Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze hračky: HABA Skládací pyramida Lesní přátelé

Stojí tu dlouho. Jeho kořeny jsou už desítky let domovem zaječí rodiny. Už o patro výš ale bydlí partička veverek, které každé ráno dovádí, jako by právě vyhrály v loterii. Ale jen mají radost ze života. Jenže to zdaleka není všechno. Každá větev, každé zákoutí je úkrytem plným života. Strom je vnímá, všechny je sleduje a užívá si s nimi jejich radostí nabité životy.

Na výpravu za zvířátky se vydají také děti, pokud dostanou šanci stavět kartonovou pyramidu v hračce od značky HABA. Jedná se o skládací pyramidu s podtitulem Lesní přátelé. Na pulty našich obchodů ji přináší oficiální distributor HABA pro ČR a SR.

Čtvercová krabice má ideální rozměr na to, aby se do ní vešla ta největší stavební kostka. Všechny ostatní se schovávají jedna ve druhé, protože se do sebe krásně vejdou. Není to ale úplně natěsno, takže se s dílky i v tomto stavu velmi dobře manipuluje. Navíc jako jsou v sobě krychle naskládané, vytváří krásné vizuální efekty.

A přesto nakonec děti natěšeně kostky vysypou, rozloží a začnou skládat. A tady začne vyplouvat na povrch výhoda kartonového zpracování, protože kostky jsou opravdu obrovské. Ta největší má hranu výrazně přes třináct centimetrů dlouhou a celkem je krychliček deset. A každá je potištěna z pěti stran, pokaždé zcela jedinečným obrázkem.

Děti si s kostkami tedy užijí hned několik vizuálních zážitků. Na horní straně se nachází vždy nějaké lístky nebo podobné pěkně kreslené vzory. Po stranách nechybí čísla, ale také samostatní zvířecí kamarádi, ať už se jedná o medvěda, vlka nebo třeba mývala.

Hlavním lákadlem, které si možná ani neuvědomíte z krabice, jsou zbývající dvě strany. Když si je totiž pečlivě poskládáte nad sebe a zadíváte se na ně zešikma, uvidíte opravdovou ilustraci stromu, na jehož větvích jsou usazena nejrůznější zvířátka. Ilustrace na sebe krásně navazuje a vytváří tak téměř metrový strom.

Výška věže je při tom velmi dobře zvolená i s ohledem na věk dětí, protože tahle hračka je doporučena pro mrňousky už od jednoho roku. V té době už dokážou samostatně stát a mohou se tedy snažit skládat krychle jednu na druhou. Tady je na místě pochválit rozměry, protože kostky jsou od sebe pěkně odstupňované a není tedy nutné je pokládat úplně přesně. Díky tomu i roční děti opravdu dokážou poskládat několik na sebe.

Možná budete mít stejně jako my obavu z pevnosti a kartonového provedení. Ale k tomu opravdu není třeba. Pokud si dítě nebude na krychle stoupat plnou vahou, ale bude si s nimi pouze hrát, manipulovat a stavět, pak se není čeho bát. Bez problémů odolají běžné manipulaci i samotné ilustrace, které jsou jinak velmi živé, ale nemají zbytečně křiklavé barvy. Působí decentně, ale při tom velmi líbivě.

Skládací pyramida Lesní přátelé překonává očekávání, která byste v takovouto hračku mohli mít. Nejenže je opravdu vysoká a děti ji musí stavět vzpřímené, čímž je učí držení rovnováhy. K tomu ale nabízí krásně propojenou ilustraci, na kterou je radost pohledět. Skládací pyramida Lesní přátelé je základem stavby, která rozvíjí a baví.

Facebook: @HabaCeskoSlovensko

Instagram: @haba_cesko_slovensko

YouTube: @PLAYATELIER

Prozkoumávejte dál
Recenze: Polterfass – jak to vypadá, když hostinskému dojde pivo