Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: Steam Park Robots

steam-park-robots-01

I roboti mohou být zámožní. Těžko říct, kde to bohatství získali – jestli prodávají části svého těla, počítají někomu složité kalkulace nebo prostě umí být ve správnou chvíli na správném místě. Ale kde je bohatá část obyvatel, musí být i ta chudá, aby vyvažovala situaci ve společnosti. Tak kam byste se zařadili vy?

Země robotů je populárním místem, plným zajímavých míst. A jedním z nich je park plný atrakcí, který mohou hráči stavět v rodinné deskové hře Steam Park. Protože je tato hra populární, dočkala se hned dvou rozšíření. O tom prvním velkém s názvem Play Dirty jsme už psali, ale na trhu je také druhé menší rozšíření Robots. I za ním stojí autor původního boxu, Lorenzo Silva a o ilustrace se postarala Marie Cardouat. Ty ale tentokrát nemají příliš místo. Malou krabičku vydala společnost Cranio Creations a o distribuci na českém trhu se stará ADC Blackfire.

A ta malá krabička má blisterovou povahu. Celý obsah je tedy zatavený v plastové kapsičce společně s kartonovou kartičkou s popisem, listem pravidel (který obsahuje i češtinu!), ale především plátěným pytlíkem naplněným spoustou gumových figurek.

steam-park-robots-07

Do hry tak vstoupí nové postavičky návštěvníků. Ty nemají žádnou funkci, pouze nahrazují dřevěné figurky ze základní hry. Ale nemusíte mít obavy, že by tato novinka nenabízela nic nového. V první řadě to jsou chudí návštěvníci. S těmi jsme se už setkali v rozšíření Play Dirty. A fungují i tady stejně, ale zase šedí klasičtí návštěvníci jsou nahrazení šedými robotími postavičkami.

Hráči tyto figurky mohou zařadit do partie, pokud jim dojde zásoba některé z jiných barev návštěvníků. Celkově tak budou parky více obsazené, ale tito nově příchozí nenabídnou takový zisk, jako jejich bohatší kolegové.

Ale úplnou novinkou nakonec jsou pouze V. D. R. (V. I. R. v originále). Tato zkratka odpovídá spojení Velmi Důležitý Robot. Tyto zájemce o jízdu je jednodušší nalákat. Mají zlatou barvu a hráči k jejich přivolání na svoji horskou dráhu potřebují pouze jednu ikonku s postavičkou z kostky.

steam-park-robots-05

Ale přes tuto novinku je nakonec kapsička s figurkami hlavně estetickým přírůstkem do vaší krabice s hrou Steam Park. Zážitek se přidáním robotů nijak nezmění z hlediska herního. Pouze ten celkový dojem ze zpracování je o dost hezčí. Ale i to je otázkou vkusu, protože někdo může zase dávat přednost postavičkám ze dřeva. Nám se líbí pěkně tematické postavičky robotů, které tak rádi doporučíme, pokud hrajete Steam Park často.

Informace o hře ze serveru BoardGameGeek (odkazy směřují tam)
AutorFederico Latini, Lorenzo Silva
IlustraceMarie Cardouat
VydavatelCranio Creations, Horrible Guild, IELLO
Rok vydání2016
Počet hráčů2 - 5
Herní doba60
Minimální věk8 and up
KategorieCity Building, Dice, Real-time, Science Fiction
MechanismyDice Rolling, Memory, Modular Board, Open Drafting
RozšířeníSteam Park: Robots, Steam Park
RodinaComponents: 3-Dimensional (3D), Game: Steam Park, Players: Expansions Changing Player Count, Theme: Steampunk

Více o hře.

Recenze: Steam Park Robots
Steam Park: Robots je takové nenápadné rozšíření, které přidává do základního boxu jen figurky. S nimi přichází i drobná vylepšení, ale jsou to věci, které v celkovém dojmu snadno přehlédnete, a chybět vám nebudou. O rozšíření Steam Park: Robots byste tedy měli mít zájem především v případě, že si chcete vylepšit vizuální zážitek ze své hry. Figurky ji totiž posunou dál.
Klady:

+ figurky robotů
+ drobné novinky
Zápory:

- nic nového pro hratelnost
3.5
Prozkoumávejte dál
Recenze: 10´ to kill – staňte se nejlepším zabijákem