Essen 2010 – ještě jednou novinky

K článku nás donutila hromada opravdu šťavnatých a velmi lákavých novinek, které si vydavatelé nechávali na poslední chvíli. Určitě čtěte dál, protože tohle stojí za to!

20th Century

Začínáme hrou, kterou má na svědomí český autor Vladimír Suchý. Můžeme si od ní slibovat už nyní propracované herní principy, originální nápady a také pěkné tematické zasazení. Hru u nás s největší pravděpodobností bude distribuovat firma Czech Games Edition.

Odkaz na hru: http://www.boardgamegeek.com/boardgame/85036/20th-century

Cité

Cité se řadí mezi hry, které na první pohled zaujmou lákavou grafikou titulního obrázku. Hra slibuje prostředí stavění města, ve kterém budete muset vzbudit ekonomického ducha. Doufejme, že ilustrace na krabici nezůstane jedinou zajímavostí této hry.

Odkaz na hru: http://www.boardgamegeek.com/boardgame/80934/cite

Fauna Junior

Friedemann Friese rozvíjí svůj koncept Fauny a tentokrát útočí na dětské publikum. Hrací plán i všechny komponenty vypadají podle obrázků opět k nakousnutí, takže by se mohlo jednat o úspěšnou variantu.

Odkaz na hru: http://www.boardgamegeek.com/boardgame/84088/fauna-junior

Formula 1

Oficiální licencovaná desková hra s tématem závodů formule 1. Určitě by bylo pěkné projet se po všech známých okruzích. Ovšem zůstává otázkou, jaký bude herní systém. Podle dostupných informací se budou vozy pohybovat na základě zařazeného rychlostního stupně s možností využít několikrát bonusy v podobě žetonů pneumatik. Důležité budou také nájezdy do zatáčky. Graficky vypadají tratě zajímavě.

Odkaz na hru: http://www.boardgamegeek.com/boardgame/76540/formula-1-officially-licensed-board-game

Fürstenfeld

A je tu konečně ohlášená nová velká hra od Friedemanna Frieseho. Fürstenfeld lze volně přeložit jako Knížectví a ruka německého autora je na ní vidět od prvního pohledu. Věříme, že se herní systém podaří a že zaujme hra od vydavatelství 2F-Spiele také českého distributora, firmu Albi, která již má na svědomí dvě hry z této řady: Vysoké napětí a Továrníka.

Odkaz na hru: http://www.boardgamegeek.com/boardgame/84469/furstenfeld

Genesis

Autor Peter Hansson se rozhodnul, že nám bude vyprávět o boji andělů. Hra Genesis totiž má podtitulek In the Beginning a pojednává o sedmi dnech, za které stvořil Bůh zemi. Tedy respektive šesti, protože sedmý den i vy zjistíte, jak jste ve svém úkolu uspěli.

Odkaz na hru: http://www.boardgamegeek.com/boardgame/82397/genesis

The Hobbit

Novinka slavného designéra Reinera Knizii nese titul, ke kterému se vrací jednou za čas velice rád. Přesto se nejedná o žádnou reedici starších her, ale opravdu o nový kousek. Hra je opět ozdobena ilustracemi dvorního ilustrátora tolkienových příběhů – Johna Howea. Mělo by se tedy být na co těšit.

Odkaz na hru: http://www.boardgamegeek.com/boardgame/83629/the-hobbit

NBA All Star: Officially Licensed Board Game

Svět se zbláznil! Zahrajte si basketbal na stole ve hře, o které není známo v podstatě nic, pouze to, že se v ní bude k pohybu miniatur (!) hráčů využívat šestistěnná kostka.

Odkaz na hru: http://www.boardgamegeek.com/boardgame/76541/nba-all-star-officially-licensed-board-game

Olympus

Nenápadná strategická hra Olympus nás zaujala svým božským námětem, v němž se stanete uctívači jednoho z božstev. Cílem ovšem bude opět vzestup vám svěřeného městečka kdesi ve středověkém Řecku.

Odkaz na hru: http://www.boardgamegeek.com/boardgame/73070/olympus

Sid Meier’s Civilization: Board Game

Z nějakého neznámého důvodu nám tato hra při prvním sestavování seznamu nejdůležitějších her veletrhu Spiel v Essenu unikla. Naštěstí se nám ji podařilo zachytit druhým máchnutím síťkou, protože toto by mohla být jedna z hlavních hvězd.

Hru má na svědomí vydavatelství Fantasy Flight Games a prsty v ní má Kevin Wilson, slavný herní designér. Civilizace vypadá jako gigantický projekt plný miniatur, karet a spousty žetonů, jak jsme u FFG zvyklí.

Odkaz na hru: http://www.boardgamegeek.com/boardgame/77130/sid-meiers-civilization-the-board-game

Sun, Sea & Sand

Slunce, moře a písek už svým názvem vyvolává vzpomínky na léto. Navíc když se podíváte na uveřejněné obrázky, grafika vás zaplaví další vlnou teplých vzpomínek. Corné van Moorsel vás vyzývá, abyste se starali o tropický turistický ráj na nejmenovaném ostrově.

Odkaz na hru: http://www.boardgamegeek.com/boardgame/84772/sun-sea-sand

Travel Blog

Dnešní výčet her jsme začali českým autorem a tím jej také zakončíme. Konečně se totiž objevila toužebně očekávaná zpráva o představení nové hry Vládi Chvátila a teď nemluvíme o Sneaks and Snitches (aneb Bezva finta).

Cestovatelská hra, která bude kombinovat vzdělávací elementy se zábavným herním principem a nezbytnou strategií zatím nabízí jeden jediný titulní obrázek. Firma Czech Games Edition zatím další informace utajuje.

Odkaz na hru: http://www.boardgamegeek.com/boardgame/85105/travel-blog

Tak a teď už sbalit batůžky, peněženky naplnit dostatečným počtem evropských bankovek a vzhůru do Essenu!

Všechny předchozí díly seriálu o Essenu 2010:

Co nás čeká v Essenu 2010 – první díl
Co nás čeká v Essenu 2010 – druhý díl
Co nás čeká v Essenu 2010 – třetí díl
Co nás čeká v Essenu 2010 – čtvrtý díl
Co nás čeká v Essenu 2010 – pátý díl
Co nás čeká v Essenu 2010 – šestý díl
Co nás čeká v Essenu 2010 – sedmý díl

Zdroj informací a fotek: boardgamegeek.com

Essen 2010 – ještě jednou novinky
Klady:
Zápory:
Prozkoumávejte dál
Recenze: Karetní zeměpisná hra Kde leží Kotěhůlky?