Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Jaké deskové hry pro dva hráče na Vánoce 2021

V roce 2021 se objevila na trhu spousta her pro děti i dospělé. Hry pro dva jsou ale specifickou kategorií, ve které se často shání a vybírá těžko. Jaké hry tedy doporučujeme, pokud máte jen jednoho partnera na hraní?

Unmatched: Souboj legend (Albi) – recenze, pro 2 hráče, od 10 let, KOUPIT

Unmatched je box, ve kterém se ukrývá čtveřice zcela nesourodých hrdinů. Ti se navzdory časovým i prostorovým disproporcím nakonec potkali na jednom bojišti, i když Sindibád rozhodně netuší, jak se dostat za zrcadlo a Medúza nikdy neseděla u kulatého stolu. Každý hrdina má svoje vlastní specifické karty, dovednosti a pomocníky, se kterými obsadí bitevní pole a rozdají si to na férovku v krásném a zábavném duelu. Jedinými nedostatky tak jsou náhodné dobírání karet a trochu nepředvídatelná herní doba. Unmatched je ale jednoduchou hrou s velkým příslibem variability do budoucna.

Res Arcana (ADC Blackfire) – recenze, pro 2 hráče, od 12 let, KOUPIT

Je třeba vnímat hru Res Arcana jako nenápadnou jednoduchou karetní hru, ve které stavíte svůj malý stroj na body. Hra obsahuje řadu chytrých nápadů, jako je vyměňování destiček, jejich aktivování jednou za tah nebo přelévání vítězných bodů. Draftem se jí daří zničit část náhody, a především umí odměnit úspěch hráče velmi dobrým pocitem. Všechno to krásně vypadá a netrvá zbytečně dlouho. A díky tomu si Res Arcana zaslouží pozornost.

Kompromat (Hras) – recenze, pro 2 hráče, od 8 let, KOUPIT

V Kompromatu se zapojíte do studené války a budete soupeřit s protivníkem na druhé straně barikády o to, kdo danou misi dokáže splnit lépe a precizněji. Špionský kabát hře sluší a nad drobnými nedostatky v pravidlech budete lamentovat jen při učení, poté už vše plyne ladně a bez problémů. Hry jsou napínavé od začátku do konce, lze útočit i na soupeře a kazit mu jeho plány, ale všichni si musí dávat pozor na to, aby nepřesahovali cílových jednadvacet u příliš karet. Mohlo by je to stát celou partii. Kompromat je špionskou hrou pro milovníky počítání karet a neustávajícího napětí.

7 divů světa: Duel (ADC Blackfire) – recenze, pro 2 hráče, od 10 let, KOUPIT

7 divů světa: Duel je fantastickou karetní hrou pro dva protivníky. Místo klasického draftu, který by ve dvou postrádal smysl, nabízí novou myšlenku s pyramidou. K té se sice váže náhoda, ale i tak funguje velmi dobře. Skvělý zážitek ze hry ale dělá hromada možností. Nezklame ani kvalitní zpracování a především skvělá herní doba. 7 divů světa: Duel byste měli mít, o tom není žádných pochyb.

Jaipur (ADC Blackfire) – recenze, pro 2 hráče, od 12 let, KOUPIT

Jaipur je pěkná karetní hra navržená speciálně pro dva. Už tato vlastnost ji dostává do popředí zájmu mnoha hráčů, protože kvalitních her pro dva hráče je opravdu málo. A Jaipur se v této oblasti cítí jako ryba ve vodě. Poskytne vám vyrovnanou strategickou zábavu, která není zdlouhavá. Může za to herní systém, který rozděluje partii na několik kol s částečnými vítězstvími. Ale teprve ten z hráčů, který dokáže zboží prodávat výhodně delší dobu, se může stát vítězem. Hráči mění karty s látkou z ruky za vítězné body a čím více od jedné barva zahrají, tím více bodů získají. Do hry vstupuje mírná náhoda v podobě bonusových žetonů za velké množství prodaných látek, ale jejich rozsah je tak malý, aby pouze znejistěl hráče a znesnadnil odhadnutí vítěze před koncem kola. Celá hra je elegantní a jednoduchá a bude bavit každého, kdo má rád strategické souboje ve dvou.

Liška podšitá (MindOK) – recenze, pro 2 hráče, od 10 let, KOUPIT

Liška podšitá nadchne každého, kdo hledá něco lehkého pro dva, ale při tom chce, aby jej hra udržovala v pozoru. Tahle novinka hráčům nedá nic zadarmo, protože musí vhodně reagovat a plánovat hraní karet na správnou chvíli. Bodovací tabulka ale znamená, že vítěz nejvíce štychů ještě nemusí zdaleka slavit vítězství. Je třeba se mít na pozoru, protože tahle Liška je opravdu podšitá!

Tipy na další hry:

HraPočet hráčůVěkRecenzeKoupit
Patchwork (MindOK)28+naše recenzeKOUPIT

Všechny díly poradny:

1. díl – Hry pro děti od 3 do 5 let

2. díl – Hry pro děti ve věku 5 let

3. díl – Hry pro děti od 6 let

4. díl – Hry pro děti od 7 let

5. díl – Hry pro děti od 8 let

6. díl – Rodinné hry

7. díl – Strategické hry

8. díl – Hry pro dva

9. díl – Party hry

 

Prozkoumávejte dál
TOP 3 hry anglicky – léto 2019