Deskománie 1000: Ohlášení cen do soutěže k výročí DeskoveHry.com

Čas pomalu utíká a naše výročí se blíží. Už jen pár týdnů zbývá nejen do té velké slávy, ale také do spuštění naší velké soutěže nazvané Deskománie 1000! Nadešel tedy čas, abychom se s Vámi podělili o hry, které budete moci v soutěži vyhrát. Věřte nám ale, že to nebudete mít jednoduché. Tentokrát to nebude jen o štěstí v závěrečném losování, takže si dejte pozor, ať si v květnu a červnu neplánujete žádné dovolené, protože jestli chcete některou z níže zmíněných her vyhrát, měli byste být online.

Seznam cen do soutěže ještě není konečný a je možné, že se ještě rozroste o další hry. Už nyní děkujeme sponzorům, firmám ADC Blackfire, Albi, Dino Toys, Fantasyobchod, Jirasgames, Loris Games, Mattel, MindOK, Pexi, Press Pygmalion a REXHry za jejich podporu.

Hry jsou uvedeny v abecedním pořadí:

Aristoocrazy (Jirasgames) – recenze deskové hry

Pokročilá rodinná hra, ve které se setkáte s unikátním mechanismem dědičnosti. Obsahuje také jednodušší rodinnou variantu. Jedná se o zábavnou hru plnou originálních a vtipných ilustrací.

Bylo nebylo (REXhry) – recenze karetní hry

Vyprávějte společnými silami pohádku a ještě se u toho pobavte. Třeba dokonce vyhrajte! Je na čase se pochlubit jakou máte fantazii a jak dobře umíte zakomponovat klíčová slova do příběhu v téhle krásně ilustrované hře..

Čtyřlístek a stroj času (Dino Toys) – recenze dětské hry

Unikátní kooperativní hra, ve které se s hrdiny oblíbeného komiksu vydáte na výpravu časem. Postavíte se armádám a musíte zachránit dvě děti, které se do historie dostaly nedopatřením..

Dixit (ADC Blackfire) – recenze deskové hry

Dixit je krásná rodinná vyprávěcí hra, která se ale stejně dobře hodí také na párty. Jejím středem jsou nádherné ilustrace plné fantazie. Připravte si velkou slovní zásobu, protože právě tu budete potřebovat při popisování obrázků tak, aby je poznali jen někteří ze soupeřů..

Dobble (ADC Blackfire) – recenze karetní hry

Kdo by neměl rád Dobble? Jednoduchá postřehová hra, kterou milují děti i dospělí. V několika jednoduchých variantách se všechno točí kolem hledání stejných obrázků na kulatých kartách.

Dominion (Albi) – recenze karetní hry

Dnes již klasická hra na českém trhu a jedna z nejoblíbenějších karetních her. Optimalizace balíčku v pohádkovém prostředí láká svojí jednoduchostí a přístupností další a další fanoušky..

Evoluce (Pexi) – recenze původní verze karetní hry

Novinka na českém trhu, která původně pochází z Ruska. Ve hře se budete snažit starat o svoje zvířata, které můžete různě vylepšovat. Nejdůležitější je ale potrava a kolem ní se točí vše i tady..

Goblini s.r.o. (MindOK) – recenze deskové hry

Souboje v aréně nevymysleli lidé. Už dávno před námi se v nich utkávali zelení goblini. Jenže řízení takového velkého robota chce dokonalou týmovou souhru. Ale v tom lomozu nepomůže křik, řidič a střelec si prostě musí rozumět. Zajímavá a zábavná hra o rozbíjení robotů..

Hanabi (REXhry)

Umíte udělat dokonalý ohňostroj? K jeho vzniku je potřeba souhra několika hráčů, kteří z částí sestaví ohromující show. Jedinečná kooperativní hra, ve které držíte karty směrem k soupeřům a sami nevíte, co za čísla a barvy držíte v ruce!

Inspektor Kdojeto (Pexi) – recenze dětské hry

Ukažte, že jste opravdu dobrý detektiv! Prostřednictvím otázek, na které se dá odpovědět jen ANO či NE, musíte zjistit identitu pachatele. Má velký nos nebo klobouk? Ptejte se a všechno se dozvíte v zajímavé dětské dedukční hře..

