Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze hračky: HABA Stavební kostky Přehlídka zvířat

Tahle noc byla dlouhá. Všechny výběhy byly i po setmění plné, nikdo nešel spát, protože zítřek bude jedinečným dnem. V jejich městě se totiž koná průvod, kterého se mohou zúčastnit nejen lidé a vozy, ale také dobře se chovající zvířata. Už několik měsíců tak nemuseli v místní zoo řešit žádné prohřešky nebo útěky, dokonce ani proslulá zebra Róza nic neprovedla. Držela svá kopýtka pěkně na zemi a v klidu.

Do přehlídky se mohou zapojit také děti díky dřevěné stavebnici, která vychází pod značkou HABA a řadí se do série dřevěných kostkových boxů. Krabice nese název Stavební kostky Přehlídka zvířat a všechna zvířátka původně mluvila pouze německy. Naštěstí se češtinu poměrně nedávno naučili a může za to oficiální distributor her HABA pro ČR a SR.

Krabice je o kousek větší, než by bylo potřeba. Uvnitř totiž nečeká žádné překvapení, ale (v uvozovkách) pouze pětadvacet dřevěných stavebních kostek. Nic víc. Ono k hraní ani nic víc není nutné. 

Kostky mají různé tvary, barvy i vzory. Podle toho jde také snadno poznat, které patří k sobě. Děti totiž mohou z hlavy, těla i nohou poskládat například žirafu, medvěda, lva nebo krokodýla. Každá postavička je pojatá trochu jinak, každá má jiné stavební kostky, ale při tom všechny vypadají opravdu extrémně roztomile.

Jenže pak nastoupí do hry fantazie. Proč by nemohl mít medvídek pruhované tělo a krokodýl dlouhý krk? Je přece čas na karnevalový průvod a tam mohou jít všichni v převlečení za jiného tvora nebo si vymyslet svého vlastního.

Kostky jsou krásně široké a stabilní, takže plní přesně tu úlohu, kterou byste od hračky doporučené od osmnácti měsíců čekali. Podporují je totiž v jejich stavebních choutkách a stavění s nimi nevede k frustraci, protože drží na sobě. I když jsou povrchově upravené a leccos vydrží, současně nekloužou a dělají ze stavění pyramid krásnou zábavu.

Na první pohled se pětadvacet kostek může zdát jako málo, ale dětem to bohatě vystačí a vydrží si s nimi hrát desítky minut v kuse. Různě je skládají, přestavují a zkoumají jejich vlastnosti.

Navíc samotné zpracování je naprosto precizní. Nikde nenajdete žádnou vadu, chybu v potisku nebo hranu. Hračce byla věnovaná maximální pozornost, a navíc k tomu jsou ještě zvířátka opravdu líbivá a potisk vydrží překvapivé zatěžkávací zkoušky v rukou malého stavitele.

Stavební kostky Přehlídka zvířat je kostková stavebnice, která ví moc dobře, jak udělat dětem radost. A přináší ji plnými hrstmi, ale nezapomíná malé budovatele také rozvíjet, jak jen to jde. Takhle se dělá dřevěná stavebnice.

Facebook: @HabaCeskoSlovensko

Instagram: @haba_cesko_slovensko

YouTube: @PLAYATELIER

Prozkoumávejte dál
Recenze: Splendor Marvel – i hrdinové jsou týmoví hráči