Facebook skupinaNaši partneři

Albi Altar
Angličtina hry
Billard Centrum Blackfire
Bonaparte Czech Board Games
Černý rytíř DinoToys
Ditipo Fantasyobchod
Granna Hasbro
Hras Jirasgames
Mattel MindOK
Pexi Piatnik
REXHry Stragoo
Tomovy hry MWE
Trefl
LocWorks Minion Games
Alderac Entertainment Group AEG Fireside Games
Game Salute Game Works
IELLO Knight Works
Looney Labs Murmel Verlag
Scribabs Sierra Madre Games
Victory Point Games VPGGalerie fotek Deskových her

Foto: Recenze: 1x1 Bingo - vytáhněte ta správná čísla!
 
Foto: Recenze: Dominant Species – evoluce skvělou hrou
 
Foto: Recenze: Yacumama - zvířátka a hladová anakonda
 
Foto: Review: Madeira - trading under the Portuguese flag
 
Foto: Review: Red Dragon Inn - chronicle of a fallen hero
 


Odkazy
RSS Deskové hry


Doporučujeme:
Claustrophobia
Takenoko
Automaty a deskové hry
Záchranáři
Vládce Tokia


Recenze: Jungle Speed rozšíření - více karet, více hráčů, více zábavy

Sdílet: 
    Pridat.eu
Kategorie:  dětská  párty  karetní  akční  pro začátečníky 


Jungle Speed je oblíbená akční karetní hra, ve které soupeří hráči o dřevěný totem. Možná vám připadá, že totem není moc cenný, ale pokud jej nechytnete jako první, musíte si k sobě za trest vzít všechny odložené karty soupeřů! Rozšíření pak nabízí speciální tvary a akce, které v původní hře nenajdete.. V čem Vám změní hru? To se dozvíte, když si přečtete naši recenzi..


Jungle Speed rozšíření - balení

V džungli často rozhoduje při souboji o potravu rychlost. Had se vymrští a malý hlodavec je jeho kořistí. Všechno je v šeru rychlejší a nebezpečnější než venku na slunečním světle. Pokud zde nějaké stvoření nemá kočičí reflexy, je pouze zdrojem potravy pro ostatní.

A naší civilizaci tomu je jinak. K sehnání zdroje potravy nepotřebujeme rychlost, jen plnou peněženku. Z člověka se stává pomalu stále větší a větší lenoch, který nejraději všechno obsluhuje ze svého počítače. Ale potrénovat si občas své reflexy není vůbec špatné. Možná právě proto slaví úspěch karetní hra Jungle Speed (recenze).

Ta si za roky své existence získala spoustu fanoušků svojí jednoduchostí a rychlostí. Nemá žádná složitá pravidla a klade na své hráče jen jeden nárok - rychlost reakcí. A právě proto si kromě samostatné nové verze pro rok 2011 vysloužila také rozšíření, které si nalezlo svoji cestu do českého jazyka.

Jungle Speed rozšíření - připravená hra

V čem se staré a nové balení liší? Jedná se pouze o kosmetické změny, ale tou hlavní je zadní strana karet, která je odlišná od dřívější verze, která u nás byla normálně k dostání. Společnost ADC Blackfire, která Jungle Speed a jeho rozšíření v České republice prodává, má ve svojí nabídce pochopitelně již pouze nové krabice. Pokud tedy budete chtít kupovat rozšíření k Jungle Speedu a původní hru již vlastníte, dávejte dobrý pozor na zadní stranu karet a prohlédněte si okolní fotografie.

Samotná krabička rozšíření je mrňavých rozměrů a obsahuje nových osmdesát karet, stejně jako původní Jungle Speed. Kromě tohoto balíčku čtvercových karet se sbírkou bláznivých barevných tvarů najdete v balení už pouze pravidla, která vám prozradí novinky.

