Dvojnásobná Soutěž autorů her 2011 a 2012

Vítězná hra z Kreativního konkurzu 2010 Verona autora Petra Chvala už je na světě (brzy na ni u nás najdete recenzi). Po hektické přípravě jejího vydání a prezentaci na velké výstavě v německém Essenu se opět všichni zaměstnanci neziskové společnosti Czech Board Games vrací ze shakespearovského prostředí zpět do současnosti a začínají připravovat další ročník oblíbeného kreativního konkurzu. Ten však nyní již nenese jméno začínající na dvě „k“, místo toho se s ním budeme setkávat jako se Soutěží autorů her.

Již tradiční pořadatelé, Česká deskoherní společnost (Czech Board Games) a Goada o. s., se spojili s moravskou firmou Efko se sídlem v Novém Veselí a pod dojmem letošní hektické přípravy společenské hry Verona se rozhodli, že zahájí hned dva ročníky. Tím nastoupili na cestu rozšíření času na připravovanou hru na dva roky. Všichni pak nebudou mít od jejího vyhlášení na přípravu (od návrhů až po finální produkt) pouhé čtyři měsíce, jak tomu bylo v tomto roce, ale téměř dvojnásobek.

Harmonogram totiž doznal výrazných změn, ačkoliv šestý ročník bude stále trochu náročnější. První setkání a představení her se totiž uskuteční již za týden o víkendu 11. a 12. prosince 2010. Všichni zájemci se tedy mohou hlásit již nyní ve formuláři pro autory deskových her. Druhé setkání je plánované na 30. ledna 2011 a už o měsíc později, 27. února 2011 bude znám vítěz šestého ročníku.

Ovšem zároveň už teď začíná také harmonogram pro sedmý ročník, který již bude fungovat v novém rozvolněném režimu a poskytne všem mnohem větší klid pro přípravu všech potřebných věcí k vydání kvalitní a konkurenceschopné deskové hry. Uzávěrka přihlášek pro tento ročník je stanovena na 25.–26. února 2011, na druhé setkání k sedmému ročníku. Nezapomeňte vyplnit přihlášku do sedmého ročníku.

Veškeré přednášky a workshopy se zkušenými autory budou pokračovat stejně, jak jsou všichni zvyklí z předchozích ročníků v květnu, srpnu a prosinci. Postupně se vykrystalizují favoriti a teprve příští zimu bude vybrán skutečný vítěz.

Všichni zainteresovaní určitě uvítají tyto změny. Autoři budou mít tuto zimu hned dvě šance se přihlásit a zaznamenat úspěch a firmy naopak budou mít mnohem více klidu na pečlivý výběr a samozřejmě také veškeré věci, které souvisí s vydáním vítězné hry. Držíme palce, ať mají porotci šťastnou ruku a naváží na úspěšné vítěze minulých ročníků, mezi které patří Through the Ages, Insula nebo aktuálně Verona.

Kompletní harmonogram pro rok 2011

Kompletní harmonogram pro rok 2012

Dvojnásobná Soutěž autorů her 2011 a 2012
Klady:
Zápory:
Prozkoumávejte dál
Essen 2017: IELLO spouští předobjednávky svých her