Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Novinka: Zaklínač již brzy dorazí do čech

Zaklínač je dobrodružná hra pro 2-4 hráče. Hra nás zavede do světa zaklínače Geralda z Rivie, kterého můžete znát z knih polského spisovatele Andrzeje Sapkowského nebo z počítačových her.

Ve hře se stanete jednou z postav ze světa zaklínače, cestujete celou zemí a snažíte se získat co největší slávu a věhlas.
V roli věhlasného zaklínače Geralta, čarokrásné Triss, nezdolného trpaslíka Yarpena a prohnaného barda Marigolda se hráči vydají na pouť do Wizimy, Oxenfurtu, Novigradu nebo Tretogoru. Na svých cestách budou čelit nástrahám v podobě náručí zhrzených milenek, smrtonosných čelistí strig a jiných nešťastných „náhod“.

Zaklínač - krabice

Každá postava má svou kartu. Na ní vidíte její vyobrazení a akce, které může provádět. Akce mají, kromě jedné, všechny postavy stejné akce. Jak získáváte zranění, postupně si jednotlivé akce blokujete žetony srdíček a nemůžete je používat. V jednu chvíli vám nezbývá než si na jedno kolo odpočinout. Žetony s lebkou vám akci neblokuji, ale při jejím použití si musíte vzít jednu kartu nešťastné náhody a vyhodnotit, co se vám (většinou špatného) přihodilo. V dolní části pak vidíte, za kolik stop získává postava informace potřebné k splnění jednotlivých úkolu. Toto se liší podle postavy – například můžete vidět, že Gerald nejsnadněji plní úkoly bojové.

Zaklínač - karta postavy

Hlavním způsobem, jak získat ve hře vítězné body a tedy vyhrát je plnění úkolů. Každá karta úkolu má na sobě krátký příběh, pak hlavní úkol a důsledek, který se stane, když jej splníte, pak 2 vedlejší úkoly, které vám přinesou další body a potom pomocný úkol – ten ale neplníte vy, ale někdo vám s ním musí pomoci.

Zaklínač - karta úkoly

Jak jsem psal, ve hře hrajete za jednu z postav. A teď pěkně zleva: Marigold, Gerald, Triss Ranuncul, Yarpen Zigrin.

Zaklínač - figurky postav

Herní plán, je velký, barevný, a najdete v něm známe lokace z knih i počítačových her. A názvy jsou přeloženy do češtiny.

Zaklínač - herní plán - lokace

Ukázka lokalizovaných karet – na první vidíte jednoho z bandy trpaslíků, druhá karta je kartou šťastné náhody, která vám pomáhá během hry a získáváte je většinou jako odměny.

Zaklínač - karty Zaklínač - karty

A teď poslední otázky,která vás asi zajímá. Kdy že to bude v obchodě? Už brzy – do vašich oblíbených obchodů má Zaklínač dorazit na konci dubna.

Zdroj obrázků: Firma BlackFire

Novinka: Zaklínač již brzy dorazí do čech
Klady:
Zápory:
Prozkoumávejte dál
Recenze: Logic Cards – přemýšlivé karty