Chcete číst recenze dřív než ostatní? Chcete exkluzivní obsah? Sledujte nás na Hero Hero!

Recenze: Disney Myška Minnie Loto

minnie-mouse-boutique-lotto-11

Minnie je myška, která má spoustu kamarádů. V jejím světě je všechno veselé a usměvavé. Jsou tu Goofy, Mickey i Kačer Donald. Všichni pěkně pohromadě jdou na piknik, který šikovná slečna s puntíkovanou mašlí připravila.

I my si dáme nějakou dobrotu z košíku, pokud nám to napínavá hra dovolí. Tahle novinka s názvem Lotto Minnie Mouse Bow-tique (jak zní anglický název) totiž přichází zaútočit na herní smysly těch nejmenších. Za hrou stojí společnost Ravensburger a její Ideenfabrik, jemnovitě Britta Hurter. V češtině ji najdeme pod názvem Myška Minnie Lotto.

Malá krabička není celá růžová, ale ladí se zelenou a také obrázky samotné hlavní hrdinky. Ta se nachází také na většině obrázků hráčských desek, které mají stejný rozměr jako dno krabice. Na každé této kartě najdeme šest obrázků a rámeček má pokaždé jinou barvu, abychom mohli rozeznat jejího majitele. Zbytek komponent pak tvoří 24 kartiček. Jejich obrázky odpovídají jednotlivým pozicím na velkých plánech.

minnie-mouse-boutique-lotto-03

Loto znamená loterii, ale k té se nejvíc přiblíží jedna hra s tématem Binga. V ní si hráči rozeberou svoje desky a poté jeden za druhým losují z osudí kartičku za kartičkou. Každý se musí ozvat, pokud právě ohlášený obrázek patří jemu. Takový dílek lze položit k sobě. Podobně jako v číselné verzi této hry, i tady nezbývá všem účastníkům než doufat, že budou prvními, jejichž všech šest obrázků bude vylosováno.

Hra je tou nejvhodnější pro začátek dobrodružství s Minnie, pokud ji chcete představit tříletému dítěti. Tento věk tvoří minimum pro tuto krabičku a naprosto odpovídá nárokům, které na děti klade.

Dobrou novinou je pak skutečnost, že pro tříleté tu je připravena ještě druhá varianta hraní a tou je Obrázkové loto a je vlastně podobné bingu. V něm budou hráči naopak losovat kartičky z rozložených dílků na stole, ale tentokrát si mohou dílek prohlédnout pouze oni. Ostatní tedy právě vylosovaný obrázek získat nemohou. Hra je to velmi rychlá a nenabízí žádný prostor pro taktiku, což tříletým prckům příliš vadit nebude.

minnie-mouse-boutique-lotto-05

Pro ty starší jsou tu připraveny další dvě hry. První z nich je pro čtyřleté hráče a jmenuje se Rychlé loto. I tentokrát si všichni vezmou jeden plán a všechny obrázky rozloží do středu stolu. Tentokrát ale obrázkem nahoru! Hráči pak všichni současně bojují a snaží se být nejrychlejší v získání kompletní sady kartiček. Pouze ten lovec dílků vítězí.

Hra je velice rychlá a plná bláznivého chaosu. Proto i samotná pravidla jasně říkají, že je lepší ji hrát v menším počtu a nedoporučují ji nad počet tří hráčů. Potom si už hráči navzájem překáží a souboj nefunguje ideálně. Při braní kartiček vždy může být použita samozřejmě pouze jedna ruka.

Poslední hra se jmenuje Memo Loto a zaměstná pořádně i pětileté děti. Všechny dílky jsou položené na hromádku se zakrytým obrázkem. Hráči si znovu vyberou po jednom plánu a musí si jej pečlivě prohlédnout. Mají na to pouze chvíli. Poté už jej musí položit obrázky dolů a mohou spoléhat pouze na svoji paměť.

minnie-mouse-boutique-lotto-07

Jednu po druhé odhalují kartičky, ke kterým se mohou hráči hlásit. V případě, že je o některou kartičku tahanice, nezíská ji nikdo. Ostatní úlovky si zatím ale účastníci pokládají před sebe na desku a to bez kontroly správnosti. Ta nastává až na konci po rozebrání i poslední destičky. Nyní je třeba zkontrolovat, který z hráčů má nejvíce úspěchů a získal tedy největší množství správných kartiček pro sebe.

Memo Loto je hra, která je vrcholem této krabičky a to pro ni opravdu platí. Dá pořádně zabrat i dospělým, protože mnohé obrázky jsou si celkem podobné a není jednoduché se v průběhu partie nezamotat. Nejistota je vaším největším nepřítelem.

Tuto variantu je možné hrát ve dvou až čtyřech hráčích a je to dobře, protože všechny možnosti opravdu fungují. Ani ve větším množství netrvá partie nijak déle a protáhnout ji může jen několik hádek o dílky, které ale nakonec jsou také vyřešeny. Hra je pak opravdovým testem paměti.

minnie-mouse-boutique-lotto-10

V celkovém hodnocení si tedy vede hra Lotto Minnie Mouse velice dobře. Nabízí zábavu pro děti, když rostou a to už od málokdy vídaných tří let. Toho je třeba si cenit zvlášť v tomto případě, kdy nenásilnou formu doplňují krásné Disneyho ilustrace. Lotto Minnie Mouse Bow-tique je barevným butikem, kam budou děti chodit za zábavou opakovaně a rády.

Recenze: Disney Myška Minnie Loto
Lotto Minnie Mouse Bow-tique je hra, která je dostatečně variabilní. Nabízí rovnou čtyři verze hraní, které navíc zohledňují věk hráčů. Díky tomu mohou děti s hrou vyrůstat hned několik let a pokaždé jim bude představovat nějakou tu výzvu. Hra je navíc velmi pěkně ilustrovaná a tím se stává z Lotto Minnie Mouse Bow-tique jednoduchý a malý dětský hit.
Klady:

+ Disney
+ čtyři varianty
+ už od tří let!
+ velmi dobrá nejtěžší varianta prověří paměť
Zápory:

- pro děti vůbec nic (dospělí si zahrají s dětmi jen tu nejtěžší variantu)
0
Prozkoumávejte dál
Recenze: Yokai – cesta mistrů