Facebook skupinaNaši partneři

Albi Altar
Angličtina hry
Billard Centrum Blackfire
Bonaparte Czech Board Games
Černý rytíř DinoToys
Ditipo Fantasyobchod
Granna Hasbro
Hras Jirasgames
Mattel MindOK
Pexi Piatnik
REXHry Stragoo
Tomovy hry MWE
Trefl
LocWorks Minion Games
Alderac Entertainment Group AEG Fireside Games
Game Salute Game Works
IELLO Knight Works
Looney Labs Murmel Verlag
Scribabs Sierra Madre Games
Victory Point Games VPGGalerie fotek Deskových her

Foto: Review: Metro 2033 - our future in underground tunnels
 
Foto: Recenze: ARC - cestovatelé časem
 
Foto: Recenze: Flipper - stolní fotbal
 
Foto: Recenze: Údolí králů – sjeďte Nil, postavte pyramidy
 
Foto: Review: SMART GAMES Troy - stop the invasion!
 


Odkazy
RSS Deskové hry


Doporučujeme:
Claustrophobia
Takenoko
Automaty a deskové hry
Záchranáři
Vládce Tokia


Recenze: Life Game – relax hrou bez soupeření

Sdílet: 
    Pridat.eu
Kategorie:  párty 


Přes pět lidí známe prý celou zeměkouli. Možná by tedy mohlo i pět otázek stačit k poznání jednoho člověka. Co myslíte? Můžete si to vyzkoušet díky jednoduché karetní hře Life Game..
Možná už vás na chvilku všechny ty hry, ve kterých jde o vítězství nudí nebo si od nich prostě potřebujete odpočinout. Zahrát si něco, u čeho nemusíte přemýšlet, jak přechytračit soupeře nebo jak nejlépe vylepšit svoje impérium. Naopak byste se o něm rádi něco dozvěděli a příjemně si popovídali.

Jako takový námět a rozprouďovač hovoru může velice dobře sloužit hra Life Game, která se na náš trh dostala před Vánoci 2011. Tento ročník určuje ale i vydání ve světě a to společností Life Game B.V. Českou licenci na distribuci a také lokalizaci zajistilo nakladatelství Vakát. Obvykle ji koupíte v nejrůznějších knihkupectvích po celé České republice.

V podstatě je to jednoduchá karetka v pěkné malé hranaté krabičce. Na jejím víku je nakreslené srdíčko a nezdobí je žádná složitá grafika, všechno je zkrátka účelné. To samé platí i o vnitřku, kde najdete šest přihrádek. V pěti z nich jsou zastrčené různobarevné balíčky kartiček, v šesté je srolovaný krátký návod. Spolu s ním se v přihrádce tísní také šestistěnná kostka, která nemá na stranách čísla, ale barvy odpovídající právě již zmíněným kartám.Tím vlastně výčet veškerých herních komponent končí. Ale tak už to u karetních her bývá. Nemůžeme očekávat žádné složité dřevěné dílky, protože prostě nejsou potřeba. Karty mají na svých zadních stranách kromě barvy nakreslenou také ikonku, která označuje téma balíčku - láska, sex, duchovno, odpočinek a život.

Už samotný název Life Game napovídá, o čem bude hra pojednávat – o životě. A jak jsme nakousli už v prvním odstavci recenze, tentokrát nepůjde o vítězství. Tedy alespoň ne v základní variantě hry, kterou si nyní představíme.

Počet účastníků není v podstatě omezen ničím jen odvahou samotných hráčů. Na začátku každého tahu je třeba prostě a jednoduše hodit kostkou. Podle barvy, která na ní padne, čeká hráče otázka z jednoho z balíčků.Nyní je ale třeba zmínit, že žádná z odpovědí není špatná nebo správná, může být pouze pravdivá nebo lživá. To už záleží na přístupu hráčů. Life Game je vlastně taková hra na pravdu s připravenými tématy.

Při hraní doporučujeme karty vyjmout z krabičky. Ta sice představuje pěkný zásobník, ve kterém karty pěkně drží, ale při vytahování si můžete poměrně snadno poranit prsty, protože listy jsou opravdu ostré. Karty jsou totiž lesklé a vypadají opravdu pěkně. Navíc leccos také vydrží.

Hra končí ve chvíli, kterou si hráči stanoví nebo na které se shodnou. Můžete určit třeba 20 karet pro každého, což vám vzhledem k celkovému počtu 150 (třicet od každé kategorie) zajistí poměrně příjemnou znovuhratelnost. Alespoň pro začátek. Nyní se totiž dostáváme k zásadnímu problému, kterým Life Game trpí – když projdete všechny kartičky a pročtete je dvakrát, už je budete znát nazpaměť a nemohou vás ničím překvapit. V takové situaci se z Life Game stává buď pěkné těžítko na poličce, nebo dárek pro známé, se kterými jste ji nehráli.To je vlastně ale docela pěkná filosofie, že hra vystřídá hned několik majitelů. Z ekonomického hlediska to asi příliš potěšující není, ale z hráčského je tento úkon v podstatě logickým vyústěním. Ale to neznamená, že je Life Game špatná koupě, pomůže vám poznat se navzájem v okruhu přátel i s partnerem.

