Češi umí hrát Carcassonne! Martin Mojžíš druhý na světě!

Není žádná novinka, že v deskových hrách se již konají různé turnaje a dokonce mistrovství. Kvalifikace na tuto akci probíhá odděleně pod názvem Kvalifikační turnaj v Carcassonne na mistrovství světa pod záštitou Deskohraní. Samozřejmě kromě něj se u nás koná mnoho dalších turnajů v Carcassonne včetně Mistrovství republiky.

Finále světového mistrovství se konalo v neděli 24. října na německém festivalu Spiel 2010 v Essenu, respektive v jeho rámci, ale v archeologickém muzeu v nedalekém Hernu. Turnaje se zúčastnilo se ho celkem dvacet deskovkářů většinou z evropských zemí, výjimkou byli hráči z Taiwanu a Austrálie. Svůj titul obhájil již počtvrté Ralph Querfurth a nadále kraluje této kartičkové podívané.

Martin Mojžíš, český zástupce na tomto turnaji, v základní skupině pouze jednou remizoval a zbylých pět partií vyhrál. V semifinále pak vyřadil slovenského reprezentanta Matěje Tabáka a prohrál pouze ve finále s favorizovaným němcem. Podařilo se mu tak navázat na svoje předchozí úspěchy, kterými byly stříbrná medaile z roku 2008 a sedmé místo z loňska.

Důležitá informace je určitě také to, že v celkové klasifikaci národů se posunula Česká republika na krásné druhé místo před třetí Finsko a čtvrtou Itálii, tak snad nám to ještě nějaký rok vydrží! Slovensko se dělí o sedmou pozici s Norskem.

Držíme Martinovi, studentovi stavitelství na ČVUT, palce do další hráčské kariéry.

Zdroj: www.spielezentrum.de/Carcassonne/CC-2010ENGL/e-ccs-2010.html

Češi umí hrát Carcassonne! Martin Mojžíš druhý na světě!
Klady:
Zápory:
Prozkoumávejte dál
Recenze: Mecanisburgo – roboti, sex a rokenrol