Recenze: Junior English – učíme se anglicky

Junior English - balení

Všechny věci kolem nás se nějak jmenují. Každé takové první setkání začíná seznámením. Měsíček i sluníčko se představí stejně dobře, jako jablíčko, míč nebo dveře. V dětském světě umí všechny předměty mluvit. Ale jakým jazykem? No přece tím dětským a je jedno, jestli to je čeština, angličtina nebo francouzština.

Tentokrát to ale tak úplně jedno nebude, protože před sebou máme hru Junior English od firmy Ravensburger. Tahle zábava pro nejmenší je dílem Kineticu, to vše s ilustracemi Katrin Lindley. U nás pak hru na trh dodává české zastoupení stejné firmy. Hra se tak z tiskárny v Poličce vrací okruhem přes Německo zase zpátky domů.

Junior English - připravená hra

Na víku pak hráče uvítá britská čestná hradní stráž. Ukazuje prstem na různé kartičky. A právě ty vládnou obsahu krabice ve chvíli, kdy zvednete víko. Kromě malých čtverečků jsou na dně také plány se skupinkami stejných obrázků po devíti. Ke hře pak mohou být potřeba také drobné barevné žetonky. Jednotlivé destičky obsahují vždy obrázek a pod ním také anglické slovíčko.

V pravidlech najdou děti a jejich rodiče hned dvě varianty, jak se pobavit. Tou jednodušší je hra Hledání dvojic, pro kterou jsou třeba všechny kartičky. Ty stačí rozložit na stůl obrázkem dolů a poté se hráči střídají v jejich odkrývání. Je to samozřejmě klasické pexeso, ale kromě správné sady musí děti také správně přečíst anglické slovo. Teprve pak dvojici získají.

Junior English - rozehraná hra

Kartičky k sobě patří vždy po dvojicích, které ale nemají stejný obrázek. Hodí se k sobě obsahově, ale také barvou pozadí. Podle toho hráči poznají, že se jedná o správnou sadu. Odstínů ve hře je hodně, takže hra současně trénuje také pokročilé rozlišování barev. Angličtina je ale stále v čele a pouze ten nejlepší čtenář s dobrou pamětí vyhraje. Stačí, aby nasbíral více destiček, než ostatní.

Druhou zábavou, kterou krabice ukrývá pro děti, je bingo. K tomu budou potřeba ještě navíc velké desky a také barevné žetony. Každý z hráčů si vybere jednu barvu a dostane od ní šest žetonů. Navíc si každý musí vybrat jednu destičku. Protože každá obsahuje jiné obrázky i barvy, není pro děti jednoduché se dohodnout.

Poté se hráči střídají v losování destičky nebo jejím odebírání ze společné hromádky. Tento hráč také musí přečíst všem ostatním název daného obrázku. Teprve poté si jej mohou všichni, kdo jej mají na své destičce, označit pomocí barevného žetonu. Vítězem se stává to z dětí, které jako první vytvoří na své destičce řadu ze tří žetonů.

Junior English - rozehraná hra

Junior English je naprosto základní dětskou hrou, která využívá ty nejjednodušší hry. Bohužel ve spojení s angličtinou ji mohou hrát až děti, které umí číst. A těm už pexeso a bingo nemusí stačit. Ke hře ale musíme přistupovat především jako k výukové hře, u které se současně děti pobaví. A tady samozřejmě hra funguje.

Jednotlivé partie jsou rychlé. Pexeso i Bingo jsou hry jednoduché na vysvětlení, takže se je naučí ihned každý. Žetony nejsou zrovna velké a hrozí jejich ztráta. Větší výtku ale máme k samotným barvám, které si jsou občas opravdu podobné (například zelené).

Hra je určena pro děti už od pěti let, které ale musí umět číst. Rodiče se u pexesa pobaví, ale bingo je spíš pro ty menší. Jedná se o čistou náhodu, kterou nemůže hráč ničím ovlivnit. A protože tady nehraje čtení tak důležitou roli, doporučujeme ji hrát s menšími dětmi.

Junior English - dílky

Junior English je hra z edice LOGO, která se snaží děti naučit základní slovíčka anglického jazyka. Pravidla je nutí slova číst a pěkný kreslený obrázek pomůže zapamatování. Hra nenabízí nic nového a používá jen klasické a nepříliš zajímavé hry. Navíc zpracování tentokrát není stoprocentní. Jsme tak přesvědčeni, že jsou na trhu lepší výukové hry než Junior English.

Recenze: Junior English – učíme se anglicky
Junior English je dětská hra, která asi nikoho příliš neoslní. Nabízí pexeso a bingo zabalené do anglického kabátku. Má sice pěkné ilustrace a zábava je současně naučná, ale dvě hry v krabici jsou obě staré známé. Bingo je navíc čistě o náhodě a jeho hraní tak dospělé s dětmi neláká. Samy pak musí umět číst. A budou si muset dávat pozor na podobné barvy, zvlášť při hraní pexesa, které se na ně spoléhá. Junior English tak tentokrát zůstalo za očekáváním, které vkládáme do dětské naučné hry.
Klady:

+ pěkné ilustrace
+ dvě hry v jedné krabici
+ děti se naučí anglicky
Zápory:

- klasické hry nestačí
- bingo je čistě o náhodě
- podobné barvy
0
Prozkoumávejte dál
Recenze: Mein ester Lernspielzoo – sada her se zvířátky