Co nás čeká v Essenu 2010 – šestý díl

Se začátkem září nabízíme čtenářům několikadílný seriál o nejočekávanějších hrách, které si budete moci na vlastní oči prohlédnout, pokud se zúčastníte výstavy v německém Essenu. Ta se koná od 21. do 24. října 2010. Postupně se v abecedním pořádku podíváme na novinky, ale i rozšíření již stávajících her, jejichž představení se očekává právě v některém z pavilónů v Německu.

56) Small World: Be Not Afraid

Nebojte se! Rozšířování možností skvělého Small Worldu nekončí a na Essenu se dočkáte hned pěti nových ras a návdavkem také pěti speciálních schopností.

Odkaz na hru: http://www.boardgamegeek.com/boardgameexpansion/81618/small-world-be-not-afraid-

57) Sneaks and Snitches

Po tímhle nenápadným názvem se skrývá nová hra od našeho hlavního českého designéra Vládi Chvátila. Ve hře se vtělíte do role zlodějíčka, kterému jde o uznání.

Netradičně se jedná o hru karetní, ke které měli zatím nejblíže jeho párty Ušáci a paroháči. Podobně jako u nich i zde můžeme očekávat skvělé originální nápady, které ze hry udělají něco neobyčejného. Ve hře půjde především o psychologii a blafování.

Odkaz na hru: http://www.boardgamegeek.com/boardgame/55601/sneaks-snitches

58) Space Alert: Vzdálené horizonty

Shodou okolností vyšla v abecedním pořadí další hra od Vládi Chvátila hned na následující místo. Jedná se samozřejmě o dlouho a netrpělivě očekávané rozšíření k vesmírné kooperativní sci-fi Space Alert (recenze). Výlety do neznámých koutů vesmíru nebyly nikdy obtížnější! Kromě nových nepřátel je největší novinkou neuvěřitelný RPG element.

Odkaz na hru: http://www.boardgamegeek.com/boardgameexpansion/61492/space-alert-vzdalene-horizonty

59) Space Hulk: Death Angel

Netradiční kooperativní karetní hra, ve které se vžijete do role jednoho týmu vesmírných mariňáků. Velký Space Hulk je mezi deskovými hrami uznávanou klasikou a jeho převod do karetní podoby vyvolává hodně očekávání a kontroverze. Slibuje rychlou hrací dobu, jednoduchá pravidla a samozřejmě důvěrně známý svět Warhammeru 40,000.

Odkaz na hru: http://www.boardgamegeek.com/boardgame/71721/space-hulk-death-angel-the-card-game

60) Spectral Rails

Na této hře vás na první pohled zaujme titulní obrázek. Bohužel hrací plán už tak oku lahodící není, ale pouze do chvíle, než se dozvíte téma celé hry. Stanete se totiž inženýry Vlaků duchů, které brázdí jihozápadní cíp Ameriky. Na hře se zdá být zajímavý karetní princip managementu balíčku, který využíváte k pohybu vlaku.

Odkaz na hru: http://www.boardgamegeek.com/boardgame/21469/spectral-rails

61) Stronghold: Undead

Vynikající hra o dobývání hradu se dočká na letošním Essenu rozšíření, které na vás pošle armádu nemrtvých. Nekromant má pouhých osm kol na to, aby dobyl hrad, jinak se rozplyne v paprscích vycházejícího slunce. Zapomeňte na čest, tohle bude boj o holý život!

Odkaz na hru: http://www.boardgamegeek.com/boardgameexpansion/72851/stronghold-undead

62) Survive!

Přežít! je klasická hra z roku 1982, která se letos dočká nového kabátku. Na vás je zachránit z potápějícího se ostrova nejen sebe, ale také co nejvíc cenných věcí, které vám patří. A ke všemu si navíc musíte pamatovat, kde vlastně jsou schované!

Odkaz na hru: http://www.boardgamegeek.com/boardgame/2653/survive

63) Takenoko

A znovu (pokolikáté už?) Antoine Bauza, tvůrce Ghost Stories a nadcházejících 7 Wonders. V této deskové hře se všichni starají o bambusovou plantáž, do které má být následně vypuštěna velká čínská panda. Ve hře se dočkáte spousty barviček a dřevěných dílků.

Odkaz na hru: http://www.boardgamegeek.com/boardgame/70919/takenoko

64) Target Earth

Kooperativních sci-fi není nikdy dost, jak jsme se shodli o několik řádků výše u novinkového rozšíření Space Alertu. Tentokrát se jedná o zbrusu novou hru, v níž budete muset čelit vesmírné invazi přímo na naší planetě. Hra se bude odehrávat na hracím plánu celé Země, po němž budou všude přistávat nepřátelská UFO. Nájezdníky bude kontrolovat herní systém a všichni hráči tedy budou mít společný cíl: Exterminate!

Odkaz na hru: http://www.boardgamegeek.com/boardgame/75333/target-earth

65) Thunderstone: Doomgate Legion

Thunderstone, který ohlásila česká distributorská firma MindOk na podzim letošního roku (a který se bohužel s největší pravděpodobností ve svém příchodu na tuzemský trh opozdí), se dočká v Essenu už druhého rozšíření, které přinese více než tři stovky zcela nových karet, čtyři hrdiny a novou grafiku od Jasona Englea.

Odkaz na hru: http://www.boardgamegeek.com/boardgameexpansion/70940/thunderstone-doomgate-legion

66) Tikal II: The Lost Temple

Dalším netrpělivě očekávaným dílkem je Tikal II. Jedná se o pokračování vynikající strategické hry Tikal od vynikajících a oblíbených autorů Wolfganga Kramera a Michaela Kieslinga. Tikal II slibuje nový hrací plán, nové prostředí a nový úkol – prozkoumat nově objevený chrám.

Odkaz na hru: http://www.boardgamegeek.com/boardgame/67180/tikal-ii-the-lost-temple

Co nás čeká v Essenu 2010 – první díl
Co nás čeká v Essenu 2010 – druhý díl
Co nás čeká v Essenu 2010 – třetí díl
Co nás čeká v Essenu 2010 – čtvrtý díl
Co nás čeká v Essenu 2010 – pátý díl
Co nás čeká v Essenu 2010 – sedmý díl

Zdroj informací a fotek: boardgamegeek.com

Co nás čeká v Essenu 2010 – šestý díl
Klady:
Zápory:
Prozkoumávejte dál
Recenze: 7 divů světa Duel