Nevíte, co koupit na Vánoce? Podívejte se do naší poradny!

Deskovky na Vánoce? Část 11: Hry pro dva anglicky mluvící hráče

Deskových her lokalizovaných do češtiny je opravdový zlomek proti počtu, který každý rok ve světě vychází. Nechtěli jsme vás tedy ochudit o ty úplně nejlepší hry, které vyšly v angličtině a nedočkaly se své české verze. Paradoxně hned tři z nich jsou přímo pro dva hráče, proto jsme z nich vytvořili samostatný seznam.

 

Fog of Love

Fog of Love je deskovou hrou, ve které jde o vžívání se do kůže jiné postavy. Jedná se o naprosto jedinečný počin, který byste si měli alespoň vyzkoušet. Je skvělý pro páry, kteří se dobře znají. Mohou si totiž vyzkoušet randění v kůži naprosto jiné postavy a snažit se postavit čelem k událostem a nečekaným situacím. Originalita a schopnost skvěle bavit oba zúčastněné jsou vlastnosti, které z Fog of Love dělají opravdový hit.

 

http://www.deskovehry.com/recenze-fog-of-love-laska-je-tymovy-sport/

 

 

Keyforge

deskové hry - TLAMA games

Keyforge je karetní hra pro dva soupeře, ve které proti sobě vždy nastoupí dva zcela jedinečné balíčky. Dvě odlišné sestavy příšer, artefaktů a vylepšení, které spolu fungují jinak, a každá hromádka si zaslouží svoji vlastní taktiku. A ne proto, že by si někdo sestavil jinou sadu karet. Jednotlivé Archony a jejich armády si totiž hráči už koupí hotové. Bohužel boj je trochu zjednodušený a téma není úplně pohlcující, ale naštěstí to všechno vynahradí celkový zážitek z hraní a rychlost partie. Keyforge doprovází velká očekávání a samá chvála. A většina z toho je pravda.
 

http://www.deskovehry.com/recenze-keyforge-call-of-the-archons-vsechno-je-mozne/

 

 

Skulk Hollow

Skulk Hollow nepotřebovalo moc – vzít obrovské postavy a dát těm mrňavým soupeřům šanci lézt po jejich těle. Zdánlivě nerovný souboj je tématem, který nás odjakživa fascinuje a máme tendenci fandit malému outsiderovi. Přesto budete těžko odolávat šanci vzít na sebe roli jednoho z obrovských strážců a užít si všechny jeho možnosti. Hra je rychlá a skvěle napínavá pro oba protivníky. Skulk Hollow si nás získalo bez nejmenších pochyb.

 

http://www.deskovehry.com/recenze-skulk-hollow-lisky-proti-obrum/

 

Prozkoumávejte dál
Vánoční poradna – Děti školou povinné