Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze hračky: Janod BricoKids Dětské nářadí a šroubky

Tady utáhnout. Tady povolit. Zdá se to být jednoduché, ale musíte vědět, co děláte. Jinak to jednoduše nejde a můžete nadělat více škody než užitku.

A tahle hračka to všechno má. Všechny ty potřebné součástky k tomu, abyste opravili nebo postavili cokoliv, co vám fantazie navrhne. Přichází totiž série BricoKids od značky Janod, jejíž krabička nese titulek Dětské nářadí a šroubky. Hračku na našem trhu objevíte zásluhou oficiálního distributora Janod pro ČR a SR.

Celá šroubovací zábava se ukrývá v opravdu velké krabici, která je bohatě naplněna nejrůznějšími destičkami, matičkami a šroubky. To je v podstatě všechno, co v kartonovém boxu najdete. Ale přesto budete muset hledat ještě něco, to nejdůležitější, co každý montér potřebuje – nářadí. V boxu se ukrývá jeden šroubovák a jeden klíč.

Už na krabici děti najdou řadu zajímavých inspirací, jak by se obsah dal použít. Vlastně nám to připomíná klasický a obrovsky populární Merkur, jen se vše odehrává s mnohem většími dílky a všechno do posledního puntíku je vyrobeno ze dřeva.

Díky tomu se mohou na obsah vrhnout úplně v klidu tříleté děti. Budou ale potřebovat pomoc rodičů s vymýšlením i realizací výtvorů, protože ještě neumí spojit realitu a abstrahovat z ní zjednodušený vzhled modelu. Ale právě tím, jak obsah krabice používají, tak se i této dovednosti učí.

Navíc se samozřejmě učí mechanickému vnímání, a především všeobecné šikovnosti, která je třeba u navlékání šroubků, nasazování matiček i jejich utahování. A stejně jako v reálu k tomu potřebujete dvě ruce – jedna drží šroubovákem hlavičku šroubu, druhá pěkně klíčem utahuje matičku. A společnými silami dávají vzniknout něčemu jedinečnému.

Dřevěné zpracování je naprosto parádní. Destičky jsou masivní a pevné, šroubky pěkně sedí a s celou stavebnicí se pracuje velmi dobře. Více barev komponent dodává výslednému produktu živost a napomáhá také přehlednosti při stavění. Celkem je v krabici stovka součástek. Je to moc nebo málo? Tak akorát na to, abyste si postavili jeden až dva větší modely.

Co by to bylo ale za stavebnici, kdyby její výtvory nemohly jezdit a mít pohyblivé části? To druhé je samozřejmě závislé pouze na tom, jak pevně dotáhnete šroubky na konkrétních místech. Ale kola jsou věc, která v krabici nechybí a díky tomu můžete vytvořit nejen letadlo, ale třeba i auto nebo motorku, jen si stačí vymyslet, jak by měly vypadat.

A právě jedinečně celá tato skvěle zpracovaná hračka působí a máme z BricoKids Dětské nářadí a šroubky velkou radost. A děti ještě větší. Možnost skládat a stavět už od takto nízkého věku je prostě parádní, protože možností, co se stavebnicí zažít, je nespočet.

Facebook: @JanodCeskoSlovensko
Instagram: @janod_cesko_slovensko
YouTube: @PLAYATELIER

Prozkoumávejte dál
Recenze: Divočina – monstra země, vody i vzduchu