Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Ovládněte svět ve hře Cabals: The Board Game!

Na Kickstarter zamířila původně digitální verze hry, která se chce prosadit v podobě deskové hry. Pod svá křídla si tuhle záležitost vzali Kyy Games, specializující se předně na hry a aplikace určené pro tablety a mobilní telefony. Hra funguje na principu sběratelských her, známých též jako Trading Card Games, jejímž zakladatelem byl Magic: The Gathering, který to vše odstartovala a na jeho popud vznikl Cabals.

Digitální verze této hry, byla vytvořena Mikou Rosendahlovem, finským přeborníkem právě v Magicu. Hra funguje on-line již několik let a má v zahraničí poměrně velkou fanouškovskou základnu, proto bylo otázkou času, kdy se objeví nápad dostat ji do podoby deskovky.

7308f1d8641e74418e8d2c23b7ba5a46_original

Cablas: The Board Game je strategicko-taktickou karetkou určenou pro 2 – 4 hráče, ve věku od 7 let, s herní dobou do půl hodiny. V core setu naleznete 276 karet (3 kopie od každé), rozdělených do čtyřech frakcí a do budoucna se plánují expanze s balíčky, v níž bude pevně dané složení karet.

Hra se odehrává na herní ploše, jenž si poskládáte z 10 dostupných dílů. Hráči začínají hru na svém dílku s pevností, kde mohou vyvolávat karty a snaží se získat nadvládu nad jednotlivými poli herního plánu, které jim dávají v průběhu hry výhodu. Cabals lze vyhrát dvěma způsoby, buď 1 z hráčů dobude pevnosti soupeřů nebo postupně získává 5 vítězných bodů za dominanci na herní ploše.

056c5c24e15655a8f05e1d5104078e66_original

Každý hráč se stává lídrem jedné ze čtyř tajných společností ve 30. letech minulého století, tzv. cabal. Tato uskupení mají společný cíl, stát se jedninou korporací, která bude řídit a ovládat svět. K dosažení toho cíle budete využívat prastarou magii, alchymistické postupy či moderní zařízení. Každá ze čtyř společností se hraje odlišně a hráči musí využívat jiné taktiky. Součástí hry jsou již přednastavené balíčky karet pro jednotlivé společnosti, ale není problém si sestavit svůj vlastní deck.

Podpořit projekt můžete jakoukoliv částkou. Print&Play verzi hry získáte za investici $5. Plnohodnotnou kopii Cabals: The Board Game dostanete za zabackováníi $40. Zaslání po celém světě je za velmi příznivou cenu, stojí pouhých $7.

Konec projektu je plánovaný na 19. října 2015

Kampaň na Kickstarteru: https://www.kickstarter.com/projects/kyygames/cabals-the-board-game-an-expandable-card-game-xcg

Prozkoumávejte dál
Masmorra: Dungeons of Arcadia na Kickstarteru!