Recenze: Hádej Hádanky – chytré otázky na kartách

hadej-hadanky-05

Kdo snáší vejce? Která rybička je nejdelší? Zvířátka ty odpovědi znají, ale co děti? Měly by a rodiče je mohou prověřit a natrénovat s nimi vnímání světa. Právě tento smysl má dětská hra Hádej Hádanky, kterou si pro všechny děti a rodiny připravila společnost Alexander. Do češtiny ji přeložila firma Pexi a přináší ji na vánoční trh 2020.

Malá krabička s obrázkem karet nenabízí žádné překvapení a už z ní mají zájemci jasné, co je čeká uvnitř. Z otvíracího boxu vytáhnou plastový červený šuplík, v němž se ukrývá 16 oboustranných kartiček s otázkami.

Na každé kartičce na děti čeká jedna zdánlivě jednoduchá otázka. Ale co připadá jednoduché nám, to není tak úplně pravda pro děti. To proto, že box je určený pro prcky už od dvou let. Jenže tyto děti budou samozřejmě potřebovat pomoc rodičů, protože text jim asi příliš neřekne. Na druhou stranu je potěší obrázky, které jsou opravdu krásně barevné.

hadej-hadanky-02

Otázky jim samozřejmě budou číst rodiče a budou jim také pomáhat s jejich zodpovězením. Na to, aby mohly děti tyto otázky pravidelně opakovat a učit se je dotazů příliš málo. Začnou se opakovat moc brzy, a proto po prvním a druhém průchodu obrázky zůstane box ležet stranou. Tedy alespoň u o kapku starších dětí.

Karty jsou masivní z pevného kartonu, takže ani pro děti nebude snadné s nimi něco provést. Měly by tedy zdárně vydržet i trochu drsnější zacházení.

hadej-hadanky-03

Hádej Hádanky je hračka, ne hra. Nemá žádná pravidla, jen texty, obrázky a otázky, které děti musí zodpovídat. To je pro zvídavé dvouleté děti naprosto dostačující, jen by těch otázek mohl být alespoň dvojnásobek, aby se nezačaly opakovat tak brzy.

Prozkoumávejte dál
Recenze: Šerif z Nottinghamu – příběh nenasytné pokladnice