Deskohraní začíná již tento víkend! Nepropásněte ho!

Jsou za námi dva velké veletrhy hraček, jejichž součástí byly i herny deskových her. V následujících dnes vám z této akce přineseme podrobnou reportáž, abyste věděli, o co jste přišli v případě, že jste se nemohli zúčastnit veletrhů ITEA nebo For Toys. Ale dnes si povíme o mnohem důležitější akci pro deskovkové fandy.

Pořadatelé již uveřejnili program Deskohraní 2010, který vám ujasní, co můžete a co nemůžete stihnout, ani kdybyste se rozkrájeli. Ano, samozřejmě máme na mysli turnaje v mnoha deskových hrách, mezi něž se v posledních dnech zařadila i dobrodružná hra Proroctví od Vládi Chvátila.

A síly budete moci změřit nejen v tradičních Osadnících, Agricole nebo Carcassonne, ale také v novinkách jako je Dračí srdce, hry z rodiny Smart, Fauna, Vysoké napětí a Galaxy Trucker. Samozřejmě pamatujte na to, že nejdůležitější je zúčastnit se a teprve na druhém místě je vítězství, ačkoliv může být opravdu sladké.

Nesmíme zapomenout ani na fakt, že tu končí úspěšná Dominion Tour a ve velkém finále se určí, který z hráčů si umí nejlépe vybudovat středověký balíček.

Slavnostní zahájení jubilejního desátého Deskohraní se v Michnově paláci, kde se bude celá akce odehrávat, uskuteční v sobotu 9. října ve 14 hodin. Při této příležitosti budou také ohlášeny nominace na českou Hru roku 2010 a máte se na co těšit. Potrvá pak více než týden do neděle 17. října, kdy se z rukou akademie deskových her dozvíme výsledek hlasování o Hře roku 2010.

Ale nesmíme vylekat ani příležitostné hráče, kteří se nechtějí účastnit žádného turnaje. Na Deskohraní je totiž hromada místa především pro ně, na každém kroku bude připravena nějaká lákavá desková hra, stačí jen přisednout ke stolu, nechat si vysvětlit pravidla od odborníků a začít se bavit. Deskovky budou přichystány pro všechny věkové kategorie od nejmenších předškoláků až po dospělé myslitele, každý si najde to svoje.

Pojďte s námi prozkoumat svět deskových her, stojí to za to!

Deskohraní začíná již tento víkend! Nepropásněte ho!
Klady:
Zápory:
Prozkoumávejte dál
Nové informace o Space Alert: Vzdálené horizonty