Fresco vyhrálo německé ocenění Deutscher Spiele Preis 2010

Velmi těsný souboj zažilo hlasování o nejlepší německou hru veřejnosti pro rok 2010. Na rozdíl od většiny herních ocenění, o kterých hlasují odborné akademie, se zde může zúčastnit každý, kdo má zájem a poslat pět svých favoritů, kteří získají 5-4-3-2 a jeden bod. Právě proto mluvíme také o německé hře veřejnosti.

V této „anketě“ mají řadoví fanoušci možnost nesouhlasit s volbou, kterou učinila oficiální herní akademie s hrou roku Spiel des Jahres. Zatímco v akademické ceně se rozdávaly medaile a nominace za inovace a rodinnou hodnotu, mezi hráči jako každý rok bodovaly vyspělé herní systémy a propracované deskové hry a přiblížili se tedy asi nejvíce portugalské komisi pro hru roku.

První místo rozhodl rozdíl pouhých 54 bodů, o které vítězné Fresco (2087 bodů) od Marca Ruskowskiho a Marcela Süßelbecka porazilo portugalské Vasco da Gama (Paolo Mori). Bronzový post patří Michaelu Rieneckovi a Stefanu Stadlerovi za vynikající World Without End, následovníka i u nás vydaných Pilířů země, které zaostaly o dalších 300 bodů.

Další umístěné hry v první desítce

Tobago – 1389 bodů
Hansa Teutonica – 1292 bodů
Mořeplavci – 1144 bodů
Egizia – 994 bodů
Macao – 965
Vládci podzemí – 759 (a bohužel pouze deváté místo pro Vláďu Chvátila a jeho vynikající „zlou“ hru)
Power Struggle – 669

Nám nezbývá než věřit, že některá z vítězné trojice zaujme některé z místních vydavatelství natolik, aby jej zpracovalo do našeho rodného jazyka.

Fresco vyhrálo německé ocenění Deutscher Spiele Preis 2010
Klady:
Zápory:
Prozkoumávejte dál
Recenze: Petrichor Flowers – architektem mraků