Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Arsenal: Arena Combat, souboj mechů v aréně na Kickstarteru

Na Kickstarteru se objevil projekt Shanea Butlera, vývojáře deskových her, který se v těchto vodách pohybuje nějaký ten pátek. Krom toho Shane založil vydavatelství deskových her Endymion Games LLC. Ale již se pojďme podívat na projekt blíže a představme si taktickou karetní hru o souboji mechů v aréně.

Arsenal: Arena Combat je přizpůsobitelná a rozšířitelná, karetní záležitost pro 2 – 6 hráčů, která se hraje v aréně členěné do hexových políček a souboj je řešen kostkami. Arsenal je o strategii a taktice, jde o to si poskládát svůj balíček, v pravou chvíli zahrát ty správné karty, mít štěstí a tím dovést svého mecha k vítězství.

mech

Monstrózní roboti jsou tříděni do hmotnostních kategorií, dle stavby těla nebo podle bojových schopností. Kterého z mechů si zvolíte, tak to určuje, jaké karty si můžete namíchat do svého balíčku. V základní sadě jsou k dispozici 2 roboti se svými unikátními balíčky karet, další se odemknout jako odměny při dosažení stanovených částek.

Jak se vlastně Arsenal: Arena Combat hraje? V této hře se stáváte pilotem svého mecha. Nejprve si zvolíte robota za něhož budete hrát, poté si namícháte balíček karet, který přísluší danému plecháči, vezmete si 8 karet do ruky, poblíž hrací plochy položíte šestistěnné kostky a žetony poškození. Hráči pohybují svými plechovými monstry po aréně, hrají karty z ruky, utočí na své protivníky nebo se brání. Tyto akce však stojí energické body, jejíž počet je pro všechny hráče každé kolo shodný.

pic1984073_lg

Téměř okamžitě po startu byl projekt v 8 hodinách kompletně zafinancován, a během dalších 2 dnů padly první milníky v odměnách. Hru lze získat za investici již od $5, ale v tomto případě je Arsenal ve verzi Print & Play, za zabackování od $29 obdržíte Starter Set pro 2 hráče, je-li vám to málo, Starer Set pro 4 hrající získáte za $54 a verzi pro 6 hráčů obdržíte za utracení $79. Za zaslání do naší vlasti zaplatíte navíc $19, jelikož hra bude tisknuta způsobem print-on-demand, obdržíte ji již v průběhu listopadu.

Konec projektu je plánovaný na 7. října 2015.

Kampaň na Kicstarteru: https://www.kickstarter.com/projects/shanenopolis/arsenal-arena-combat-a-tactical-mech-card-game

Prozkoumávejte dál
Hra se zombíky Zombicide: Black Plague na Kickstarteru po čtvrté