Líbí se Vám naše práce? Chcete nás podpořit? Chcete s námi soutěžit o hry? Podpořte nás na Hero Hero a získejte exkluzivní obsah!

Recenze: Magická zahrada princezny Disney

V království kdesi daleko se sešla hned čtveřice králů, aby dohodli mír mezi svými zeměmi. Přivezly s sebou i svoje líbezné dcery, které se měly na této cestě naučit vládnout a podívat se do světa. Prvních pár dnů se táhlo ve znamení vyjednávání, které se zdálo, že se nikam nepohne.

Proto princezny dostaly dnes od svých královských tatínků jeden den volna a zábavy. Zahájily jej porovnáváním svých dnešních kostýmků, které jim dvorní dámy připravily. Před zrcadlem zhodnotily, která má hezčí nos, oči a dokonce zjistily, že pihy mohou být občas opravdu pěkné.

Jenže poté, co společně obešly i všechny obrazy princů v hale, najednou zjistily, že nemají co dělat a že se nudí. Hostující princezna tedy přišla s nápadem, že se půjdou podívat do jejich vyhlášené magické zahrady. Její nové přítelkyně se toho nejdříve zalekly, protože o té zahradě se říkaly nejrůznější tajemné a magické věci. Ale nakonec byla zvědavost silnější.

Když otevřely zašlou bránu, objevil se před nimi ráj pro princezny. Všechny do jedné se zastavily a žasly nad tou všudypřítomnou růžovou. Lavička, houpačka, kytky a dokonce i jejich listy byly růžové. Magická zahrada je svým kouzlem zcela pohltila. Jediná věc, která všem společně chyběla, byl nějaký statný a udatný princ. Ani by nemusel být růžový a stejně by byly úplně v sedmém nebi. Ale nikde na dohled neviděly žádnou lidskou postavu.

Nejvíc ze všeho je ale lákala v dáli se tyčící růžově zdobená věž. Dokonce se jim všem zdálo, že v okně zahlédly jakýsi urostlou postavu s mečem. Možná to byla jen představa, ale co kdyby ne?

Rozhodly se tedy, že si dají závod právě k tomu místu. A nebude to ledajaký závod, protože všechny chodníčky z kamenů byly zdobené lesknoucími se kamínky, na každém druhém kroku jste narazili na posezení s rybníčkem, lekníny a růžovými labutěmi. Zahrada prostě nabízela všechno, co si taková princezna může k životu představovat. Ale závod je závod. Pevně odhodlané zastavovat se pouze v těch nejnutnějších případech tak princezny vyrazily vpřed, každá jinou cestou.

Zatímco se princezny proplétají zahradním bludištěm ze stromů, keříků a prázdných stavení, můžeme se podívat na svět, ve kterém se nacházejí. Jedná se o svět plochý jako deska, ačkoliv to princezny samotné neví. Tato deska je ukrytá uvnitř krabice s názvem Magická zahrada.

Na svět ji i spolu s princeznami přivedla společnost Trefl, která je u nás distributorem většiny Disney licencí. Mohli jsme se tak v jejích hrách pokochat nejen pohledem na Faraonovu pyramidu s Kačery z Kačerova, ale také udělat několik smyků s Bleskem McQueenem z Aut nebo si zajít na houby s Medvídkem Pú.

Hra Magická zahrada však na první pohled nenechá nikoho na pochybách o svém cílovém publiku. Celá krabice je totiž z většiny pokryta růžovou barvou a to platí i ve chvíli, kdy nadzdvihnete víko. Kromě již zmiňovaného placatého světa princezen v balení najdete ještě samotné postavičky Sněhurky, Popelky, Krásky a Šípková Růženka. K jejich pohybu přispěje žlutá šestistěnná kostka.

Na začátku postavíte princezny na startovní pozici do levého horního rohu. Všechny začínají na stejném místě a mají dva úkoly – posbírat po cestě magickou zahradou takové věci, aby se nemusely v cíli stydět za to, jak vypadají. Bez nich tedy nesmí do cíle vůbec vstoupit, protože by se v tu ránu hanbou propadly.

Když přijde na princeznu řada, může vždy popoběhnout o číslo na kostce a to libovolným směrem. Pouze na políčkách se stříbrnou hvězdičkou na ně však čeká odměna v podobě některé z voňavých květin.

Princezny sice navenek vypadají mírumilovně, ale pokud na sebe v honičce za cílem natrefí, mohou jedna druhé ukrást některý ze získaných předmětů. Pokud vstoupí na stejné políčko a obě na něm zastaví, má druhá příchozí výhodu snadné kořisti.

Po cestě jim magická zahrada připravila ještě několik překážek, ale i kouzelných pomocníků, kteří je v jejich závodu podpoří. Do cesty se jim však nejdřív postaví zlovolný ztracený střevíček, který je přinutí čekat tak dlouho, dokud nehodíte alespoň trojku na kostce. O kolo přijdete také, pokud vám při sběru kytek spadne z hlavy korunka nebo budete hledat majitelku rubínového srdíčka.

Pomůže vám tedy pouze zlomená větvička, protože můžete popoběhnout ve zvědavosti, kdože ji to vlastně zlomil o další tři políčka. Hledat budete také majitelku ztracené kytice růží a posunete se dokonce o čtyři políčka dál.

Jakmile má princezna dva kousky od každého ze čtyř předmětů, může se vydat konečně do cíle k vytoužené věži. Třeba tam dokonce potká prince, ale to už se my nedozvíme, protože tou dobou se bude již hráčka v roli vítězné princezny dávno radovat z triumfu.

Magická zahrada je jednoduchá kostková hra, která je určena především pro mladší holčičky se zálibou v růžové barvě. Pokud někdo tuto barvu nemá rád, pak se mu tahle hra určitě nebude líbit, protože růžová je zde všudypřítomná.

Zajímavým přídavkem je možnost obírat soupeřky o již ukořistěné předměty. Tím hra nabírá na zajímavosti i ve chvíli, kdy se zdá, že je vítěz jasný. Ostatní princezny se totiž proti němu mohou spiknout a obrat jej o všechny pracně nasbírané trofeje. Právě tenhle soupeřivý dojem hru zachraňuje před jednoduchým systémem „hoď kostkou a popojdi“.

Navíc možnost pohybovat se libovolným směrem hru značně urychluje a herní partie jsou rychlé a napínavé. Malé princezny si tak u této krabičky od společnosti Trefl užijí spoustu růžové legrace. A právě to byl určitě její hlavní smysl. Růžová magická zahrada tak je tou pravou přesně pro svoji cílovou skupinu, zatímco ostatní asi nezaujme.

Recenze na dětskou hru jsou specifické. V závislosti zachování srovnatelných hodnocení je v tabulce uvedeno hodnocení podle totožných kritérií, jako u jiných her. Pokud o této hře uvažujete pro svoje malé dcery, které chtějí být princeznami, můžete bez obav k hodnocení přičíst 25 % za dětský pohled.

Recenze: Magická zahrada princezny Disney
Klady:

+ hezké ilustrace
+ cena
+ ideální pro malá děvčata
Zápory:

- pouze pro děvčata
- příliš růžové
- pouze o náhodě
2.5
Prozkoumávejte dál
Recenze: Ark & Noah – na vodě budeme v bezpečí