Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Byla zvolena nejlepší hra roku 2010: Spiel des Jahres

Vítězem se z nominovaných her DixIt, A la Carte, Identik, Fresco a Im Wandel der Zeiten – Das Würfelspiel – Bronzezeit stala prvně jmenovaná hra DixIt.

Jejím autorem je Jean-Louis Roubira a vydavatelem je firma Asmodée. U nás ji můžete koupit od firmy ADC Blackfire dokonce v kompletně lokalizované verzi (krabice a pravidla) a to za 699 korun.

Ve hře se vžijete do kůže pohádkových vypravěčů, jejichž úkolem je vymyslet příběh na vytaženou kartu. Více o jejím principu i o hře samotné se dozvíte v následujících týdnech z naší recenze.

Hra vyniká především krásnými ilustracemi Marie Cardouat. Získala letos také ocenění Hra roku v sousedním Polsku a v minulém roce dalších osm ocenění po celém světě.

Je to pouze několik měsíců, co se DixIt dočkalo rozšíření v podobě nového balíčku karet, které tak ještě navyšují variabilitu celé hry, který nese ne příliš objevný název DixIt 2.


Byla zvolena nejlepší hra roku 2010: Spiel des Jahres
Klady:
Zápory:
Prozkoumávejte dál
Recenze: Pyramidky Treehouse na tenkém ledě