Chcete číst recenze dřív než ostatní? Chcete exkluzivní obsah? Sledujte nás na Hero Hero!

Recenze: Labyrint Junior Cars 3 – když se auta ztratí

labyrint-junior-cars-3-17

„Ne, nezapomněl jsem si zapnout GPS! Žádnou nemám!“ zopakoval jsem už potřetí do vysílačky a pomalu mi začala docházet trpělivost. „Jsem závodní auto!“  To je tak, když se vracíte z projížďky pozdě a najednou se setmí. A jako správný závoďák nemáte ani přední světla. Jediná šance je zavolat na asistenční linku a nechat se tím labyrintem tmy provést.

I my jim s tím můžeme pomoci v nové dětské hře Labyrint Junior s tématem Auta 3. Film, který šel do kin už před nějakým měsícem určitě ani po této době neklesnul na popularitě. Blesk McQueen prostě jede pořád vpřed a okouzluje další generace. I pod touto novou verzí je podepsaný Max J. Kobbert jako duchovní otec celé série. A o její distribuci, a to i v češtině, se stará společnost Ravensburger.

Na víku vidíme všechny populární filmové hrdiny, jak vykukují z bludiště. Pod ní objeví dvouvrstvý herní plán – z jednolité plochy vystupuje několik vodicích destiček v druhém patře. Volná místa pak zaplní čtvercovými destičkami v náhodném rozložení i rotaci. Tím vytvoří hráči startovní rozložení silnic a jejich spojů. Pouze jeden dílek zbude. Poblíž plánu pak rozloží hráči také sadu kulatých žetonů s obrázky. Každý si vybere jednu figurku a postaví ji do rohu.

labyrint-junior-cars-3-07

Jakmile je všechno připraveno, stačí otočit první náhodný žeton. To je obrázek hrdiny, ke kterému se hráči se svými figurkami budou snažit dostat. Mohou k tomu použít jednu jedinou akci – zasunutí volné destičky z libovolné strany do herního plánu. Tím se všechny destičky v daném sloupci nebo řadě posunou o jednu pozici a na konci vypadne jiný dílek. Pokud takovým posunem vznikne nějaké nové spojení silnic, může hráč posunout svoji figurku, kam až mu cesta dovolí.

Pokud některá z figurek dorazí do svého cíle, může si hráč žeton vzít a odhalit nový. Tak pokračuje partie dál až do momentu, kdy některý z účastníků nastřádá předem určený počet odměn. Tento hráč se stává vítězem.

Labyrint Junior Auta 3 je hra, která pokračuje v úspěšném tažení této řady. Jedná se o přírůstek do jednodušší varianty pro menší děti (a to už od čtyř let) a bohužel v porovnání s původním Labyrintem Junior se liší pouze téma. Žádné nové nápady tu na nás nečekají, což je trochu škoda.

labyrint-junior-cars-3-01

Zachraňuje to snad pouze disneyovská grafika, díky které hra vypadá dobře. Nechybí tu všechny podstatné postavy populárního filmu. Jsou tu všechna autíčka, která děti znají. A právě pro ně je tímto hra velmi lákavá. Filmová série Auta má spoustu dětských fanoušků, které se rekrutují především z řad kluků.

A ti určitě ocení, stejně jako jejich rodiče, dynamickou partii. Ta trvá jen dvacet minut a tím dostojí svojí koncepci dětské hry. Hra je dobrá ve dvou, třech i čtyřech soupeřích. A přehledné ilustrace znamenají, že děti nemají vůbec žádný problém se v aktuální situaci vyznat.

labyrint-junior-cars-3-13

Hra je skvělá už pro čtyřleté děti. A právě jako taková nabízí solidní úroveň taktiky, která v této věkové kategorii je opravdu výjimečná. Zapomeňte na obyčejné běhací kostkové hry a kupte si raději Labyrint junior! Je ve všech ohledech lepší a zábavnější než jakákoliv varinta na Člověče nezlob se.

Pokud by hráči hledali vyšší výzvu, mohou si mezi sebe žetony rozdělit a každý hledá obrázek z vlastní nabídky. Tím dochází výrazněji k přetahování na plánu. Hra je napínavější, ale také velmi náhodná, protož hráč neovlivní, jak posunou mapu ostatní.

labyrint-junior-cars-3-15

Labyrint Junior Auta 3 je hra pro děti, kterou vám rádi doporučujeme, pokud ještě podobnou junior verzi Labyrintu doma nemáte. Pak je samozřejmě důležité téma, protože dítě musí mít rádo tuto filmovou sérii studia Pixar. Ale pokud už nějakou dětskou verzi Labyrintu máte, pak nemá asi příliš význam pořizovat tuto. Pokud tedy nejsou Auta právě vaším srdcovým filmem.

Recenze: Labyrint Junior Cars 3 – když se auta ztratí
Labyrint Junior Auta 3 je krásnou dětskou hrou s pohádkovým tématem. Stane se určitě hitem mnoha dětských pokojů a rodin. Ale bohužel oproti původní juniorské předloze nepřináší nic nového. Jen opakuje stejné vzorce, což z ní dělá skvělý kup pro nováčky. Ale určitě není opodstatněná koupě, pokud máte ve sbírce jiný Labyrint Junior. Tato hra je ale i tak výborná a děti nadchne.
Klady:

+ téma populární pohádky
+ dvě varianty
+ zajímavé taktické možnosti pro malé děti
+ už od čtyř let
+ rychlé partie
Zápory:

- náhoda
- nic nového oproti původnímu Labyrintu Junior
0
Prozkoumávejte dál
Recenze: Sekigahara Unification of Japan – budoucnost Japonska leží ve vašich rukou