Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Deskovky na Vánoce? Část 14: Dobrodružné hry

Dobrodružství je přesně ten důvod, proč přece deskové hry hrajeme? Tak proč si nepřipomenout aspoň několik opravdu zajímavých her tohoto typu, které vyšly v roce 2019?

 

Břink

Břink! je dobrodružná hra s drakem, který velmi bedlivě poslouchá a čeká na každý šramot, aby se vrhnul po jeho způsobiteli. Hráči tak musí našlapovat velmi opatrně, aby proti sobě ohnivý hněv nepoštvali. Nakupují karty, budují svůj balíček, posouvají se po mapě a snaží se posbírat co nejcennější poklady. Dřív nebo později je postihne dračí zloba a jejich body života začnou ubývat. Ke konci bitvy to pak je spíš o tom, kdo přežije. Břink! je skvělou atmosférickou karetní hrou, která zabaví všechny počty hráčů a netrvá zbytečně dlouho.

 

http://www.deskovehry.com/recenze-brink-velke-draci-dobrodruzstvi/

 

 

Dungeons & Dragons: Dungeon of the Mad Mage – anglicky!

Dungeons & Dragons Waterdeep: Dungeon of the Mad Mage je dosud nejlepší hrou v celé sérii Adventure System Game. Nabízí zajímavý příběh a drobná vylepšení. Bohužel si s sebou nese ale také těžké závaží v podobě zbytečných tiskových chyb. Pokud si je pohlídáte, pak v podobě Dungeon of the Mad Mage dostanete dobrodružnou jednohubku, která vám vydrží na ukusování překvapivě dlouho!

Hra je pouze v angličtině, ale reprezentuje jednu z nejlepších dobrodružných sérií s pravidly tak jednoduchými, že je ve výsledku vlastně až rodinná. Hráči navíc spolupracují. A právě proto jsme se ji sem rozhodli i přes jazykovou bariéru zařadit.

http://www.deskovehry.com/recenze-dungeons-dragons-waterdeep-dungeon-of-the-mad-mage/

 

 

Plyšová hlídka

Plyšová hlídka vlastně jako dobrodružná hra nemá žádné nedostatky, pouze věci, které mohou někomu vadit. Tahle novinka je totiž jedním velkým příběhem, který je plný čtení a zažívání, ale současně nenabízí možná až tolik hraní, kolik byste čekali. Celkově je tahle hra ale opravdovým zážitkem nejen pro děti, ale i jejich rodiče. Hrát Plyšovou hlídku je totiž radost!

 

http://www.deskovehry.com/recenze-plysova-hlidka-neobycejne-dobrodruzstvi/

 

Prozkoumávejte dál
Deskovky na Vánoce? Část 4: Malé hry