Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: Králičí nora – nebezpečný život ušáků

kralici-nora-01

Ušáci žijí zdánlivě svůj klidný život. Jsou ukrytí v noře, pěkně si chroupají svoji mrkvičku, kterou uloupili na zahrádce a nemají se čeho bát. Jenže to platí pouze do momentu, kdy vystrčí čumáček ven na louku. Tam na svoji příležitost číhají lišky a jezevci, kteří by se rádi dostali zajícům na kobylku a ukradli jim nahromaděné zásoby.

Za malými ušáky zavítají všichni luštitelé hlavolamů ve hře Králičí nora, kterou si pro nás připravil Raf Peeters pod hlavičkou společnosti SMART GAMES. A tuto hádankovou sadu si vyhlédli ve firmě MindOK a přináší ji i všem českým řešitelům.

Králičí nora při tom je magnetickou knížečkou, která je zavřená na cvoček. Po jejím rozevření na kroužkové vazbě na hráče čekají dvě vyklápěcí papírové sady a na nich celkem 48 zadání rozdělených na čtyři obtížnosti. V obou brožurkách jsou nejen zadání, ale také vzadu najdou zbabělci řešen jednotlivých úkolů.

kralici-nora-06

Ale to trochu předbíháme. Hráči kromě herní plochy, tedy podzemí nejmenované louky, o rozměrech pět krát pět čtverečků dostanou především sadu sedmi zvířátek. Kromě zajíčků tu jsou také liška a jezevec, kteří budou čekat na svoji šanci. Ale hlavními součástkami každého hlavolamu vytvoří hlavně tři destičky s obrázkem hlíny.

Hráči v každém úkolu budou vytvářet nory. Zadání jim připraví rozložení zvířátek. A jakmile jsou jejich destičky rozdělené (ostatní zvířátka pro tento hlavolam nebudou potřebovat), už budou pouze skládat dílky s hlínou.

kralici-nora-03

Úkolem luštitele je vždy vytvořit nory tak, aby všichni přítomní králíčci byli v jedno noře, zatímco predátoři měli každý svoji. Při tom každé ze zadání má pouze jedno správné řešení, které je zpočátku i docela jednoduché najít. To proto, že úvodní obtížnosti dávají hráčům docela dost prostoru a především nepoužívají tolik predátorů.

Jakmile ale řešitelé vstoupí do červeného experta, začne přituhovat. Při kopání nor se při tom hráči nebudou omezovat pouze na vertikální linie, ale jejich kopání bude muset dokonce i zatáčet. Každá nora při tom musí mít vstup.

kralici-nora-10

Je jasné, že ani ty nejobtížnější úkoly tentokrát nebudou přehnaně náročné. Tahle sada padesáti úkolů je určena především pro ty nejmenší. Doporučení svítí od pěti let a my jej můžeme s radostí potvrdit. Hledání řešení je pro ně zábava, především díky přítomnosti roztomilých zvířátek.

Králičí nora je krásná hlavolamová hra, která je určená pro malé předškoláky. Ti s její pomocí budou krásně růst s ohledem na prostorové rozmístění objektů, jejich velikosti a hledání prostoru pro ně. Králičí nora umí dělat radost, ale také učit, takže nabízí vše podstatné a jedná se o skvělý nákup pro každého rodiče.

Recenze: Králičí nora – nebezpečný život ušáků
Králičí nora je sadou 48 hlavolamů s postupně se zvyšující obtížností. Zvířátka pod zemí se vždy spoléhají na hráče, že jim dokáže vykopat nory podle jejich představ. Především ale každý tunel musí být bezpečný, protože králíci se bojí obou predátorů. Každý úkol je jednoduchou snaho o umístění destiček, ale děti pobaví naprosto s přehledem. Králičí nora je výbornou sadou úkolů pro každého menšího luštitele.
Klady:

+ pro malé děti
+ krásné zpracování
+ přenosný design
+ postupně zvyšující se obtížnost
+ jednoduchá pravidla
Zápory:

- nic
0
Prozkoumávejte dál
Recenze: Tier auf Tier – vlezte si na záda