Jungle Speed (ADC Blackfire) – recenze party hry

Rychlost je v džungli to nejdůležitější, co máte. A teď je čas to všem dokázat. Chyťte totem co nejrychleji, ale pouze ve správnou chvíli a zachraňte se! Jungle Speed je pěkná party hry..

Létající žabičky (Mattelrecenze

Víte, čím se baví žabky na rybníku? Postaví si z leknínu katapult a vystřelují se na nejbližší strom. Snaží se tam udržet a nejlepší tým vyhrává. A vy se můžete stát členem jejich týmu a dokonce je sami vystřelovat!

Malacca (Loris Games) – recenze karetní hry

Konečně šance dostat se mezi piráty. Dnes ale budete muset myslet jako ostatní kapitáni a právě tak se je pokusit přechytračit. V deskové hře Malacca je totiž všechno tak trochu jinak a musíte být mazaní, abyste vyhráli..

Mistr slova (Pexi) – recenze deskové hry

A zase je čas se vrátit do světa slov. Tentokrát ale nejsou natištěná na malých dílcích. Místo toho jsou jimi pokryté strany neposedných kostek a z nich musíte sestavit správná slova včas, než uplyne váš časový limit..

Osada (Pexi) – recenze dětské hry

Osada není zrovna světoborná hra. Je vhodná především pro děti, kterým nevadí spousta náhody s kostkou a které naučí základy taktického uvažování.

Pexeso pro uši (Pexi) – recenze dětské hry

Když se jednoduchý nápad skloubí s jednoduchou hrou, může z toho vzniknout něco výjimečného. Třeba jako v tomto případě, kdy budete hrát pexeso za pomoci sluchu. Dokážete spojit kostičky do dvojic podle zvuku?

Plácni krtka (Mattelrecenze dětské hry

Když malí hraboši vykouknou nad zem, neváhejte a vemte je paličkou po hlavě! Nebojte, vůbec je to nebolí, protože nosí helmy. A je to legrace, protože můžete vyhrát!

Potvory ze skříně (Press Pygmalion)
Naprosto čerstvá novinka, která je zatím teprve v tiskárně. Proto o ní vlastně nic nevíme. O to větší bude překvapení pro jednoho výherce, který ji může získat.

Pravda nebo lež (Pexi) – recenze dětské hry

Někdy není jednoduché poznat, jestli se jedná o pravdu nebo ne. A co teprve, když všechny ty otázky mají za úkol prozkoušet vaše vědomosti. Tentokrát to ale stojí opravdu za to, protože se to všechno odehrává v novém a originálním závodu na desce se třemi tratěmi..

Predátor: karetní hra (Dino Toys) – recenze karetní hry

Staňte se ježkem, liškou nebo medvědem a ulovte pořádnou kořist. Musíte být ale šikovní a nenápadní, protože v křoví se může skrývat ještě silnější nepřítel, který si dělá zálusk na vaši kožešinu. Dávejte pozor, taktizujte a hrajte si..

Rexi, podej! (Mattelrecenze dětské hry

Rex je hodný pejsek, ale jeho kostičky se mu zatoulaly. A protože je to mlsný hafan, vždycky chce najít jen jednu se správnou barvou, číslem nebo tvarem. Dokážete mu pomoci?

Samurajský meč (Albi)

Už vás omrzel Divoký západ? Ale pořád hledáte možnosti, jak soupeřit s ostatními v jednoduchých karetních hrách? Pak je právě pro vás vhodná nová verze populární karetní hry Bang, která vyšla nedávno v češtině pod názvem Samurajský meč..

Supermatematik (Pexi) – recenze dětské hry

Hra vás naučí jednoduchým způsobem počítat. Základní matematické operace už nebudou žádnou výzvou, protože tady si je vyzkoušíte ve stylu písmenkových her, ale tentokrát budete skládat příklady..