Hru připravíte jednoduše tak, že zamícháte původní Jungle Speed karty s novým rozšířením a tím dostanete balíček až 160 karet. Z nich rozdejte každému hráči rovným dílem karty obrázkem dolů. Pokud nějaké zbudou, pak je umístěte pod dřevěný totem, který je hlavní součástkou celé partie. Právě ten totiž postavíte do středu tak, aby na něj bez problémů dosáhli všichni hráči.

Jungle Speed rozšíření - karty

Nemusíte mít strach, že byste od sebe již základní hru a rozšíření neoddělili. V rozích karet obsahují karty nenápadné symboly, podle kterých je snadno rozeznáte, pokud se budete chtít vrátit zase k pouze k původní verzi. Jediným důvodem by snad mohlo být zasvěcení nových hráčů, protože jinak se karty výborně doplňují.

Díky velkému počtu 160 karet můžete snadno nastavovat délku hry - se zvyšujícím se počtem karet se pochopitelně prodlužuje také doba potřebná k dohrání hry. Pokud nechcete použít všechny karty, není je třeba nějak složitě třídit, stačí pouze odložit část balíčku stranou a můžete hrát.

Jungle Speed se hraje jednoduše tak, že hráči všichni současně odkrývají jednu kartu ze svého balíčku. Pokud se na některých z nich objeví stejné symboly, dochází k souboji mezi těmito hráči - první, kdo si všimne shody symbolů a chytí totem uprostřed stolu, se stává jeho vítězem.

Jungle Speed rozšíření - rozehraná hra

Všichni poražení si rozdělí jeho karty z odhazovací hromádky a doplní si tak svůj herní balíček. Ten z hráčů, který se dokáže zbavit všech svých karet jako první, se stává vítězem. V případě souboje více hráčů postupně vypadávají. Tím bohužel dochází k nepříjemnému efektu, kdy někteří hráči musí čekat na dohrání partie, které už se neúčastní. Naštěstí se jedná o party hru (tedy alespoň ji tak budete obvykle hrát), u které se zatím ostatní mohou zabavit jinak.

Samozřejmě kdyby se v celém průběhu partie museli hráči soustředit pouze na jednu věc, brzy by přestala být hra zábavná. Proto v balíčku najdete také speciální karty. My se ovšem budeme zabývat pouze těmi dvěma novými, které do hry přidává rozšíření.

Novinky jsou celkem dvě, zatímco speciálních karet v balení najdete celkem osm . První z nich je karta se symbolem čtyř dlaní směřujících do středu. Ve chvíli, kdy se tato karta objeví v ruce některého hráče, musí všichni zúčastnění soupeři vystřelit svojí dlaní směrem k totemu a položit dlaně na sebe. Poslední, který má ruku úplně nahoře, získá karty z odhazovacích hromádek všech ostatních. Při této činnosti samozřejmě nesmí totem porazit.

Jungle Speed rozšíření - karty

Druhou kartou pak je Sleduj svého souseda, pojmenovaná NENENE. Tím se přestávají účastnit soubojů, ve kterých se shodují karty jejich a některého ze soupeřů. Místo toho sledují souseda po levici a jeho hromádku. Ve chvíli, kdy se na jeho hromádce objeví karta stejná s některou další na stole, účastní se souboje za něj.

Všechny akční karty mají v českých pravidlech legrační názvy, které si mohou hráči zapamatovat a používat je při partii. Tím se dočkají ještě více zábavy a smíchu, pokud je budou těmito zvukovými efekty doprovázet.

Největším příspěvkem rozšíření ale zůstává rozšíření počtu hráčů. Ke hře budete už ve více hráčích potřebovat velký stůl, ale takový, aby na totem ve středu současně všichni dosáhli. Jungle Speed má právě v této fyzické blízkosti jediné omezení, které se počtu hráčů může týkat.

