Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: Krosmaster Arena Season 2 aneb jak figurky mohou změnit hru

krosmaster-season-02-01

Potřebujeme posily! V klecích pod arénou, kde bydlí všichni bojovníci kromě těch největších hvězd, je prázdno. Několik posledních obyvatel je buď zraněno, nebo oslabeno neustálými bitvami. Diváci si žádají stále víc a víc, ale organizátoři nemají kde brát. A tak volají o podporu zpět do země, odkud všichni pocházíme.

On to je vlastně spíš svět jménem továrna na figurky. Tak nějak by se možná dala popsat série Krosmaster Arena, která propojila svět nádherných miniatur a elegantních soubojů s překvapivou jednoduchostí. Hru vydává společnost Ankama, která kromě základních boxů – Krosmaster Arena, Krosmaster Junior nebo Krosmaster Quest – podporuje svoji značku také sérií dokupovatelných rozšíření v podobě jedinečných figurek. A my dostali jedinečnou možnost podívat se na druhou sezónu těchto postaviček a prověřit, jaký mají vliv na hratelnost.

krosmaster-season-02-07

Máte rádi Krosmastera? Pak jste asi (stejně jako my) uvažovali o pořízení doplňkových figurek. Ty se prodávají po sadách nebo jako náhodné booster packy v malých krabičkách. Celá druhá sezóna nabízí dohromady 32 nových figurek, které jsou kompatibilní se všemi dostupnými hrami z tohoto světa. Všechny jsou od sebe nerozeznatelné a uvnitř obsahují namalovanou figurku pevně usazenou v plastovém insertu, ale také kartu postavy a doprovodné žetony.

Právě tyto žetony se nijak neváží k dané postavě, ale mohou obsahovat buď nějaké nové 3D prvky pro herní plán nebo doplňkové žetony života, pohybu či nových doplňkových žetonů s kamarády.

Jednotliví Krosmaster hrdinové jsou pochopitelně jedineční nejen vzhledem. Mají také různou rychlost, počet bodů pohybu, akce a především bodů života. Ty určitě využijí při tom, co je v partii každého Krosmastera tím nejdůležitějším – boje. Jenže ne každá hra z tohoto světa je čistou bitvou postavy proti postavě (Arena), ale hráči se dočkají i spolupráce (Quest). A to vše v různých obtížnostech (Junior).

krosmaster-season-02-05

Vždy ale jsou důležité všechny parametry. Ale opravdové rozdíly poznáte až v samotných útocích. Ty se liší nejen způsobem míření, ale také dostřelem a především zraněním, které je schopný uštědřit napadenému. A tak třeba Ira Tayte má bič, kterým je schopný útočit účinněji na žeton služebníků, ale kromě toho dokáže také přivolat svého vlastního kamaráda. Jiní jsou zase ozbrojení, jako Kitty Rage, která má malý šedý mečík. A dokáže s ním udělat pořádnou bouři, řezat a dokonce i kouzlit! A k tomu má úctyhodných šestnáct bodů života. Hned se tak stane oblíbenkyní některých hráčů.

Jednotlivé postavy mají (ne všechny) ale také svoje speciální síly. Těmi často podporují svoje kolegy v bitvě, protože Krosmaster je týmový způsob boje. Jindy se zase umí lépe bránit nebo mají rezistenci. Figurky z druhé sezóny přináší do celého mixu nějaká nová klíčová slova.

krosmaster-season-02-13

V nových pravidlech pro sezónu dva na oficiálních stránkách jsou vysvětleny samozřejmě také všechny speciální schopnosti. Potkáte tak hrdiny, kteří nemohou být zablokovaní sousedícím hrdinou, mohou nakupovat démonické odměny. Mírné změny doznal i samotný průběh partie, kde jsou třeba nové limity opakování akcí nebo pravidla dostřelu.

Velmi zajímavou novinkou je možnost zamířit na více cílů a tím zranit více postaviček soupeře naráz. To dále podporuje poziční hru. Nově se do hry dostávají věžičky. Ty jsou samostatné, přivolávané stavby, které za hráče poté bojují, jako regulérní parťáci. Jsou

Ke každé postavě patří nejen figurka, ale také karta s krásnou ilustrací. Ta je kreslená působivými napůl asijským stylem, který výborně vystihuje barevnost celého světa Krozmoz. Figurek je tu spousta. Mezi nimi jsou staří známí v novém oblečení a barvách (třeba XXX), ale také na hráče čeká spousta nových hrdinů. Za všechny stačí zmínit jedinečné

krosmaster-season-02-14

Sběratelský systém se v nabízených figurkách snoubí s možností nakupovat (dražší) průhledné boxy, kde víte, co nakupujete. Není snadné se mezi těmito dvěma volbami rozhodnout, protože hned podle seznamu postaviček si oblíbíte několik z nich. A to ani nemusíte vědět, co dělají. Tento sběratelský prvek je u Krosmasteru opravdu silný. Můžete se samozřejmě rozhodnout nenakupovat samostatné krabičky, ale koupit jich celý (nerozbalený) box se sadou čtyřiadvaceti figurek a smířit se s tím, že některé z nich mít nebudete. Dokud je totiž krabice od výrobce zabalená, je zde kombinace jedinečných postaviček. Jen některé vzácné prostě chybí.

Největším lákadlem je přes všechno popsané samotné zpracování jednotlivých hrdinů. Figurky zůstávají krásné, detailní a je radost s nimi hrát. Těžko budete svým dětem vysvětlovat, že tohle je hra až od čtrnácti let. Ale ona je v základních pravidlech, bez klíčových slov a dovedností, hodně jednoduchá. Ale pro tyto účely existuje Krosmaster Junior, který využívá všechny stejné figurky.

krosmaster-season-02-19

Krosmaster Season 02 je skvělou možností, jak si obohatit svůj zážitek z partie této výborné hry. Jde tu především o variabilitu sestavování týmu. Čím více figurek, tím odlišnější budou vaše souboje v této hře. K tomu navíc přináší zajímavé novinky do pravidel, které vypadají jako drobnosti, ale dohromady s jistotou obohacují celkový zážitek. A tak je možné vytknout těmto rozšiřujícím boxům snad jen ten zmiňovaný útok na peněženky. S Krosmaster Season 02 nás baví zase o něco víc a déle.

Recenze: Krosmaster Arena Season 2 aneb jak figurky mohou změnit hru
Krosmaster Season 02 je rozšířením, které si nemůžete pořídit v jedné krabici (tedy kromě velkého boxu boosterů). Hráči musí utratit peníze za jednotlivé figurky. Dostanou za to ale skvělé nové postavičky, které si mohou zařadit do týmu. Variabilita je jednoznačně tou největší devízou, ale hráči se mohou těšit i na nějaké drobné novinky a vyladění původní hry. Sezóna 2 je super a dělá z Krosmaster Arena ještě lepší hru. Jen pozor na peněženku!
Klady:

+ variabilita nových postav
+ nové úpravy pravidel
+ krásné zpracování postaviček
+ v krabičce i doplňkové prvky pro hru
Zápory:

- některé postavy se opakují (s jiným vzhledem a jinými schopnostmi)
- finanční náročnost
4
Prozkoumávejte dál
Recenze: Bacchanalia – útěk za přízní bohů