Chcete číst recenze dřív než ostatní? Chcete exkluzivní obsah? Sledujte nás na Hero Hero!

Cadwallon: tak se bude jmenovat Město zlodějů

Hra se jmenuje Cadwallon: City of Thieves a je zasazena do města plného magie a intrik. Do podlých plánů se budete muset zapojit i vy a s pomocí svého gangu čtyř zlodějíčků a pokusit se získat pro sebe co největší objem pokladů rozházených v truhlách po celém městě. Všechno pak kontroluje tajemná zlodějská gilda a tahá za pevné, ale neviditelné nitky a odmění pouze ty nejvíce loajální.

Cadwallon je určen pro dva až čtyři hráče a plán i artworky vypadají luxusně, jak je zřejmé z okolních obrázků. K pohybu dostanete do vínku akční body, které utratíte za pohyb, útok nebo třeba páčení zámků ovšem ty budete mít pro všechny zloděje společné, takže musíte pečlivě plánovat. Možností strategií je spousta, přes různé způsoby otevírání truhel (uražení zámku, vypáčení) až po podlé čekání, až truhlu otevře někdo jiný a shrábnutí kořisti pro sebe.

Těšte se na podlé praktiky, podrazy a také na stále více znechucené občany, kteří nakonec spustí alarm a tím ukončí hru. Osm misí, čtyři unikátní gangy a pak ještě speciální Arcana karty slibují originální zábavu i při více partiích.

Dá se očekávat, že bude hra zaměřena hodně na interakci hráčů, kteří si navzájem budou krást poklady. Všemu budou nejspíš přesto vládnout důležitá strategická rozhodnutí v každém tahu.

Vydání hry je ohlášeno na GenCon 2010, který se koná už za týden od pátého do osmého srpna 2010 v americkém Indianapolis.

Na stránkách FFG jsou k dispozici už dokonce pravidla ke stažení http://new.fantasyflightgames.com/ffg_content/city-of-thieves/support/city-of-thieves-rulebook.pdf

Zdroj: fantasyflightgames.com

Cadwallon: tak se bude jmenovat Město zlodějů
Klady:
Zápory:
Prozkoumávejte dál
Recenze: Imperial Harvest – jahody, hrdinové a příšery