Na turné vyráží i Carcassonne v Carcassonne Tour

Carcassonne je v českých rodinách velice oblíbenou deskovou hrou. Její oblibe se zakládá na jednoduchém principu, kdy pokládáte k sobě dílky a snažíte se obsazováním území či měst získat co nejvyšší počet bodů.

A vzhledem k popularitě Carcassonne byl po úspěchu loňského Dominion Tour jen krůček k vytvoření podobného turnajového systému s názvem Carcassonne Tour. Organizaci celé akce zajišťuje Duha – Děsír (sdružení dětí a mládeže pro volný čas, přírodu a recesi), která organizuje i sérii turnajů Dominion Tour. Dále pak se můžete těšit na lokální organizátory v místě konání jednotlivých turnajů, kterými jsou různá volnočasová sdružení, kluby deskových her, turistické a skautské oddíly, ale i knihovny, čajovny, mateřská a komunitní centra, ale i jednotlivci. Přesný přehled organizátorů najdete na www.carcassonne-tour.cz.

Tento celorepublikový turnaj je zařazený do 8. mistrovství České republiky v této hře, které se bude konat na pražském Deskohraní v říjnu letošního roku. Setkají se tam ti opravdu nejlepší hráči této pokládací hry a ti nejlepší se dokonce podívají do Essenu. Tam nás budou reprezentovat na Mistrovství světa, kde určitě neudělá ostudu, podobně jako Martin Mojžíš, který skončil v roce 2010 na druhém místě.

Carcassonne Tour má zatím na programu 18 turnajů po celé republice. Vše zahájil již 5. února pražský turnaj v rámci PragoFFestu, ale ani pokud jste z Prahy nemusíte mít obavu, že jste propásli svoji šanci. Tour se totiž do hlavního města ještě jednou vrátí, ačkoliv termín zatím není přesně určený. Kromě toho zavítá například do Brna, Ostravy, České Třebové, Karlových Varů nebo do Vysokého Mýta. Turnaje budou rozděleny na hlavní a místní – z těch hlavních budou mít vítězové vždy jistý přímý postup, u místních bude záležet na počtu zúčastněných. Pokud chcete jeden z místních turnajů uspořádat i vy, stačí kontaktovat pořadatele na e-mailu info@carcassonne-tour.cz.

Ale ačkoliv je turnaj otevřený veřejnosti a můžete na něj přijít dokonce i bez znalosti pravidel Carcassonne, přesto se nebude soutěžit pouze o postup do finále a dobrý pocit. Do každého turnaje totiž věnuje hodnotné ceny firma MindOK, takže se můžete těšit na pěkné deskové hry.

Na oficiálních stránkách http://www.carcassonne-tour.cz jsou k dispozici online také mapy a pochopitelně nebudou chybět ani podrobné výsledky jednotlivých turnajů. Především se však můžete přihlásit do Carcassonne Tour a to hned na několik turnajů podle vaší volby.

Přejeme všem hráčům hodně zábavy a štěstí při soutěžních partiích.

Na turné vyráží i Carcassonne v Carcassonne Tour
Klady:
Zápory:
Prozkoumávejte dál
Recenze: Warhammer Invasion The Card Game – souboj o město