Nevíte, co koupit na Vánoce? Podívejte se do naší poradny!

Recenze hračky: HABA Vkládací vícevrstvé puzzle Mláďátka

Všichni staví pyramidy. Lezou si jeden druhému na záda, ale my našli jinou zábavu. Nedaleko od domečku, kde bydlíme, jsme našli jámu. A zjistili jsme, že když se správně seřadíme jeden za druhého, dokážeme se tam ukrýt všichni.

A tak i značka HABA přináší novou dřevěnou hračku, která prověří šikovné prstíky těch nejmenších dětí. Jedná se o Vkládací vícevrstvé puzzle Mláďátka. S českým návodem se dostává k nám domů, do hravých rukou, díky distributorovi značky HABA pro ČR.

V malé krabičce se ukrývá čtvercová dřevěná deska. Její horní obrázek zachycuje dvojici pejsků na louce před domy. Ilustrace je veselá a na pejsky i ostatní zvířátka kouká šnek a beruška, ale obě stvoření mají lidské tváře.

Chvilku se děti kochají, ale pak si všimnou, že v barevném obrázku je nenápadný malý zářez. Těžko odolají nutkání do něj strčit prstík a zjistí, že obrázek je ve skutečnosti kolečko, které lze odklopit a pod ním najít… další kolečko!

Pod pejsky si hrají dvě kočičky, pak je tu zajíček s mrkvičkou, dvě myšky a úplně dole dva ptáčci. I ti ale mohou se svým kroužkem ulétnout pryč, a i přes malé rozměry posledního kroužku jej lze skvěle a jednoduše vyjmout. Pro mrňavé prstíky malých děti jsou otvory opravdu dostačující, a i dospělý dokáže snadno dílky odklopit.

Na dně celého otvoru se pak ukrývá rybička na modrém pozadí, která dětem zamává ploutvičkou a poradí jim, aby zase destičky naskládaly zpět. Není ani tak důležité, aby skládaly děti všechny kroužky.

Ale hračka je nutí je vkládat ve správném pořadí od nejmenšího, čímž se k podpoře motorického rozvoje přidává i vnímání velikosti, rozměru a vztahu mezi jednotlivými destičkami. Nenásilně si totiž děti všimnou, že když položí nahoru to největší kolečko, další už tam nevloží. Velmi brzy to zjistí a začnou obrázky skládat lépe a lépe.

deskové hry - TLAMA games

A i když zatím děti nic jiného nedokáží vkládat a skládat, tady je díky soustředným kruhům ten úkol mnohem jednodušší. A jeden úspěch za druhým malé děti skvělé podpoří v dalším snažení. Snadno se tak z destičky během několika dnů stane jedna z nejoblíbenějších hraček.

Každý dílek je menší a menší, všechny jsou ale vyrobené z pevného dřeva a nelze je jednoduše zlomit.  I samotné obrázky není možné ze dřeva odloupnout, a to ani všetečnými nehtíky malých zvědavců. Dílky se od sebe odlišují nejen obrázky, ale také barvou, která odpovídá okraji jejich úrovně. Tím je na první pohled i barevně jasné, kam který dílek patří. A je to další z těch vrstev schopností, které tato nenápadná hračka učí.

Tahle vkládačka jednoznačně trochu překvapí, nespoléhá se totiž na tvary nebo natočení dílků. Je extrémně jednoduchá a díky tomu je úplně perfektní pro děti opravdu už od jednoho roku věku! Pro tuhle vícevrstvou vkládačku máme jednoduše jen slova chvály a obrovsky nás překvapila.

Facebook: @HabaCeskoSlovensko

Instagram: @haba_cesko_slovensko

Prozkoumávejte dál
Recenze: Exit Úniková hra – Temný hřbitov