Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze hračky: Dino 4 dřevěné kostky se zvířátky

Jsem sama. Všichni mi tvrdí, že mám prý pět dalších kamarádů, ale nikdy jsem je neviděla. Stojí prý hned vedle mě, ale nedokážu se na ně otočit a podívat. Ani koutkem oka jsem je nezahlédla, ale slyším jejich hlasy. Myslela jsem si, že mi to bude muset stačit navěky, ale teď je tu ona! Moje nová nejlepší kamarádka. A ještě ke všemu to je lidská holčička!

Zvířátka v podkrkonoší jsou spokojená, protože tu mají spoustu čerstvého vzduchu. A právě tady naskočila šestice z nich na kostky, kam jejich podobu přenesli ve firmě Dino. A zabalili do malé krabičky, pod jejímž víkem se ukrývají jen a pouze čtyři kostky.

Ale i to může překvapivě někdy stačit. Kostky totiž mají šest stran, a tedy i stejný počet překvapení, pokud je správně poskládáte a natočíte. No, a to je právě ta výzva, která děti zpočátku pořádně potrápí.

Ale vlastně počkat, na dně krabičky ještě nenápadně leží sada šesti obrázků. To jsou všechny, které lze na kostkách poskládat. Takže k nim můžete přistupovat jako ke spoilerům nebo k nápovědě, záleží na vás. Určitě se ale jedná o příjemný bonus, ačkoliv jsou vytištěné opravdu na velmi tenkém papíře.  

Kostky samotné jsou ale překvapivě velké. A díky tomu se s nimi dobře manipuluje. Nemají stržené hrany a jsou špičaté, takže je nedoporučujeme pro mladší děti.

Hraní s takovou sadou čtyř kostek je poměrně jednoduché. V prvním kroku děti složí jeden obrázek a poté různým otáčením a manipulací se mohou snažit překlápět je v další obrázky. Někdy to působí jako kouzlo, ale je to extrémně zábavné a zajímavé. Najít a naučit se tyto triky je druhým krokem poté, co děti dokáží rozšifrovat a složit všech šest obrázků.

Bohužel kostky jsou pouze polepené samolepkami s obrázky a rohy mají tendenci se třepit. To je problém hlavně u mladšího publika, které se ještě neumí úplně k hračkám chovat. Tam hrozí, že dříve nebo později se mírné ohyby v rozích přemění v od

A díky tomu, že jsou kostky polepené papírky, jsou velmi náchylné k poškození vodou nebo k ušpinění. A to je u hračky, kterou byste si chtěli vzít s sebou na cesty jen tak pro radost, docela problém.

Rádi bychom zvířátkové dřevěné kostky od Dino pochválili víc, ale bohužel nedostatky se zpracováním nám v tom brání. Je to škoda, protože obrázky samotné jsou pěkné a veselé, jenže to nestačí, pokud hrozí jejich rychlá zkáza.

Prozkoumávejte dál
Recenze: Settlers Zrod Impéria – rozšíření My jsme si nezačali