Carcassonne: turné pro rok 2012 pokračuje

Carcassonne - balení

Moderní deskové hry si získávají čím dál víc příznivců. Ale občas se stává, že rodiče menších dětí jsou nepříjemně překvapení, když nějakou koupí a zjistí, že je hra je nějak moc složitá, v krabici je spousta malých dřevěných „dílků neznámého účelu“ a pravidla se vůbec netváří jako jednoduché čtivo k pochopení.

Inu, spoustě lidí, spíše studentům a dospělým takové hry přinášejí spoustu kvalitní a inteligentní zábavy. Ale pokud máte děti na prvním stupni základní školy, bude lepší dát jim pro začátek něco jednoduššího.

Takovou hrou je i Carcassonne, pojmenované podle obrovské středověké pevnosti v jižní Francii. V ní hráči na stůl pokládají destičky s malými kousky krajiny – s cestami, loukami částmi měst, a vzniká před nimi miniaturní, prosperující a zalidněná středověká krajina. Každý se svými panáčky obsazuje ty části, o které má zájem, a získává pro sebe body. Takže se soutěží, a přitom je to celé docela nekonfliktní – žádné vypalování soupeřových vesnic se rozhodně nekoná.

Navíc si od loňského roku můžete v této hře i krásně zasoutěžit. Díky sponzorům a týmu pořadatelů se totiž „rozjela“ celorepubliková řada turnajů. Carcassonne Tour se druhým rokem rozjíždí právě teď – první turnaje proběhnou 10. března.

Loni těch turnajů bylo dohromady 25, a tak má každý šanci najít si ve svém anebo blízkém městě ten svůj. No a komu se zadaří, má šanci postoupit do finále, kde už čekají docela hodnotné ceny!

Milí hráči, kteří už Carcassonne znáte, i vy, kteří byste se s ním teprve chtěli seznámit: rozhodně neváhejte a podívejte se na webové stránky www.carcassonne-tour.cz. A pak už vzhůru do středověku!

Carcassonne: turné pro rok 2012 pokračuje
Klady:
Zápory:
Prozkoumávejte dál
Recenze: Cassiopeia – cesta ke hvězdám