Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Časopis Spielbox vydá u příštího čísla rozšíření ke Carcassonne!

Součástí populárního německého časopisu o deskových hrách Spielbox, který vychází už i v angličtině, jsou většinou nějaká speciální rozšíření k populárním hrám, ať již v podobně přídavných kartiček nebo jiných komponent.

Tentokrát oznámili autoři časopisu, že k Spielboxu bude přiloženo malé rozšíření ke hře Klause-Jürgena Wredeho Carcassonne, které ponese název Mor (The Plague). Ačkoliv není zatím zřejmé, jak přesně bude rozšíření fungovat, je už teď jasné, že do hry nepřibudou žádné nové typy kartiček.

Podle dostupných informací budou hráči postup nemoci ovládat, a pokud nemoc nějakou oblast napadne, pak se nějakým způsobem dotkne všech figurek zde již vyložených. Nejspíš pak bude ovlivněno i jejich vykládání do této nakažené oblasti. Není zřejmé, jestli půjde nemoc nějak léčit nebo se proti ní bránit.

Jako nápad to zní opravdu zajímavě, což je překvapivé vzhledem k mase již vzniklých rozšíření Carcassonne. Přesto bude asi pro všechny fanoušky zabydlování francouzských měst, luk a klášterů bude koupě šestého Spielboxu pro rok 2010 povinností. Na oficiálních stránkách www.spielbox-shop.de si lze již nyní toto číslo předobjednat. V německém jazyce vyjde již brzy, zatímco v angličtině bude vydání posunuté zhruba na 8. listopadu. Všem zájemcům doporučujeme počkat, protože například Svět deskových her pana Ladislava Smejkala umožňuje si tento časopis objednat.

AKTUALIZOVÁNO (20. října 2010):

Šestý Spielbox v němčině je už na cestě ke svým odběratelům, takže je k dispozici i o trochu více informací.

Rozšíření Mor přímo od firmy Hans im Glück obsahuje šest nových kartiček pozemků, osmnáct žetonků blech a šest žetonů moru.

Časopis Spielbox vydá u příštího čísla rozšíření ke Carcassonne!
Klady:
Zápory:
Prozkoumávejte dál
Recenze: Artline Hermitage – na výstavě umění