Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: Laundry Jumble Game – praním k vítězství

laundry-jumble-game-01

Konečně už je zase tady! Prací den. Tohle ale není ledajaká pračka a stejně tak ani návštěvníci nejsou obyčejní. Tady jsme uprostřed lesa a našimi zákazníky jsou nejrůznější zvířátka. Praní mě nikdy dřív nebavilo ale od chvíle, co mi slonice donesla svoje růžové šaty, je všechno jinak. Chtěla bych se stát prádelnicí.

Tohle netradiční povolání si pro nás připravila Mary Jo Reutter ve svojí hře s názvem Laundry Jumble Game s podtitulem Mixed-up matching fun. Krabici pak vydala ve své produkci společnost Educational Insights Inc a také britská Learning Resources. K nám se ale krabice dostává zásluhou české distribuce v rukou společnosti Angličtina hry.

Krabice je rozhodně větší než čekáte. Ale zase ne tak velká, aby obsahovala pračku. A přesto! Uvnitř krabice s horním plněním a portréty různě oblečených zvířátek najdeme něco, co nás překvapí! Velkou plátěnou pračku ve zvláštní zeleno-modré barvě. Její šustivé strany obsahují i tlačítka a položenou ponožku na horní straně.

laundry-jumble-game-04

Tím nejdůležitějším na každé pračce je ale plnicí otvor. Celá čelní strana je semišová a buben bílé barvy vyniká na celé žluté ploše. Osm výběžků ukrývá tajemný obsah uvnitř. Tím je celkem jedenáct kusů oblečení. Opravdového oblečení, které si k hráčům donesly zvířátka a poprosili je o jejich vyprání.

Ještě pod pračkou se ale nachází další komponenty. V první řadě tu jsou pravidla v angličtině a němčině, ale nechybí také třicítka karet, které jsou překvapivě pro praní neméně důležité. Jsou velké, čtvercové a překvapivě tenké. Na každém obrázku najdeme jedno zvířátko a jeho oblečení. Někteří obyvatelé živočišné říše se asi o oblečení dělí nebo nakupují ve stejném lesním obchodě, protože pštros nosí stejnou ponožku jako emu a kočička tu samou sukýnku jako hrošice.

Na začátku partie hráči musí položit pračku do středu stolu a ujistit se, že všechno oblečení je pěkně zavřené uvnitř. Všechny karty je pak třeba zamíchat a položit hned vedle do úhledně poskládaného balíčku, jako by šlo o čerstvě vyžehlené oblečení.

laundry-jumble-game-07

Začínající hráč si lízne horní kartu z balíčku a pořádně si ji prohlédne. Kromě zvířátka je na kartě v levém dolním rohu nakreslený také kousek oblečení. Karta je rezervační lístek, se kterým se čtyřnohý zákazník vrátil a chce svoje oblečení zpět. Nyní je na hráči, aby sáhnul do pračky a pouze hmatem se pokusil najít ten správný předmět.

V případě, že všechno dopadlo dobře a zvířátko odchází s čerstvě vypranou částí svého oblečení, hráč si může kartu nechat, vrátit vytaženou část oblečení zpět do pračky a trochu to tam všechno zamíchat. Ovšem neúspěch znamená pro hráče pouze ztracené kolo. O nic jiného nepřijde.

Jenže tu je ještě jedna speciální situace. Pokud se někomu z účastníků v tahu podaří vytáhnout skunkovy spodky, tak z toho určitě nebude mít radost. Takové oblečení nikdo z návštěvníků nechce, protože tyhle smradlavé puntíkaté kalhoty se do pračky dostaly omylem. V takové chvíli hráč přijde o jednu z již nasbíraných karet.

laundry-jumble-game-15

Partie pak pokračuje dalším praním, objevováním částí oblečení a odchodem spokojených i rozzlobených zákazníků. Hráči tak jednoduše sbírají karty, snaží se najít co nejvíce správných částí a být tím, kdo má nejvíce karet ve chvíli, kdy je dobírací balíček zákazníků prázdný.

Laundry Jumble Game sází všechno na první dojem. A možná byste tomu nevěřili, ale u dětí sklízí absolutní úspěch. Samozřejmě se bavíme především o děvčatech, které budou z možnosti prát a při tom si hrát v sedmém nebi.

Hra navíc není vůbec o náhodě. Jediné štěstí určuje hráči jeho zadání v podobě karty. Všechno ostatní už je na jeho hmatu a schopnosti rozeznat tvar předmětu poslepu. Jednotlivé části oblečení jsou vyrobeny také z různých materiálů, které odpovídají jejich předlohám. Díky tomu vše naprosto přesně zapadne do sebe.

To vše tak nenásilnou a zajímavou formou trénuje základní a velmi opomíjený smysl – hmat. Předmětů je dostatek na to, aby se hra neohrála ani po delší době. Navíc karty mají krásné ilustrace, které dělají ten poslední krok. Zpracování je celkově dokonalé.

laundry-jumble-game-17

Třicítka karet, které je třeba projít pokaždé v jiném pořadí, zaručuje stejnou herní délku. Ta se pohybuje kolem patnácti až dvaceti minut, během kterých se všechny části oblečení objeví na světle několikrát. Skunkovy trenýrky pak mají tak zajímavě neurčitý tvar, že není jednoduché se jim pokaždé vyhnout. Průběh a zážitek ze hry pak nezávisí ani na počtu hráčů.

Hra je to velice jednoduchá a právě proto jsou jejími nejvděčnějšími zákazníky děti už od čtvrtého roku. Ovšem to neznamená, že nedokáže pobavit třeba i osmileté princezny. Dokonce si do pračky mohou přidat i několik dalších kousků od panenek a tak si rozšířit nebo ztížit celou partii.

Laundry Jumble Game je jednou z nejroztomilejších dětských her, které se nám dostaly vůbec do ruky. Svým tématem je zaměřena pochopitelně převážně na malé holčičky. Ale to je možná právě dobře, protože ty určitě ocení něco, co v sobě nemá autíčka nebo kreslené akční hrdiny. Laundry Jumble Game tak můžeme směle doporučit pro všechny malé hráče.

Recenze: Laundry Jumble Game – praním k vítězství
Laundry Jumble Game je hrou o praní. Jakkoliv to zní zvláštně a podivně, ukrývá se za nápadem skvělá dětská hra, která si získá srdce každé malé holčičky. Možnost mít svoji vlastní pračku a obsluhovat návštěvníky v podobě oblečených zvířátek musí být jejich splněným přáním stejně jako piknik s plyšovými medvídky. Ale nejenže to je všechno zábavné a rozumně rychlé, ale především trénuje hmat. Laundry Jumble Game je vynikající dětskou hrou pro všechny malé prádelnice.
Klady:

+ úžasné zpracování
+ malé oblečení v pračce
+ originální téma
+ trénuje hmat
+ parádní hra pro děti
+ dostatek karet
+ není závislá na náhodě
Zápory:

- cena
0
Prozkoumávejte dál
Recenze: Tatu-Tata, die Feuerwehr ist da – hasiči jsou tady!