Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: Destičky Hlavičky – převlékaná s hlavami

desticky-hlavicky-07

Jakmile si někdo dá na hlavu čepici, kšiltovku nebo brýle, hned vypadá úplně jinak. Možná ho skoro nepoznáte, jako by byl v převlečení. Proč? Jsme zvyklí na určitý vzhled. Dokážete ale poznat, který člověk má jak vypadat, aniž byste ho předem viděli?

Je na čase, aby si vnímání tváří potrénovali všechny hravé děti. Přesně takové poslání má nová krabice Destičky Hlavičky od firmy Alexander. V češtině s návodem natištěným na zadní straně boxu ji přináší na pulty obchodů firma Pexi. Krabice při tom patří do edice Poznávání pro nejmenší.

Uvnitř najdou děti dvanáct destiček a stejný počet kulatých hlaviček. Ty jsou od těla oddělené a je na malých hráčích, aby tyto dvě části spárovali a to správně. Na zadní straně krabice při tom najdou řešení, kterým by se ale řídit neměly.

desticky-hlavicky-02

Proč? Protože úkolem hry je učit vnímání rozdílů. Děti se tak naučí spojovat si obličeje s tělem na základě společných rysů a to je podle našeho názoru velmi důležité. Každá tvář se liší dostatečně, aby měla opravdu jen jedno správné řešení. Postavičky jsou totiž zvolené chytře a ukrývá se mezi nimi i několik zvířátek.

Opět se nejedná ani tolik o hru, jako spíš výukový prostředek. Stačí obsah krabice vysypat před mrňouse a nechat jej, ať si hraje. Pokud chcete kontrolovat řešení, pak můžete. Stejně tak ale lze nechat dítě, ať si hraje a vytváří i jiné, nesmyslné spojení. Třeba kouzelníka s prasečí hlavou. Fantazii se meze nekladou.

Ale kromě legrace a pobavení, které určitě je třeba nepodceňovat, je hlavní náplní opravdové spojování. Ale ani na čas nebo úspěšnost. Jednoduše jen tak pro zábavu. |Dětem v tomto věku to stačí, protože tentokrát se bavíme o hráčích starších dvanácti měsíců. Takové děti ale určitě při hraní vyžadují dohled. O rok později ale stále hru neodloží, jen budou mít výrazně větší šanci na úspěch a budou rodičům schopné své rozhodnutí i základně vysvětlit.

desticky-hlavicky-03

Hry pro takto malé děti jsou docela citlivé na zpracování. Krabice má provazové ouško pro dobré přenášení. Samotné destičky jsou opravdu velké a dokonce ani kolečka není možné nějakým nedopatřením polknout. Ilustrace jsou jednoduché, ale pro děti naprosto dostačující.

Bohužel jsme přes veškerou snahu nenalezli na boxu nějakou zprávu o zdravotní nezávadnosti, což by u potištěných destiček nebylo na škodu. Zvlášť, když se počítá, že takto malé dítě si bez dohledu snadno některý z dílků částečně do pusy strčí.

desticky-hlavicky-05

Destičky Hlavičky jsou ale z hlediska herního a naučného opravdu super. Především proto, že je možné jejich obsah vysypat už před opravdu malé dítě. Zpočátku si bude jen trefovat vycvakaná kolečka do otvorů po hlavách. Později se ale může opravdu pokusit podle ilustrace poznat, které kombinace jsou správné. A to opravdu naučí mrňousy všímání detailů a spojitostí.

Prozkoumávejte dál
Recenze: GodZ – jak si vybrat toho správného boha k uctívání