dostanou úkoly, u nichž nebudou pouze sedět, ale budou muset vstát od stolu a něco i svým soupeřům předvést.

Odkaz na recenzi: http://www.deskovehry.com/s-pribehem/139/recenze-disneyho-faraonova-kletba

Make n Break / Závod stavitelů ExtremeStavění je oblíbenou zábavou všech dětí. Pokud ve stavěcí zručnosti mohou navíc změřit svoje síly, pak se zdá být o zábavu postaráno. Podle kartiček musíte v časovém limitu postavit co nejvíc bláznivých tvarů, ale vždy tak, aby se vám nezřítily. Hra přináší spoustu legrace do rodinného kruhu.

Odkaz na recenzi: http://www.deskovehry.com/s-pribehem/43/recenze-make-n-break-aneb-zavod-stavitelu-extreme-tetris-na-stole

***


Dnešní článek zakončíme třemi karetními hrami, které slouží prostě jen tak pro zábavu.

HobitiHra, která na první pohled nevypadá jako dětská, ale o to víc děti zaujme. Její jednoduchý princip rychle pochytí a bude je překvapivě bavit. V partii sbíráte body za pořádání pitek a žranic, ale musíte mít vždy po ruce také dostatek pokrmů, abyste v takové žranici uspěli. Hru doprovází legrační grafika a lehký humor.

Odkaz na recenzi: http://www.deskovehry.com/s-pribehem/70/recenze-hobiti-aneb-jak-ziji-hrdinove-z-pana-prstenu

Dračí srdceKrásné fantasy téma z prostředí draků ukrývá karetní hru, která má jednoduchá pravidla a není problém ji dohrát za deset minut. Dětem se na ní líbí grafika i přiložená plastová figurka draka, která dává hráčům bonus. Vykládáním karet na správná místa pak soupeři získávají tyto karty pro sebe a tím se přiblíží vítězství.

Odkaz na recenzi: http://www.deskovehry.com/s-pribehem/176/recenze-draci-srdce-lov-draku-pro-zacatecniky

UnoTuto karetní hru, jejíž principy jsou velmi podobné populárnímu Prší, asi není třeba blíže představovat. Pokud vám Prší s klasickými kartami přijde nuda nebo pokud toužíte po několika speciálních kartách s novými vlastnostmi, pak je balíček karet Uno za pár korun dobrou volbou. Navíc karty najdete v různých tematických variantách nebo dokonce do vody a k dostání jsou u nás i rozšíření, které do hry přidávají ještě třeba chrlící stroj nebo kolo štěstí.

Odkaz na recenzi: http://www.deskovehry.com/s-pribehem/82/recenze-prsi-po-americku-nese-jmeno-uno

***


A to je vše, co jsme vám chtěli v dnešním článku nabídnout. Snad vás některá z her zaujala a pomohli jsme vám s výběrem vánočního dárku. A pokud to nevyšlo tentokrát, tak snad příště. To se zaměříme na hry pro mládež.

Další vánoční články:
Dárky na Vánoce - deskové hry pro předškolní děti
Dárky na Vánoce - deskové hry pro děti
Dárky na Vánoce - deskové hry pro mládež
Dárky na Vánoce - deskové hry pro rodinu

Autor clanku: Dušan

 


 
Jméno:  * nutno vyplnit     E-mail:     Web:


Pro odeslání komentáře opište kód 1178: 

Komentáře:

Jméno: Tom

Díky za spoustu tipů, určitě využiju. Našel jsem supr web pro děti, kde si jistě také nějaké ty hříčky vyberete:

detsky-web.cz


Datum: 2015-01-20 13:13:52


Home |  O nás |  Kontakt |  Partneři |  Podporujeme

RSS Deskové hry     Přidat DeskoveHry.com na iGoogle     Přidat DeskoveHry.com na Seznam     Facebook skupina    

(c) 2010, Dušan Takáč
kopírování a publikování textů a fotek bez souhlasu je zakázáno