Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: Honey Combine Better Go!

better-go-15

Je jedno, jaký prostředek používáte. Vždycky máte na výběr z vody, vzduchu nebo usedlé země. Každý způsob má své výhody i nevýhody a všechny tři si najdou svoje fanoušky. Jen si musíte včas tu správnou dopravu objednat.

Podobnou možnost nám nabídne v destičkové podobě i hra Better Go!, kterou si pro ty nejmenší připravili ve firmě MFP Paper. Jedná se o novinku z řady Honey Combine, u jejichž krabiček nejsou uvedeni jmenovitě autoři.

V modrém obalu a černém šuplíčku na hráče čeká celkem 28 šestiúhelníkových dílků, které nabízí obrázky lodí, aut, ponorek a dalšího. Tyto destičky hráči promíchají a rozloží je na stůl obrázkem dolů.

better-go-05

V souboji se hráči střídají a vždy mají možnost odhalit dva libovolné dílky. Snaží se tak odhalit objekty, které patří do stejného živlu. Pokud se mu to nepodaří, ukáže obrázky i protivníkovi a oba si snaží jejich pozice zapamatovat. Úspěch pak znamená, že si obě destičky mohou vzít k sobě jako trofeje. Partie probíhá tak dlouho, dokud je odkud brát. Vítězem se stává hráč, který destiček nasbírá nejvíce.

Tuto hru může hrát více protivníků, ale ve dvou je nejlepší. To proto, že destiček je opravdu málo. Více soupeřů by nemělo dostatek kořistí a vlastně by se někteří hráči ani pořádně nedostali do hry. To ve dvou se protivníci mohou čas od času mýlit a ve hře má jasnou roli paměť. Ta je hlavním prvkem, a to proto, že (není důvod si to nějak zastírat) je tato hra čistě variantou na pexeso.

Naštěstí to ale není všechno, protože jinak bychom neměli co hodnotit. Aby nebylo dost variant, dostaneme s destičkami ještě jednu. Schválně, jak rychle poznáte, o co se jedná. Na jejím začátku destičky vytvoří jednu ucelenou zamíchanou hromádku.

better-go-11

Oba soupeři dostanou po jedné destičce, ale nesmí se na ni podívat. Jeden z nich se stane aktivním hráčem a ohlásí jeden ze tří typů dopravních prostředků – země, voda, vzduch. Snaží se při tom, aby jeho tip byl správný, ačkoliv svůj dílek nezná. Jakmile druh ohlásí, oba protivníci odhalí dílek a poměří svoje síly. Pokud mají oba hráči stroj ze jmenovaného elementu, pak každý dostane po jedné destičce. Trefa jen jednoho z hráčů znamená odměnu v podobě obou odhalených kusů. Hlášení bez trefy znamená, že obrázky nezíská nikdo. Vítězí ten, kdo po odehrání celého sloupce má nejvíce dílků.

Určitě jste uhodli, že tentokrát se předlohou stala populární karetní Válka. Jen je tu v trochu jiném hávu, protože místo pouhého odhalování karet a porovnání jejich hodnot hráči sami mohou ovlivnit svůj úspěch nebo ne. Nezávisí ale na žádných dovednostech, dokonce ani paměť tentokrát nehraje roli, ale chce to mít prostě a jednoduše štěstí.

better-go-13

Žádná z her tedy není nějak extrémně originální, ačkoliv ta druhá popsaná se alespoň o něco nového snaží. Ono je třeba také vzít v potaz věkové doporučení krabičky, které je už od tří let. To znamená, že malí hráči se pobaví, ať už s jednou nebo druhou variantou. Jsou to jednoduché hry, které děti zabaví, ale můžete si je zahrát i jinak a možná i s balíčky, které už doma máte. Záleží tedy na zvážení každého z vás, jestli vám stojí mírná variace a nová grafika s dopravními prostředky za pořízení hry Better Go!

Recenze: Honey Combine Better Go!
Better Go! je soubor dvou her s šestiúhelníkovými destičkami a to pro ty úplně nejmenší. Právě těm bude hra připadat nejzajímavější, protože pro dospělé úplně pexeso či varianta na válku nejsou. Všechno to je čistě o náhodě (resp. paměti v případě pexesa). Better Go! nabízí fajn hry pro nejmladší hráče, ale rozhodně nic nového.
Klady:

+ dvě hry v jedné krabičce
+ zajímavá variace na Válku
+ už od 3 let
+ děti zabaví
Zápory:

- chybí originalita
- jen pro dva (destiček je málo)
- jen o náhodě (není to nic pro dospělého)
0
Prozkoumávejte dál
Recenze: Slate aneb těžba břidlice ve Spielboxu