Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: Gravitrax Pro rozšíření Vertical – ochutnávka opravdových výšek

gravitrax-vertical-07

Jednou přijde čas, kdy už se nebudete chtít držet při zemi. Jenže pořád vám budou stát v cestě obavy z výšek a stability staveb, které jste se svými omezenými možnostmi schopní vytvořit. Proto velmi uvítáte, když se k vám přidá někdo, kdo dokáže nestabilní věže spojit a udělat z nich jednolité a pevné stavby.

Ve původní bílé stavebnici Gravitrax si hráči mohou připadat právě takto. Jejich věže totiž nemají žádné spojení, pokud staví z původní bílé sady. A tak tvůrci z firmy Ravensburger představili v roce 2020 novou verzi Gravitrax Pro, kterou poznáte jednoduše podle černého boxu. A kromě velké startovací sady je na trhu k dispozici také rozšíření Vertical.

Uvnitř najdou hráči řadu plastových pytlíků naplněných stavebními prvky. Všechno to jsou ale nové dílky, které stavitelé původního bílého Gravitraxu neznají. O všech jsme už samozřejmě psali v naší recenzi velké startovní sady Gravitrax Pro.

gravitrax-vertical-02

Takže jen pro zopakování – jsou tu velké průhledné desky (dvě malé a dvě velké) na propojení dvou sloupů. Neplatí to ale pro ty klasické sloupy poskládané z jednoho dílku na druhý. Pro tento účel krabice obsahuje tucet nových stojen o výšce sedm úrovní. Ve zmiňovaných velkých plochách jsou otvory, kterými mohou vést kolejnice pro kuličky. A poslední důležitou komponentou jsou očka. Ta umožňují volné zavěšení stavebních prvků bez nutnosti použití sloupů.

Jedná se o fantastický design a nápady, které stavitelům umožní nové kreativní řešení, a hlavně uvolní prostor na herním plánu. Jeho základny součástí této nižší krabice nejsou, takže plochu svojí kuličkové dráhy si s tímto rozšířením nevylepšíte.

gravitrax-vertical-06

Jak už je to s každou stavebnicí, i tady platí: čím více komponent, tím spokojenější je ten, kdo si s ní hraje. Znamená to totiž důmyslnější výtvory. Pohyb kuliček zůstane stejný, jen ta výška se může změnit výrazně. Stavby jsou nově významně stabilnější a při stavění tak získáte mnohem větší jistotu.

Takže co si myslíme o rozšíření Gravitrax Pro Vertical? Máte už původní bílý Gravitrax, chtěli byste vyzkoušet nové přídavky, ale nechcete kupovat kompletní obrovskou startovací sadu? Pak přesně pro vás je rozšíření Extension Vertical, které nabízí přesně tu ochutnávku všeho, co nové PRO tmavé boxy nabízí.

gravitrax-vertical-03

To ale neznamená, že byste se touto krabici neměli zabývat, pokud jste si už nějakou černou verzi pořídili. I v kombinaci s velkým černým boxem lze najít nové plusy, protože především další sloupy pomohou a zavěšená očka dokonce umožní stavitelům opustit jinak limitující půdorys kartonové desky. Gravitrax Pro Vertical je skvělé rozšíření, které přináší jen víc všecho toho nového, co nabízí nová Gravitrax Pro verze!

Prozkoumávejte dál
Recenze: Jungle Speed – rychlejší než blesk