Kolik lidí je potřeba k ocenění vůně heřmánku?

Mchamomile-401490_1280áte rádi výzvy? Rádi si hrajete? A nejraději sami a deskové hry? Jste normální? No, ehm… přinejmenším nejste sami! To je pozitivní, ne?

Jednou jsem se jen tak nezávisle bavil s jedním kamarádem, který o deskových hrách má zhruba stejný přehled jako já o rozmnožovacích orgánech sépie obecné. Zcela náhodou jsem se zmínil o tom, že někdy hraji deskovky sám. Měli jste vidět ten překvapený pohled na který následovalo několik nechápavých otázek. Odměnil jsem ho stejně hloupým výrazem jako on mne a v duchu už se mi formovala uštěpačná odpověď.  Říkal jsem si sám pro sebe: “Copak si taky nehraješ sám, když nemáš doma manželku?”.  Raději jsem držel jazyk za zuby, ač jsem měl tohoto tématu plnou hlavu z článku na téma dámské sebeuspokojování, který jsem četl nedávno, v jednom nejmenovaném časopise pro “cool” ženy.

No co, hned mě neobviňujte. Neměl jsem na vybranou, když jsem seděl čekajíc na přítelkyni v čekárně gynekologického oddělení a jiné čtivo tam na výběr neměli. No vážně!

Zpátky k tématu ale. Důvod jeho reakce byl zřejmý: bylo to nekonvenční, vymykající se zvyklostem. Kdybych řekl cokoliv, jízdou rychlým autem počínaje a učením se cizích jazyků konče, tak by uznale pokýval hlavou a nadšeně by se mnou prohodil pár slov. Přitom se ale jedná o to samé: o uspokojování vlastních tužeb. Ne nebojte, žádný dvojsmysl. Prostě každý z nás si občas potřebujeme dokázat, že na to máme a nebo se jen tak zabavit.

A navíc i něco zažijete. Něco, co si utvoříte z velké části sami díky svojí fantazii a vlastnímu umu. Je to jako byste otevřeli knížku a ucítili tu vůni dálav a dobrodružství. Vůni něčeho co čeká jen na vás až tam vkročíte. Zcela jiný svět, který je vám otevřen dokořán. A když ty dveře zavřete, nemůžete přestat myslet a vzpomínat na to, co za nimi bylo a bude, až tam příště vstoupíte. Pak to uděláte, nadechnete se stejně jako když ráno vstanete do nového bílého dne nasyceného vůní heřmánku a kopretin a uslyšíte zurčení potůčku někde v neurčité, snové dálce, která je zahalena mělkou a vlhkem nasátou mlhou.

No dobře, dobře. Já vím, hlavní důvod asi bude ten, že nemáte spoluhráče a vaše závislost musí být ukojena. Ale zkusil jsem to, to se musí nechat!

 

Prozkoumávejte dál
Review: Wanted: Igor! – Frankenstein searches for a sidekick