Firma Piatnik rozšiřuje svoji herní základnu, Corfix končí

To, co jsme dlouho tušili, a co bylo naznačeno na letošním ročníku Festivalu Fantazie, se stalo skutečností. Absence brněnské firmy Corfix na oblíbeném festivalu napověděla, že deskové hry mizí z jejího objektu zájmu. Tím se uvolnila řada zajímavých firem, které najednou nemají v České republice zastoupení. Nejzajímavější z nich je německý Queen Games, z jehož řad vzešly oblíbené hry jako Řím či Théby.

Právě tato řada her se dostává nyní do rukou firmě Piatnik, která slibuje pokračovat v nejúspěšnější značce Corfixu, kterou se stala Alhambra. V současné době je k dostání už několik her z jejich nové distribuce a sice Zloděj z Bagdádu (připravujeme recenzi), Atlantis a Théby. U novinek příjemně překvapí především příznivá cena.

Kromě řady her Queen Games se v distribuci objevily také velice zajímavé dětské hry Frutti di Mare (připravujeme recenzi), Monstermania, Pigolino, Tik Tak Bum Junior a pokračovatel zvonečku – Cink! Extreme.

Ještě to však není všechno, protože letošní rok přinese ještě několik dalších pecek. Hlavně se jedná nové vydání hry Aqua Romana a podobného, ale velmi pěkného Cable Car.

Věřme, že odvaha rakouského Piatniku bude odměněna a budou následovat další hry. S trochou štěstí bychom se mohli dočkat dalších zajímavých cen a třeba i českých lokalizací u her, jako je Maestro Leonardo a další. Taky se těšíte?

Zdroj obrázků: boardgamegeek.com

Firma Piatnik rozšiřuje svoji herní základnu, Corfix končí
Klady:
Zápory:
Prozkoumávejte dál
Novinky Albi vás zavedou na Katan, do Afriky, za Artušem i do pravěku