Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: Harry Potter Kvíz – domácí zkoušky NKÚ

Stojím ve společenské místnosti naší koleje a pořád na to nemůžu přestat myslet. Sejdu dolů po schodech, vstoupím do sálu a zůstanu stát před komisí Bradavických učitelů. Profesorka McGonagallová i profesor Hagrid se budou usmívat. Profesorka Prýtová s profesorem Moodym budou sledovat každý můj pohyb. A z profesora Snapea půjde hrůza. Potřebuju pomoc, a tak mi spadne kámen ze srce, když mi kolem ucha zabzučí mluvící moucha.

A právě tuhle mouchu budou tvořit hráči, kteří se budou snažit pomoci svému studentovi ve zkouškách NKÚ. Tuhle možnost jim nabízí karetní hra Harry Potter: Kvíz, kterou vytvořila společnost TOPI Games a v češtině ji nabízí se všemi milovanými postavami a vybavením firma ADC Blackfire.

Po Pamatováčku už druhá malá krabička ze série, na jejímž víku se známý čaroděj s bleskem na čele snaží očarovat několik karet. Uvnitř jich je ale rovnou padesát, jsou oboustranné a na každém ploše se rozkládá pět otázek s jedním společným tématem. Celý balíček hráči zamíchají, vyloží a postupně se střídají na tahu.

Ale takový aktivní hráč si vůbec nesmí brát do ruky žádné karty. Místo něj dostane balíček jeden z jeho protivníků, zvolí kartu a přečte její téma v černém řádku. Hráč si pak může zvolit otázku vyslovením číslice jedna až pět.

Samotné otázky se od sebe nijak neliší obtížností, takže je čistě volbou náhody, která na hráče padne. Jakmile mu soupeř otázku přečte, pokusí se na ni aktivní hráč odpovědět, a tak získat kartu a s ní jeden bod. A jak se hráči postupně střídají, každý dostane tu svoji šanci na odpovídání, tak se postupem času najde jeden, který nasbírá potřebných sedm bodů a může slavit vítězství.

Harry Potter Kvíz není ničím víc, než jednoduchou vědomostní hrou s licencí jedné z nejpopulárnějších knižních a filmových sérií vůbec. A věřte tomu nebo ne, ono to stačí. Jako nadšenci do světa Harryho Pottera jsme si ohromně užili každý výlet, i když ve skutečnosti hra nenabízí nic jiného, nového ani objevného.

Odpovědi nejsou na kartičce na první pohled patrné, takže si ji užije i ten, kdo ji předčítá. Otázky popisuje vždy jedna věta, která se obvykle ptá na otázku Kdo, Kdy, Kde. Odpověď je tedy vždy v podstatě jednoduchá a může být vypsaná malým písmem ve spodní části kartičky, vzhůru nohama, aby ji nešlo ihned rychle přečíst.

Protože se hraje do sedmi bodů, je partie velmi rychlá, obvykle kolem patnáctí minut. Celý čas závisí pouze na tom, jak dobře budou hráči odpovídat. Většina otázek ale pro opravdové nadšence série nebudou problémem. Pokud ale budou všichni odpovídat správně, pak vyhraje ten, kdo začínal, a to je trochu nešťastné. Ale nakonec je to hlavně o zábavě a vzpomínání na filmy / knihy.

Probouzíte se každý den s tím, že byste chtěli nastoupit do vlaku do Bradavic? Sežeňte k sobě alespoň dalšího jednoho hráče a běžte prozkoumat své vědomosti. Když už nemůžete znovu objevovat filmy, objevujte hru a své vzpomínky.

Harry Potter Kvíz je hra, která dokazuje, že občas licence prostě stačí. Nepotřebujete žádná složitá pravidla nebo ohromující komponenty. Stačí pouze trocha textu, která zmíní oblíbené postavy, místa nebo události a vy roztajete jako sníh. Ale to vše platí pouze v případě, že každý z hráčů je fanouškem filmu. V opačném případě jej k partii vůbec nezveme. Harry Potter Kvíz, i když je ohromně jednoduchý a ohromně neoriginální, nakonec přinese nadšení té správné cílové skupině.

Recenze: Harry Potter Kvíz – domácí zkoušky NKÚ
Klady:
Zápory:
Prozkoumávejte dál
Recenze: Space Planets – s kostkou za diamanty