Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: Chicky Memory Game – mazaná kuřátka

Kuřátka - balení

Slepičí legenda říká, že farmáři jsou ti zlí. Není moc, kteří jí věří, ale na našem ranči jí podlehlo hned několik slípek. Najednou se jejich snesená vajíčka začala ztrácet, měnily místa a farmáři je nemohli najít. Stačilo si ale dobře zapamatovat, které slepičky ty problémy dělají, a nebylo těžké vystopovat i vajíčka.

Na stopu vajíčkům se dostaneme v deskové hře Chicky Memory Game, kterou na český trh přináší společnost iSale.cz pod názvem Kuřátka. Hru původně vydala společnost Wonderworld jako jednu ze svých k životnímu prostředí šetrnou hru. Vyrobena pak byla překvapivě v Thajsku.

Krabička z měkkého materiálu na přední straně prozradí většinu svého tajemství. Uvnitř na nás pak čekají česká pravidla vytištěná na jedné straně A4, ale především pytlík z recyklovaného papíru a uvnitř čekají dřevěné figurky slepic. Každá z nich má na spodní straně své figurky barevný puntík. K postavičkám pak patří také čtyřdílný puzzle plán a pytlík se žetony, které určují barvu hledaného vajíčka. Tyhle vajíčka jsou buď jednobarevná, nebo mají barvy rovnou dvě.

Kuřátka - připravená hra

Na začátku souboje hráči sestaví herní plán a rozloží na stůl vajíčka obrázkem dolů. Na plán pak rozestaví postavičky slepiček. Společně si prohlédnou jejich bříška, aby věděli, která slepička má jakou barvu. Jedno místo zůstane volné.

Od té chvíle už se mohou hráči začít střídat a soupeřit o vítězství. Ve svém tahu si vždy účastník vylosuje jedno vajíčko a podle jeho barvy se pokusí najít správnou slepičku, ke které patří. Když se mu to podaří, získá žeton pro sebe. V opačném případě sice nic nevyhraje, ale pokaždé bez ohledu na výsledek musí přesunout jednu kvočnu na druhé volné místo. Tím ponechá její zahřáté místo na hřadu volné pro dalšího hráče v pořadí.

Ten znovu odhalí jedno vajíčko a snaží se dále hledat správnou barvu na bříšku slepiček. Partie pokračuje tak dlouho, dokud jsou v nabídce nějaká vajíčka. Teprve pak hráči sečtou svoje nastřádaná vajíčka a vítězem se stává nejlepší sběratel.

Kuřátka - rozehraná hra

Kuřátka je hra zaměřená na paměť, ale také na pozornost všech zúčastněných. Nestačí jen vědět, kde je která slepice na začátku. Jejich figurky se budou míchat a přesouvat, takže všichni hráči musí dávat neustále pozor. Právě to přemisťování figurek dělá ze hry trochu víc, než jen klasické hledání barviček po paměti.

Navíc ve hře najdete hned dvě varianty vajíček a díky tomu i dvě obtížnosti celé zábavy. Zatímco pro zisk jednoduchého vajíčka stačí najít jednu kvočnu, dvoubarevná vajíčka mají hned dvě maminky. A na to, aby si hráč mohl vajíčko nechat, musí najít rovnou obě a to po sobě a bez chyby. I tentokrát je ale bude přesunovat.

Souboje jsou vždy velmi rychlé. Vajíček je omezený počet, ale každá chyba při hledání partii trochu prodlužuje. K vítězství je na začátku cesta přes štěstí, ale jak partie pokračuje, hráči s lepší pamětí se dostanou dopředu. Čím více soupeřů se partie účastní, tím důležitější paměť je.
Dřevěné zpracování hře sluší. Škoda jen nepříliš kvalitní krabice, která znesnadňuje její skladování i přenášení. Hra je vyrobena šetrně k životnímu prostředí a dokonce barvy jsou založeny na vodní bázi a neobsahují žádné škodliviny.

Kuřátka - žetony

Kuřátka je hra, která je vhodná i pro ty úplně nejmenší hráče. Potrénují si paměť, zažijí zábavu se slepičkami a ještě s nimi mohou soupeřit rodiče. Ty mají podobnou šanci na vítězství, protože v paměťových hrách většinou děti velmi vynikají. Kuřátka jsou povedenou dřevěnou hrou, která sice nepřináší nic nového, ale určitě nezklame toho, kdo od ní očekává dětskou paměťovou hru.

Recenze: Chicky Memory Game – mazaná kuřátka
Kuřátka je hrou pro malé děti. Vytrénuje jim paměť, ale i pozorovací schopnosti, protože slepičky nejenže musí hledat podle barvy na bříšku, ale mohou je i přesouvat. Pro malé děti není snadné dávat pozor celou hru, ale přesto je to třeba. Naštěstí partie jsou rychlé a mají hned dvě obtížnosti, pokud by se vám hledání jedné barvy zdálo příliš jednoduché. Hra je pěkně zpracovaná a i díky dřevěnému provedení jsou Kuřátka opravdu vhodné pro prcky.
Klady:

+ dřevěné figurky
+ zpracování vstřícné k životnímu prostředí
+ možnost přesouvat slepičky
+ dvě obtížnosti
+ vhodné pro malé děti
Zápory:

- jen další z paměťových her
0
Prozkoumávejte dál
Recenze: Cooking Up Sentences! Uvařte si angličtinu!