Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: Escape Room Úniková hra pro 2 hráče – Malá dáma má Dům u jezera

Už dlouho tam jen tak stojí. Na kůlech, kousek nad vodou a mezi hladinou a jeho podlahou je nenápadná mezera. Kdysi jsme si tam jako kluci hrávali, ale najednou, ze dne na den, jsme tam přestali chodit. Právě tam, ve škvíře mezi schody a domem jsme zahlédli žhnoucí červené oči a zaslechli strašlivý smích. Dodnes mě mrazí pokaždé, když jdu kolem.

Pokud jste jen dva, můžete mít trochu problémy s některými tradičními sériemi únikových her. Právě zrovna Escape Room s chrono dekodérem, klíčemi a dramatickými koncovkami, je doporučena pro tři. A právě proto vznikla v laboratořích společnosti Identity Games také varianta speciálně pro dva hráče. V malé krabičce, bez chrono dekodéru, ale stejné drama na stejných šedesát minut. A nám ji přináší v češtině společnost ADC Blackfire. Jedná se už o druhou krabičku v pořadí, s příběhy Dům u jezera a Malá dáma.

V malé krabičce se nachází dva velké příběhy a jeden výukový, testovací, s názvem Bloody Mary. I tato zkušební partie sedí tématem k horrorovému ladění celé krabičky. Pokud je to vaše první hra z této série, můžete si jednoduše před spuštěním prvního scénáře stáhnout aplikaci do mobilního telefonu a s její pomocí se pokusit najít správné odpovědi na všechny rébusy a hádanky.

Alternativou je ale také fyzický chrono dekodér, který odpočítává na displeji čas, ovlivňuje atmosféru zvuky a hlavně říká hráčům, jestli jsou jejich odpovědi správné nebo špatné. Každý scénář se skládá ze tří obálek, kterými postupně hráči projdou.

Na začátku po spuštění odpočtu mohou otevřít pouze tu první a teprve, když dostanou instrukce, mohou postoupit v příběhu na další obsah. Každá obálka na sobě má natištěný také kontrolní seznam komponent, abyste na nic nezapomněli nebo nepřehlédli drobné papírky uvnitř.

Projít všechny tři obálky a najít správně i třetí, poslední, čtyřmístný kód, je úkolem hráčů, ať už hrají kterýkoliv z příběhů. Odpovědi mohou mít formu čísel, písmen nebo tvarů, které odpovídají klíčům – hráči je mají buď fyzicky (pokud vlastní chrono dekodér z velkého Escape Roomu) nebo si je mohou prohlédnout virtuálně v aplikaci.

Téma celého boxu je horror. A možnosti zahrát si otvírací Bloody Mary odolá asi málokdo. I přesto, že samotný scénář je psaný na patnáct minut a jako takový jej také musíte brát při spuštění odpočtu. Jestliže do čtvrt hodiny nedokážete všechny úkoly dokončit a uniknout, tak si alespoň z výukové partie odnesete zkušenosti do těch dvou hlavních.

Tam už prohra zamrzí o dost víc, zvlášť, když nemáte příležitost na žádný reparát. Jednotlivé scénáře jsou samozřejmě jednou a hotovo, protože už budete znát průchod a správné odpovědi. Ale to platí pro všechny únikovky, stolní i ty ve skutečném světě.

Ale zpět k Bloody Mary. Už tento drobný úvodní scénář je fajn. Fakt, že držíte v ruce fyzické komponenty a do ucha vám hraje správný podkres z aplikace, vše má výtečnou atmosféru. Počet věcí v obálce a úkolů k současnému řešení je uzpůsoben dvěma hráčům v partii, a především samotná obtížnost.

Tady trochu předběhneme a zdůrazníme, že obtížnost je skvěle vyladěná u všech tří obsažených dobrodružství. Můžete se tedy docela s klidem spolehnout, že z krabičky dostanete nějakých 135 minut zábavy, tedy podobně, jako jeden solidně dlouhý biják v kině.

Ale pak už tu máme samotné scénáře, tím jednodušším je podle pravidel Malá dáma. Její strašidelné ladění je znát od začátku a nabízí solidní úroveň hádanek, srovnatelnou s velkými boxy. Totéž platí i pro Dům u jezera, který je asi zatím nejlepším ze čtyř příběhu pro dva, které jsme mohli na vlastní kůži vyzkoušet.

A tak zatímco u první krabičky Escape Room: Úniková hra pro dva hráče jsme byli z celkového dojmu obou příběhů trochu rozpačití a připadaly nám příliš jednoduché, tentokrát se povedlo vše dobře. Hádanky jsou rozumně obtížné, dávají smysl a čas vám vyjde jen tak tak. Příjemným bonusem je výukový kratší scénář, díky kterému vám hra vystačí na tři (i když ne plnohodnotné) herní večery. Escape Room: Úniková hra pro dva hráče s příběhy Malá dáma a Dům u jezera nás skvěle pobavila.

Recenze: Escape Room Úniková hra pro 2 hráče – Malá dáma má Dům u jezera
Klady:
Zápory:
Prozkoumávejte dál
Recenze: Quiddler – jak se hraje žolík se slovy?