Některé okruhy jsou zábavnější než jiné, oblíbené hromádky jsou samozřejmě láska a sex. Ale spoustu zajímavých informací se dozvíte třeba i v odpočinku nebo životě. Pro zajímavost uvedeme otázku z každé kategorie:

Duchovno: "Věříš, že existují zážitky z klinické smrti?"

Láska: "Uveď tři důvody, proč se podle tebe lidé rocházejí"

Odpočinek: "Dáváš přednost dovolené s přáteli nebo s partnerem?"

Sex: "Na jakou část svého těla jsi nejvíce pyšný?"

Život: "Jak si představuješ sebe sama ve stáří?"Na začátku jsme ale hovořili ještě o jedné variantě, kterou lze Life Game hrát a to je způsob se soudcem. Tím se stane v rámci kola vždy jeden z hráčů, který neodpovídá, nebo zcela nehrající účastník. Ten vždy rozhoduje, jestli je odpověď uspokojivá a jestli zní pravdivě. V tuto chvíli se z Life Game opravdu stává hra, protože hráči se mohou snažit blafovat a získávat tak karty. Nyní je jednoduché stanovit si cíl pro vítězství opět na určitý počet karet.

Hromádky lze vytřídit, ale stejně nedává příliš smyslu hrát Life Game s hráči mladšími osmnácti let. Nejde ani tak o závadná témata jako spíše o skutečnost, že v tomto věku ještě nemají lidé příliš dobře rozvinutou představu o sobě, svých názorech a prioritách. A právě o těch hra hodně je.

Life Game lze využít také jako námět ke konverzaci nebo k rozproudění hovoru. Pak vám stačí jen zlomek karet z nabídky, jejichž texty pak můžete dále využít a pracovat s nimi tak, že odpovídá každý ze zúčastněných. Odpovědi se však nesmí opakovat!Dnes jsme se dočkali nečekaně krátké recenze, ale všechno důležité o Life Game již bylo řečeno. Jedná se o takovou hru-nehru, hodně záleží na přístupu lidí, jak dobře se u tohoto druhu zábavy pobaví. Ale pokud máte rádi hru na pravdu a upřímnost, pak byste tuto hru neměli minout, protože vám umožní dozvědět se o lidech kolem vás zajímavé věci, na které byste se jinak nezeptali. A o tom by přece celá naše společnost měla být – o upřímnosti.

Autor recenze: Dušan

 
Slo(v)ní hodnocení: 

Slovo "game" v názvu Life Game je tak trochu zavádějící. Obsahuje sice karty, kostku a pravidla, ale vlastně to není ani tak karetní hra, jako spíše hra na pravdu. Neexistuje zde poražených (pokud nehrajete verzi s porotou). Všichni jsou vítězi, protože se dozví něco o těch ostatních a to v oblastech lásky, volného času, sexu i náboženství. Pokud jste něco takového hledali, pak těch 300 korun asi utratíte. Čekali jste hru? Pak musíte někam jinam...

Zveřejněno: 2012-01-17 08:30:00

    Pridat.eu

Klady:

+ poměrně dost karet
+ pět témat
+ kvalitní zpracování karet
+ malá krabička
+ dozvíte se o lidech
+ varianta s porotou

Zápory:

- v podstatě se nejedná o hru
- o karty se můžete poranit
- až od 16 let


Název hry: Life Game

Vydavatel:   Life Game B.V. ()
Distributor:   Nakladatelství Vakát (http://www.vakat.cz)
Rok vydání: 2011
Počet hráčů: 1  - 8
Doporučený věk: od 16 let
Hrací doba: 5 - 30 minut
Cena: 299 KčKOUPIT HRU


Hodnocení hry 4 čtenářem: 95%

Galerie fotografií:
Life Game Life Game - karty Life Game - karty
Life Game - karty Life Game - karty Life Game - uložené karty
Life Game - uložené karty Life Game - karty Life Game - karty
Life Game - karty Life Game - karty Life Game - uložené karty
Life Game - průběh hry Life Game - krabice 
Jméno:  * nutno vyplnit     E-mail:     Web:


Pro odeslání komentáře opište kód 1178: 

Komentáře:


Home |  O nás |  Kontakt |  Partneři |  Podporujeme

RSS Deskové hry     Přidat DeskoveHry.com na iGoogle     Přidat DeskoveHry.com na Seznam     Facebook skupina    

(c) 2010, Dušan Takáč
kopírování a publikování textů a fotek bez souhlasu je zakázáno