Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!
Brotherhood of Steam

Recenze: Bratrstvo páry – steampunková minihra

Vítejte ve městě Farrain, legendárním sídle Bratrstva páry. Najměte si mechaniky, vynálezce i ochranku a odstraňte z trhu své konkurenty.  Ale pozor, vaši protivníci se neštítí ničeho – nejenže se vás pokouší okrást, doslechli jste se, že si na vás dokonce najali někoho z nechvalně známého cechu Assasínů.

Hra Bratrstvo páry (Brotherhood of Steam) vychází z karetní hry  Master Merchant od Seiji Kanae (autor např. hry Milostný dopis). Bratrstvo páry je ruská mutace této hry, kterou vydala firma Hobby World. Hru přenesla do svého světa vytvořeného pro hru Berserk a steampunkového hávu.

Hra je určena pro 3–4 hráče ve věku od 10 let a k vítězství vám bude stačit okolo 15 minut.

Brotherhood of Steam

Co najdete v krabici

Jde o karetní hru, takže v malé kapesní krabičce najdete kromě návodů nádherně ilustrované karty a žetony s ozubenými kolečky, které reprezentují peníze. Karet je 36, pro každého hráče jsou 2 startovní karty, další karty představují 10 obyvatel města, které si můžete najmout.

Brotherhood of Steam

Jak se to hraje?

Hra stojí na principu deckbuildingu v kombinaci s hospodařením s kartami i zdroji. Každý hráč má na začátku hry 2 karty – jednou může nakupovat další karty z města a druhou krást soupeřům peníze (pokud mají 4 a více). Uprostřed stolu leží „město“, ze kterého si budete nakupovat nové karty, tedy nové charaktery. Cena je od 1 do 4 mincí a nákup lze provádět pouze zahráním karty, jejíž akce nákup umožní.

Ve svém kole může každý hráč zahrát až 2 karty, pokud mu některá ze zahraných karet neumožňuje hrát karty navíc. Zajímavý prvek je, že pokud máte několik stejných karet, můžete je zahrát najednou jako jednu kartu, přičemž se provede efekt každé.

Každou kartu lze zahrát třemi způsoby – vynést ji a spustit její efekt, zahrát ji bez efektu nebo zahrát lícem dolů a získat za ni jeden peníz. Navíc karta, která je lícem dolů, se nemůže stát cílem soupeřova útoku.

Veškeré zahrané i nově koupené karty leží před vámi na stole, karty si nedobíráte na konci svého tahu, ale pokud už na začátku svého kola nemáte v ruce žádnou kartu, můžete si všechny vzít zpět do ruky.

Karty umožňují velkou interakci mezi hráči – můžete soupeřům brát karty i peníze, zabíjet jejich postavy nebo od nich jejich postavy kupovat.

Vítězství lze dosáhnout dvěma cestami. Hra končí ve chvíli, když některý hráč má 8 nebo více peněz nebo má 8 nebo více různých karet (včetně dvou startovních).

 

Brotherhood of Steam

Informace o hře ze serveru BoardGameGeek (odkazy směřují tam)
AutorSeiji Kanai
IlustraceNoboru Sugiura
VydavatelHobby World, Japon Brand, Kanai Factory, Swan Panasia Co., Ltd.
Rok vydání2011
Počet hráčů3 - 4
Herní doba15
Minimální věk10 and up
Jazyková závislostModerate in-game text - needs crib sheet or paste ups
(1 voters)
KategorieCard Game
MechanismyDeck, Bag, and Pool Building, Hand Management
RodinaCountry: Japan
Alternativní názvyBrotherhood of Steam, Братство Пара, おおあきんど, 大商人

Více o hře.

Brotherhood of Steam
Recenze: Bratrstvo páry – steampunková minihra
Hra mě upoutala na první pohled svou grafickou stránkou. Jde o jednoduchý deckbuilding, kterým vyplníte čas mezi jinými hrami. Jiné ambice hra nemá a ani je od ní nečekejte. Na druhou stranu je hra zábavná, má spád a dá se v ní i taktizovat. Příjemná je také interakce mezi hráči.
Klady:

+ ilustrace na kartách
+ jednoduchá pravidla
+ nízká cena
+ rychlost
Zápory:

- jedná se o kategorii miniher, pokud je nemáte rádi, není to vhodná hra pro vás
3.5
Prozkoumávejte dál
Recenze: La Isla – kdo prozkoumá tajemný ostrov?