Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: LOGO Zoo – zvířátka a jejich mláďata

LOGO Zoo - balení

Malé slůně se zaběhlo. Smutně se snaží troubit na svůj chobot. Ze všech sil, ale ozývá se jen sotva slyšitelné chrčení. Strach, že ho maminka nenajde a ono bude ztracené už navždy, se stupňuje s každým okamžikem. Kouká dole, doprava a volá o pomoc. Marně. Ale pak se podívá nahoru a co to? Vidí tam hráč. Prosebně k němu upírá oči a natahuje chobot.

Pomůžete mu najít jeho ztracenou rodinu? V dětské hře LOGO Zoo je právě to tím nejdůležitějším úkolem pro hráče. Hra pochází z vývojové dílny vydavatelství Ravensburger, které ji současně distribuuje i v České republice.

Na menší krabičce stojí kočička, která dohlíží, aby všechno to hledání probíhalo v klidu. Ale zvířátka se ještě vlastně ani nezaběhla, jak zjistíme po otevření krabice. Všechny jejich puzzle dílky jsou spojené a na to, abychom jim mohli pomoct, je musíme nejdříve od sebe rozdělit. Sice se jim nebude chtít, ale nakonec budou rády, že utekly z klece kartonového archu.

LOGO Zoo - připravená hra

Tím vysvobodíte celkem 24 dílků, které vytváří dvanáct dvojic. Na jedné polovině je vždy jeden z rodičů, zatímco druhou obsazují malí rošťáci, ať už to jsou malá telátka, káčátka, štěňátka nebo opičky. Všechny do jednoho se sice tváří vesele, ale ve skutečnosti brečí a chtějí zpátky za maminkou.

Celá hra je zaměřená na poznání zvířátek a nalazení správných dvojic. Tím se v různých malých obměnách věnují úvodní hry. Ty většinou znamenají zamíchání destiček a hledání správných dvojic. V pravidlech jsou rovnou čtyři verze, jak si s obrázky opravdu hrát. Jako nejlepší pro děti se nám osvědčila hra Kdo má správnou kartičku?

LOGO Zoo - rozehraná hra

Tady si hráči mezi sebe rovným dílem rozdělí zvířecí rodiče, zatímco jeden z nich (nebo rodič) si vezme všechny destičky se zaběhlými mláďaty. Pak se všech hráčů ptá, kdo má zájem o konkrétní zvířátka. Tím dětem nepomáhají ilustrace a musí správně rozpoznat rodiče na základě jeho jména. To je pro děti těžší a především je celá hra zábavná, protože všichni mají šanci na vítězství.

Nejzajímavější a nejpokročilejší hrou je Hledání obrázků.To funguje tak trochu jako známé a oblíbené kvarteto ale s destičkami. Ty jsou tu ve dvojicích, takže hledání je jednodušší. Hráči si tedy na začátku rozdělí mezi sebe obrázky puzzle. Pak se vždy mohou zeptat jednoho z protivníků, jestli nemá konkrétní druh zvířete. V případě, že takovou kartu má, musí ji soupeři odevzdat. Vítězem se stává ten, komu se podaří složit nejvíce dvojic, které už pak nelze ukrást.

LOGO Zoo - rozehraná hra

LOGO Zoo není v první řadě hra, ale puzzle, na kterém si děti mohou natrénovat poznávání rodičů a jejich malých zvířecích potomků. Teprve na druhém místě jsou jednoduché hry, které bez problémů pobaví malé prcky kolem tří či čtyř let věku. Kromě poznávání obrázků jim současně pomůže trénovat šikovnost a manipulaci s drobnými předměty.

Kartičky jsou ale naštěstí dostatečně velké. Co je ale zdobí nejvíc, jsou krásné ilustrace ve stylu Disney. Pohádková nálada z nich doslova čiší. Právě to je také důvod, proč se budou děti ke hře rády vracet. Samozřejmě z ní časem vyrostou, ale s tím se u takovýchhle her počítá. Navíc zanechají v dítěti velmi pěkné vzpomínky.

LOGO Zoo - destičky

LOGO Zoo je další povedenou naučnou hrou, která tentokrát osloví už děti od třetího roku věku. A úspěšně, protože vypadá krásně a přitom se hraje podle základních známých pravidel. Prosté hledání dvojic.

Recenze: LOGO Zoo – zvířátka a jejich mláďata
LOGO Zoo je dětská hra, ve které hrají hlavní roli dvojice rodičů a jejich potomků. Děti mají vždy za úkol je znovu sjednotit, ačkoliv k tomu mohou používat různé metody. To proto, že v pravidlech najdete rovnou čtyři varianty hry od nejjednodušší až po variaci na Kvarteto. Základní herní mechanismy a velké dílky jsou vhodné už pro tříleté děti, které se naučí rozpoznávat zvířátka. Ty jsou tady v krabici taková, jako by vyskočily přímo z Disneyho pohádky. A právě proto si děti snadno LOGO Zoo oblíbí.
Klady:

+ krásné ilustrace
+ čtyři hry
+ už od tří let
Zápory:

- vlastně není tak docela hra
- vzhledem k obsahu vyšší cena
0
Prozkoumávejte dál
Recenze: Rychlá 8 – elektrony na cestách