Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze hračky: Janod Magnetický terč Zahrada

Když jste venku, můžete se pustit do lovení různými prostředky. V zajetí domova, když počasí nepřeje, je to ale mnohem složitější. Nejenže chybí spousta nástrojů, které lze venku v klidu použít, ale hlavně tam není moc co lovit. Proto se určitě každé dítě zaraduje, když mu na zeď pověsíte opravdu lákavé terče.

V našem případě je to téma Zahrada, které si na sebe vzala hračka Magnetický terč od značky Janod. No a házet šipkami se bude nejen ve Francii, ale i u nás a to zásluhou oficiálního distributora značky Janod pro ČR a SR.

Hračka se nachází v podlouhlém boxu, ve kterém je poctivě stočený obrovský terč. Při jeho vytahování vás ihned překvapí jeho váha. To proto, že je velmi silný a celá jeho plocha je protkaná magnetickou vrstvou. Přesto je jeho grafika krásně detailní a barevná. Horní hrana je zakončená velkou plastovou tyčí. Všechno samozřejmě dotváří šestice šipek, které mají místo špičky placku zakončenou magnetem.

Rozměry samotného terče jsou 44 krát 65 centimetrů, což je docela dost a do terče se dá s trochou cviku opravdu pěkně trefit. Terč je plný bodových políček, která jsou rozesetá do různých míst. Ty nejhodnotnější jsou samozřejmě na těch nejvíce riskantních místech, kde hrozí, že šipka vyputuje ven a nepřinese hráči vůbec nic.

Základem celkového dojmu je už zmiňovaná grafika. Ta je opravdu mrkavá, barvy jsou vyvážené a vše je krásně detailní. Díky tomu ani když šipka přistane na nějakém rozhraní není těžké určit, jestli se ještě dotýká bodového políčka nebo jestli už je mimo.

Vše je určené pro dva hráče, protože jsou tu k dispozici tři šipky ve žluté a tři šipky v červené barvě. Oba by se měli střídat v hodu a snažit se v součtu nastřádat co nejvyšší hodnotu za tyto tři hody. Lze samozřejmě hrát libovolný počet kol.

Hráči s terčem mohou zkusit i klasickou dohazovanou, ale pravidla si musí trochu upravit. V nabídce jsou totiž terče pouze s hodnotami od deseti do padesáti bodů, odstupňované po desítkách.

Především vás ale asi překvapí síla magnetu v hrotu šipky. Ten je opravdu silný a šipku bez problémů udrží na místě, jakmile se k terči přiblíží. Dokonce dvě šipky k sobě otočené (tak jsou balené v krabici) není pro děti vůbec snadné od sebe oddělit. Terč lze bez problémů pověsit na zeď, protože pevný provázek je jeho součástí a díky váze je zaručeno, že bude viset v rovině.

Magnetický terč Janod je hračka, která děti nadchne. Házení šipkami je bezpečné, ale pro děti návykové, ačkoliv závisí čistě na šikovnosti a přesné mušce. Hráči si postupně zlepšují techniku hodu a dokážou stále lépe mířit. Mohou tak zvyšovat třeba vzdálenost. Magnetický terč Janod je precizně provedená a krásně vypadající hra v šipky.

Facebook: @JanodCeskoSlovensko
Instagram: @janod_cesko_slovensko
YouTube: @PLAYATELIER

Prozkoumávejte dál
Recenze: Nemesis Lockdown – krev rudá jako planeta