Jungle Speed rozšíření - rozehraná hra

Rozšíření Jungle Speed nabízí jeho fanouškům nové tvary, které zesložiťují hru. K tomu ještě dvě nové akční karty a nafoukne balíček na pěkných 160 karet. Jen dejte pozor na verzi – jedná se o verzi kompatibilní s vydáním Jungle Speed z roku 2011, což není nikde na krabici napsané! Pokud tedy máte totem z Jungle Speedu už ošoupaný od neustálého osahávání, pak je rozšíření stvořené právě pro vás.

Autor recenze: Dušan

 
Slo(v)ní hodnocení: 

Rozšíření karetní hry Jungle Speed nabízí nových osmdesát karet, které mají nové tvary. Tím zesložiťují hru, pokud jste si již zvykli na ty obsažené v základní hře. Jedná se o verzi z roku 2011, která se od starší liší zadní stranou karet. Pokud tedy máte starší základní verzi Jungle Speedu, nebudete moci nové karty zamíchat se starými, ale používat je jako dvě odlišné hry. Nebo si koupit i novou verzi základní hry. Karty rozšíření od těch základních odlišíte podle symbolu v rozích. Akční karty přidávají hráčům nové úkoly a ještě více matou. Nejdůležitější přínos je ale hra ve více soupeřích. Právě to je ten hlavní důvod, proč byste rozšíření mohli chtít. Druhým je vyšší obtížnost, protože karty jsou si opět velice podobné. Jungle Speed rozšíření je tedy vhodným přírůstkem do sbírky pro fanoušky totemování, obzvlášť pokud hrají ve velkých počtech hráčů...

Zveřejněno: 2012-04-19 07:30:00

    Pridat.eu

Klady:

+ cena
+ nové akční karty
+ nové tvary
+ více hráčů

Zápory:

- na krabici nenajdete upozornění, že se jedná o novou verzi nekompatibilní se starým JS


Název hry: Jungle Speed rozšíření

Autor:  Pierrick Yakovenko  Thomas Vuarchex
Vydavatel:   Asmodée ()
Distributor:   ADC Blackfire (http://www.blackfire.cz)
Rok vydání: 2003
Počet hráčů: 2  - 15
Doporučený věk: od 7 let
Hrací doba: 10 - 20 minut
Cena: 299 KčKOUPIT HRU


Hodnocení hry 8 čtenářem: 98%


Hra na:
http://www.boardgamegeek.com/boardgameexpansion/10680/jungle-speed-the-extreme-expansion
Galerie fotografií:
Jungle Speed rozšíření Jungle Speed rozšíření - karty Jungle Speed rozšíření - karty
Jungle Speed rozšíření - karty Jungle Speed rozšíření - karty Jungle Speed rozšíření - karty
Jungle Speed rozšíření - karty Jungle Speed rozšíření - připravená hra Jungle Speed rozšíření - připravená hra
Jungle Speed rozšíření - rozehraná hra Jungle Speed rozšíření - rozehraná hra Jungle Speed rozšíření - rozehraná hra
Jungle Speed rozšíření - rozehraná hra Jungle Speed rozšíření - rozehraná hra Jungle Speed rozšíření - rozehraná hra
Jungle Speed rozšíření - rozehraná hra Jungle Speed rozšíření - krabice 
Jméno:  * nutno vyplnit     E-mail:     Web:


Pro odeslání komentáře opište kód 1178: 

Komentáře:

Jméno: majster      Web: www.inespravy.sk

Podľa mňa zbytočné rozšírenie, len ťahajú prachy.
S pôvodnou hrou je srandy kopec,
pravidlá si môžete zmeniť sami...


Datum: 2015-02-10 22:00:00


Home |  O nás |  Kontakt |  Partneři |  Podporujeme

RSS Deskové hry     Přidat DeskoveHry.com na iGoogle     Přidat DeskoveHry.com na Seznam     Facebook skupina    

(c) 2010, Dušan Takáč
kopírování a publikování textů a fotek bez souhlasu je zakázáno