Tvary, barvy, paměť (Pexi) – recenze dětské hry

Na to, aby od sebe děti rozeznaly tvary a barvy potřebují mít dobře vyvinuté vnímání. A to je právě důvod, proč by jej mohli trénovat hrou. Třeba právě v této zábavné hříčce, které vládnou provázky a tvary s otvorem. Budeme tedy znovu navlékat!

Univerzita pro příšerky: Turbino (Dino Toys) – recenze dětské hry

Co takhle připojit se k roztomilému modrému Sullymu a zahrát si karetní hru, ve které hrají všichni současně? Proč ne, protože Turbino je legrace a skvělá zábava, ačkoliv se hráči neustále překřikují. I tak je ve hře přítomná taktika a rychlost je její největší zbraní..

Útok piraní (Mattelrecenze dětské hry

Rybky to nemají jednoduché. Všude v moři na ně čekají ozubené tlamy, které se je snaží sežrat. Převeďte je bezpečně přes vodopád, na jehož vrcholku čekají hladové a nebezpečné piraně!

Vipo na cestách: dětská hra (Dino Toys)

Pejsek Vipo se v jednoduché dětské hře vydává spolu s kamarády na cestu po světě. To vše na pěkném barevném herním plánu ve hře, která procvičuje počítání, ale i znalosti zemí. To všechno už od pěti let..

Yucatan (Fantasyobchod)

Yucatan je nepříliš známou, ale přitom zajímavou hrou, ve které má velkou moc zaříkadlo kámen-nůžky-papír. Budete tvořit pyramidy, zabírat oblasti a to všechno v jednoduché hře s českými pravidly.

Základka (Jirasgames) – recenze

Chcete se vrátit do školy? Asi ne. Ale to neznamená, že takové vysvědčení nemůže být příjemnou odměnou. Zvlášť, pokud na něm jsou samé jedničky. Hráči si zábavnou formou procvičí vědomosti, které odpovídají pátému ročníku základní školy..

Zapadákov 2 (Jirasgames) – recenze deskové hry

Divoký západ znovu otevírá svoji náruč všem pistolníkům. Abyste zvítězili, musíte umět opravdu dobře střílet z koltu. Kromě toho budete ale také okrádat poctivé občany, přepadat dostavníky a užívat si super zábavu..

Znáš mě? (Albi) – recenze party hry

Party her není nikdy dost. Zvlášť, pokud prověřují vaše znalosti kamarádů a jejich myšlenkových pochodů. Tahle hra se hodí především do staršího kolektivu, kde bude slavit opravdu velký úspěch. Svým jednoduchým mechanismem vás zaručeně pobaví, i když nemáte rádi všechnu tu pantomimu a malování. Tady nic takového nenajdete!

Celkem tu tedy v současnosti máme 31 her, které se těší na svého nového majitele.

Tak co, těšíte se? Podělte se s námi o svoje názory a nápady k soutěži v komentářích!!

Deskománie 1000: Ohlášení cen do soutěže k výročí DeskoveHry.com
Klady:
Zápory:
  1. Viac sa teším na novinky 🙂 ktoré sem dávate, spoločenské hry sú môj koníček a každá nová recenzia ktorú sem dáte ma zahreje. Tak by som sa vám chcel k tej 1000 ..Takto poďakovať. Pretože každú spol. hru čo mám doma som si najprv tu u vás našiel tak Ďakujeeeeeeeeeeeeeeeeem 🙂 🙂 SR 🙂

  2. Už se těším, jaké budou otázky, výběr je poměrně dobrý,myslím,že každý si tady něco najde. Vaše recenze čtu už dlouho,vaší práci oceňuju a děkuju moc.

  3. Super nápad… potěšilo by Hanabi nebo Malacca:). Od té doby, co jsem našel Váš web, čtu vaše recenze pravidelně, jsou dobrým rádcem a mají úroveň!

  4. Prozradím jen, že už se to blíží.. 🙂 Stačí zjistit, kdy máme výročí. Pak všechno vypukne asi deset dnů před ním, protože v tu chvíli vyjde recenze s pořadovým číslem 1000 🙂

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Final Score

Prozkoumávejte dál
Recenze: Mořeplavci – ovládněte svět po moři