Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: Sentinel Tactics Uprising – povstaňte proti sobě!

sentinel-tactics-uprising-17

Vítejte zpět ve světě superhrdinů a zdánlivě všemocných nepřátel. Vítejte ve světě, který vytvořila trojice Christopher Badell, Adam Rebottaro a Paul Bender. Jedná se o hru Sentinel Tactics, se kterou jsme měli tu čest již před nějakou dobou. Tentokrát jsme ale získali možnost vyzkoušet rozšíření s podtitulem Uprising, které také vydává firma Greater Than Games, tak se na něj dnes v krátkosti podíváme spolu.

Krabice rozhodně není malá a to je asi první výtka. Její obsah totiž rozhodně nevyplňuje zdaleka prostor, který se zde nabízí. Uvnitř krabice tak najdeme řadu rozšiřujících dílků terénu, velký balíček karet, postavy, velké karty hrdinů i jejich nepřátel, a pak samozřejmě také brožuru se scénáři. Výčet nevypadá tak špatně, ale otevření krabice je vždy tak trochu smutný zážitek, když si chcete Uprising zahrát.

sentinel-tactics-uprising-12

Sentinel Tactics jsou hrou o souboji dvou stran. Ty si na začátku podle zadání scénáře hráči vyberou a rozdělí si role konkrétních postav. Poté už vše pokračuje pohybem po mapě, včetně velkého důrazu na vliv terénu. Každá z postav má svoje parametry, počet životů a také bojové dovednosti. Hráči k mnoha z nich používají také kostky. Celkově se tak jedná především o scénáře, které hru odlišují od ostatních podobných skirmishových krabic.

 

Při rozbalení hráči určitě ocení nové hrdiny, kteří mají každý svůj dlouhý textový příběh a samozřejmě i speciální dovednosti. A tak zatímco třeba Beacon umí létat, Operativka umí být nebezpečná především, když je zraněná, podobně jako nějaké zvíře. Postavy jsou obecně zajímavé a to včetně různě rozvržených schopností a dobře rozšiřují nabídku základní krabice.

sentinel-tactics-uprising-08

Každá postava má také svoje karty. Ovšem co hlavně představuje Uprising jsou společníci. To je také hlavní důvod, proč by vás měla tato krabice zajímat. I tyto zvláštní postavy mají svoje specifické vlastnosti. Hráč vyloží kartu a s ní přidá na mapu také žeton daného společníka. Ten bude bojovat za stejnou stranu a jeho majitel jej může kontrolovat.

 

Tento prvek samozřejmě přidává do hry více taktiky, protože hráči mají lepší poziční a bojové možnosti. Rozšíření hru ale nijak neprodlužuje ani výrazně nepozmění celkový zážitek. Ocenit lze tak hlavně nové scénáře, které ale nejsou tak dobré jako v základní krabici.

sentinel-tactics-uprising-03

Sentinel Tactics: Uprising tak neposkytuje takovou přidanou hodnotu, jako bychom čekali. Krabice je pořád příjemným zlepšením zážitku ze základní hry především z hlediska variability. Ani to nám ale nemůže vzít dojem, že tahle krabice vám za peníze nedá tolik, kolik by mohla. Sentinel Tactics: Uprising tak není tím nejlepším rozšířením a asi se bez něj obejdete.

Informace o hře ze serveru BoardGameGeek (odkazy směřují tam)
AutorChristopher Badell, Luther Bell Hendricks V, Kevin G. Nunn
IlustraceAdam Rebottaro
VydavatelGreater Than Games, LLC, Living Worlds Games
Rok vydání2014
Počet hráčů0 - 0
Herní doba45
Minimální věk0 and up
KategorieComic Book / Strip, Expansion for Base-game, Miniatures
MechanismyDice Rolling, Grid Movement, Hand Management, Hexagon Grid, Modular Board, Team-Based Game, Variable Player Powers
RozšířeníSentinel Tactics: Citadel of the Sun, Sentinel Tactics: Freedom Tower, Sentinel Tactics: Mobile Defense Platform, Sentinel Tactics: Promo Power Card Pack, Sentinel Tactics: Wagner Mars Base, Sentinel Tactics: Battle for Broken City, Sentinel Tactics: The Flame of Freedom
RodinaCrowdfunding: Kickstarter, Game: Sentinel, Theme: Superheroes

Více o hře.

Recenze: Sentinel Tactics Uprising – povstaňte proti sobě!
Sentinel Tactics: Uprising je rozšířením, které se nezapíše mezi nějaké výjimečné zážitky. Nabízí sice doplnění původní velké krabice, ale současně nenabídne nic extrémně nového. Výjimkou jsou pouze dílky společníků, kteří budou bojovat pod barvami svého majitele. Scénáře i hrdinové udělají hráčům Sentinel Tactics radost, ale Uprising prostě nepatří k těm příjemným překvapením.
Klady:

+ nové scénáře
+ nové postavy
+ společníci
Zápory:

- velká krabice, málo komponent
- celkově nepřináší nic extra nového
0
Prozkoumávejte dál
Recenze: Turtle Bay – želvy na cestě do moře