Recenze: Čtu slova a baví mě to

Čtu slova - balení

Slova jsou neposedná stvoření. Stejně jako my mají i ony tělo, hlavu a nohy. První písmenko je hlava, poslední jsou končetiny a všechno uprostřed je tělo. Některé narostly do pořádné výšky, zatímco jiné jsou jen malé jako trpaslík.

Když se budete snažit, můžete je mít za kamarády všechny v dětské hře Čtu slova od společnosti Pexi. Hru s radostí a úsměvem pod zobákem doporučuje Sova Moudrá hlava. Tuhle hru ale tenhle chytrý noční tvor objevil teprve v roce 2013 v sortimentu společnosti Alexander. A teď jsme se jí dočkali i v češtině.

Čtu slova - připravená hra

V malé krabičce toho na hráče nečeká moc. Je to šedesát dílků puzzle, ze kterých složíte třicet dvojic. Ty obsahují vždy obrázek na jedné části a text, který mu odpovídá na druhé. Dílky se pak odlišují barvou, která hráčům usnadní jejich hledání. Ale slovo puzzle jsme nepoužili jen tak zbůhdarma, protože jen ty správné žetony do sebe opravdu zapadnou. Podle toho snadno poznáte, jestli jste našli opravdu správnou dvojici.

Tedy ono to samozřejmě dospělým, kteří čtou tyto řádky, nebude dělat žádné potíže. Smyslem hry Čtu slova je naučit malé děti základní slova a to za pomoci jejich přiřazování k obrázkům. Vizuální paměť v procesu zapamatování určitě hraje svoji roli a věříme, že tento trénink malým školákům určitě pomůže.

Čtu slova - připravená hra

Čtu slova je doporučená od pěti do osmi let, kdy z ní nejspíš mrňousové vyrostou a přestoupí na jiné, složitější hry. Uvnitř balení se tentokrát ukrývá jen jedna hra, do které nás zasvětí malá a tenká brožurka pravidel.

Hráči si vyberou (nebo vylosují) jednu barvu, kterou budou sbírat. Nyní je třeba rozložit všechny dílky od barev, které někdo sbírá, na stůl obrázkem nahoru. Všichni protivníci před sebou budou mít stejný úkol – nasbírat a správně pospojovat všechny dílky puzzle jejich vybrané barvy.
Hra je tedy nejen o rychlosti, ale také šikovnosti. Na konci musí děti všechny svoje složené puzzle přečíst dospělému, který na hru dohlíží. Teprve poté se z nich stává vítěz a mohou prohlásit, že čtou dobře slova.

Čtu slova - dílky

Čtu slova je opravdu jednoduchá základní hra, čemuž odpovídá také její cena. A právě proto se jedná o opravdu vhodný doplněk výuky čtení u dětí. Ani vás vlastně nakonec nebude mrzet, že jakmile se malí hráči naučí dobře číst obsažená slova, odloží ji stranou a už si ji nikdy nezahrají.

Naštěstí ji určitě rádi pošlete dál nějaké jiné rodině, které pomůže a potěší jejich děti. Spolu s dalšími hrami Souhlásky a samohlásky (recenze) nebo Supermatematik (recenze) tvoří příjemný základ pro začátek školní docházky malých dětí.

Recenze: Čtu slova a baví mě to
Čtu slova je další z her, které si berou doslova pravidlo učíme se hrou. Tentokrát ale snaha naučit převažuje všechno ostatní a děti prostě jen kombinují mezi sebou dvojici dílků. Ty k sobě musí patřit jak barvou, tak tvarem spojnice, jinak do sebe nezapadnou. Kromě samotného rychlého složení, nalezení správné dvojice uprostřed stolu, musí děti slovo také správně přečíst. To všechno funguje dobře a naučí děti několik nových, základních slov. Když pak vezmeme v potaz cenu, vlastně nám ani nebude vadit, že děti ze hry za chvilku vyrostou. Můžete ji dát zase někomu jinému, aby dál pomáhala..
Klady:

+ jednoduchá naučná hra
+ cena
+ minimální věk
+ puzzle do sebe zapadnou jen v případě dobré odpovědi
Zápory:

- výuka ustupuje zábavě
0
Prozkoumávejte dál
Recenze: Docker – souboj jeřábníků