Mistrovství světa ve fotbale u vás na stole v nové karetní hře od Jirasgames

Hra od tvůrce skvělých deskovek Fantastát, Evoluce v krabici nebo Cuba Cube se bude jmenovat Goal! Game, ačkoliv se původně měla jmenovat „F game“. K její hře budete potřebovat balíček karet a kostky. V základní verzi bude hra určena pro dva hráče a bude obsahovat šestnáct fotbalistů ze dvou zemí (k výběru bude balíček s ČR+Německo nebo Slovensko+Anglie).

Spolu s vydáním hry bude možnost dokoupit i týmy Holandska, Itálie a Francie, tedy favoritů, o které bude určitě nemalý zájem. Spousta lidí by se určitě těšila na Brazílii, Austrálii nebo některý z afrických celků. Ty ovšem v prvotní vlně nebudou a bude záležet na zájmu ze strany kupujících, jestli další týmy spatří někdy světlo světa.

Ale k samotné náplni hry, která bude velmi rozsáhlá. Zahrnovat bude nákup hráčů, volbu taktiky, ale především samotný dramatický zápas se vším co k fotbalu patří – fauly, kombinace a hlavně góly.

Hra je tvořena s nadsázkou, takže ve hře najdeme zajímavá a originální jména hráčů (inspirovaná skutečnými). Autor vychází z mnoha shlédnutých zápasů Ligy Mistrů, ale také z principu karetního pokeru. Goal! Game se má dobou partie zařadit mezi kratší hry.

A kdy se můžeme těšit? Už za pár dní! Vydání je naplánováno na polovinu června.

Mistrovství světa ve fotbale u vás na stole v nové karetní hře od Jirasgames
Klady:
Zápory:
Prozkoumávejte dál
Recenze: Chaos in the Old World – země sužovaná zkázou