Nevíte, co koupit na Vánoce? Podívejte se do naší poradny!

Recenze: Kouzelné čtení Španělský obrázkový slovník

spanelsky-obrazkovy-slovnik-01

Všichni víme, který jazyk je nejrozšířenější po celém světě. A není to angličtina. Té ale nepatří překvapivě ani druhé místo, ale s 520 miliony mluvčích obsadila až příčku třetí. Pokud se tedy chcete domluvit s ještě větším počtem lidí na celičké Zemi (570 milionů), pak byste se měli začít učit španělsky. Bohužel z hlediska počtu zemí už to taková sláva není. Ale jestliže se chystáte na návštěvu Jižní Ameriky, pak je to vynikající nápad.

Je totiž známou skutečností, že v Argentině, Peru nebo Chile se příliš angličtinou nedomluvíte. A pokud sníte o návštěvě planiny Nazca, nedotčené Patagonie nebo vodopádů Iguazú, pak se bez ní prostě neobejdete. A tady na všechny cestovatele myslí společnost Albi, která v češtině přináší Španělský obrázkový slovník. Jedná se o knihu z edice Kouzelné čtení, tedy novou zásobu listů pro Elektronickou tužku Albi. O namluvení všech (více než 5000) slov a zvuků se postarala dvojice rodilých mluvčích, Carla Maside Pujol a José Pablo Lloréns, stejně jako čeští dabéři Veronika Khek Kubařová a Pavel Řezníček.

spanelsky-obrazkovy-slovnik-05

Na všechny zájemce o španělský jazyk čeká vázaná kniha a na její obálce vidíme klasické výjevy ze Španělska. Uvnitř na žáky čeká záplava obrázků, jednou s texty, jindy jen tak a to vše na 180 stránkám. Pod kresbami je pak podepsaný Libor Drobný.

Aby vše mohlo probíhat podle plánu, musíte samozřejmě vlastnit Elektronickou tužku Albi. Aby se ale naučila španělsky, je třeba z oficiálních stránek stáhnout zvukový soubor o velikosti více než 100 MB a nahrát je přes rozhraní USB do tužky.

deskové hry - TLAMA games

spanelsky-obrazkovy-slovnik-08

Pak už konečně mohou zalistovat a začíst se do knihy, která začíná předmluvou a obsahem. Ten už je kompletně v cizím jazyce a pomáhá rozdělit knihu na tematické okruhy. Každá kapitola pak začíná velkou dvoustránkou plnou obrázků. Žádné texty tu nejsou a na hráče zde čeká kromě možnosti přehrát slovo i jeho překlad také šance prověřit si schopnosti s pomocí kvízu.

Na dalších stránkách lekce se nachází jednotlivé obrázky s přepisy v obou jazycích a k tomu ještě nějaká ta věta, která slovo použije. Tím hned čtenáře postupně představuje obrázku jazyka.

spanelsky-obrazkovy-slovnik-10

Všechno v knize je podřízeno učení. Záplava slov, obrázků a vět se na hráče sype a ti se cítí obklopení španělským jazykem. Jedná se ale hlavně o slovník, není tedy úkolem knihy naučit jazyk. Lze ji ale místo toho skvěle použít k rozšíření slovní zásoby, tréninku výslovnosti i lepšímu zapamatování členů.

Španělský obrázkový slovník je super nástroj, pokud k němu máte ještě jiný způsob, jak se jazyk učíte. Těch je dnes bezpočet, třeba skvělé Duolingo. Na cestách je pak kniha opravdu k nezaplacení, ačkoliv děti tentokrát nejsou tou hlavní cílovkou. Španělský obrázkový slovník je ale skvělá kniha, která rozhodně umí pomoci s učením nového jazyka.

Prozkoumávejte dál
Recenze: Star Wars Galaxy Rebellion – žádné světelné meče, ale kostky!